Czech Republic

České dráhy: Seidelovský vlak vyráží za historickými pohledy na Prachaticko

V sobotu 3. října České dráhy ve spolupráci se světoznámým Museem Fotoateliér Seidel vypraví tradiční Seidelovský vlak. Tentokrát se vydá na Prachaticko po stopách historie pohraničního opevnění.

České dráhy: Seidelovský vlak vyráží za historickými pohledy na Prachaticko
Foto: red
Popisek: ČD - logo
reklama

Oblíbený tradiční Seidelovský vlak se vydá na netradiční železniční výpravu po stopách minulosti Prachaticka. Během jediného dne mohou návštěvníci poodhrnout oponu minulosti a zažít změnu dlouhých desetiletí prostřednictvím tematických historických fotografií a poutavého výkladu odborníka z Musea Fotografický Ateliér Seidel z Českého Krumlova, po stopách pohraničního opevnění.

Během komentované zážitkové jízdy za příběhy minulosti mohou cestující prostřednictvím historických fotografií porovnávat změny krajiny za uplynulá desetiletí. V rámci poznávacího programu cestující také čeká několik zajímavých zastavení. Návštěvníci se můžou těšit na průzkum a prohlídku pohraničního opevnění, tzv. ŘOPíků, spojené s odbornou přednáškou. Dále navštíví Muzeum československého opevnění a vydají se národním parkem směrem na obec Dobrou.

Odjezd vlaku z Českých Budějovic je v 7.35 hod., návrat večer v 18.22 hod. Pro nástup a výstup cestujících vlak zastaví i v Číčenicích (odjezd 8.25 hod.; návrat večer v 17.31 hod.) a v Prachaticích (odjezd v 9:31; návrat večer v 16:28 hod.). Vlak bude veden historickým motorovým vozidly M262 spolu s přívěsným vozem Balm.

tabulka

Návštěvníky prosíme, aby po celou dobu jízdy historickým vlakem měli zakryté dýchací cesty.

Celodenní jízdné:
Základní jízdné je 350 Kč, děti do 6 let zdarma (bez nároku na místo k sezení) V ceně je zahrnuto malé občerstvení po nástupu a příspěvek muzeu čs. opevnění na Soumarském Mostě.

Rezervace:
Telefon: 702 298 109, e-mail: [email protected] nebo [email protected]

Psali jsme:

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama autor: Tisková zpráva

Football news:

Simeone's most crushing defeat at Atletico: lack of Parti, clever adaptation of the flick and grandiose Coman
Barca players are unhappy that some players have extended their contracts with reduced wages (Marca)
Capello on the debut of the Beginning: Fantastic goal. I spoke with Gasperini, he is happy
A Spanish journalist compared Fati to a black salesman running away from the police. Barcelona sues (despite the apology)
We play with major soccer bandits, and I get a yellow for it? Mueller - referee of the match with Atletico
Samuel eto'o: Guardiola is great. He didn't go out just for Messi
Amazing time Loko: boldly came out from under pressure, were reliable from behind and attacked beautifully through Miranchuk