Czech Republic

Česká televize opanovala nominace na České lvy

O sošku Českého lva za nejlepší film se 6. března bude ucházet pět snímků. Na všech se podílela Česká televize.

Česká televize opanovala nominace na České lvy
Foto: Hans Štembera
Popisek: Budova České televize na Kavčích horách
reklama

Veřejnoprávní televize stojí rovněž za pěti z celkových šesti TV počinů, které bojují v kategoriích Nejlepší televizní film nebo minisérie a Nejlepší televizní seriál. Minisérie Herec získala celkově 7 nominací, a to včetně nominace na nejlepšího herce v hlavní roli pro Jana Cinu.

V loňském roce se České televizi, navzdory pandemii, podařilo uvést do kin 28 nových filmů (9 hraných, 18 dokumentů a 1 animovaný). Nechyběl mezi nimi snímek Havel, Krajina ve stínu nebo životopisné drama Šarlatán, které je za Česko vyslané do boje o Oscara. Všechny tři snímky byly dnes nominovány na Českého lva v kategorii nejlepší celovečerní film. Doplní je Modelář a Žáby bez jazyka, rovněž z koprodukce České televize.

Česká televize se svými snímky kompletně obsadila také nominace v kategoriích nejlepší režie, nejlepší herec a herečka v hlavní i vedlejší roli, scénář, kamera, střih, hudba, zvuk, kostýmy a masky, scénografie a filmový plakát.

Nominaci si odnáší rovněž historicky nejúspěšnější český dokument V síti, který vidělo přes půl milionu diváků a který otevřel důležitou debatu na celonárodní úrovni. V kategorii nejlepší dokumentární film s ním bude soupeřit například dokumentární snímek ČT Můj otec Antonín Kratochvíl režisérky Andrey Sedláčkové nebo televizní dokument ČT Kdo jinému jámu – Rudolf Slánský.

Novinkou letošního ročníku je možnost nominací tvůrců a herců televizních projektů do kategorií, které byly doposud určeny jen celovečerním filmům, případně dokumentům. Výrazně uspěla zejména minisérie Herec se sedmi nominacemi, Marie Terezie II se třemi nominacemi a Zrádci, kteří si odnáší dvě nominace.

Vyhlašování se koná 6. března, Česká televize jej odvysílá přímým přenosem na svém prvním programu.

Psali jsme:

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama autor: Tisková zpráva

Football news:

Cavani has returned to training and is likely to play against Crystal Palace
Fabio Capello, Juventus played Rugby against the Port. Only Ronaldo and Chiesa can make a difference in this squad
Neymar: I posted how I was recovering from my injury, and I didn't get any messages saying, Wow, what a professional. No
Ole Gunnar Solscher: The work of the judges is very difficult and without additional pressure. We have to make their decisions
Joan Laporta: I'm sure Messi won't stay at Barca if I don't win the election. He gives the club 30% of revenue
Trent had idolized Gerrard since he was a kid, and he was in a fairy tale: he got Steven's care and the captain's armband. The story of a great relationship
Hazard's recovery from the injury is delayed. He probably won't play against Atletico on March 7