Czech Republic

Česká televize on-line vyhlásí oceněné festivalu Zlatá Praha

Praha - Česká televize dnes vyhlásí oceněné snímky 57. ročníku festivalu televizních hudebních, tanečních a divadelních pořadů a filmů Zlatá Praha. Závěrečný večer se měl původně konat na Nové scéně Národního divadla, pořadatelé ho však kvůli pandemii koronaviru nahradili on-line vysílanou verzí bez diváků. Jednotlivé ceny výhercům rozdají po skypu. Festival zahájilo 23. září vystoupení tenoristy Pavla Černocha.

I když se na jaře zdálo, že pořadatelé budou bojovat s menším zájmem, do soutěže se přihlásilo rekordních 100 snímků ze 17 zemí z celého světa. Jde o největší číslo za posledních pět let.

Mezi přihlášenými snímky je například dokument režiséra Martina Kubaly k 75. výročí založení Taneční konzervatoře hlavního města Prahy s názvem Kde se rodí tanečníci nebo česká premiéra dokumentu novozélandské režisérky Rebeccy Tansleyové Srdce tančí, který sleduje přípravu Jiřího a Otty Bubeníčkových k adaptaci filmu Piano do podoby celovečerního baletu. Pětičlenné porotě předsedal Markus Wicker, šéfredaktor a producent společnosti Schweizer Radio und Fernsehen. Ta ze stovky soutěžních snímků vybrala finálových 27, které se v druhém kole utkaly o hlavní ceny.

Hlavní cenu festivalu Zlatá Praha loni převzal režisér Glen Milner za snímek Umírající labuť, jehož hrdinkou je bývalá primabalerína Královského baletu Zenaida Yanowsky. Mezinárodní festival Zlatá Praha se koná od roku 1964. Patří tak k nejstarším televizním festivalům na světě.

kultura média festival Zlatá Praha

Football news:

The first match between Ajax and Liverpool is Cruyff's favorite. Because of the fog, the stands did not see the goals, van Gaal slipped through without a ticket, and watched from the commentary room
Real Madrid conceded three goals in the first half of a Champions League home game for the first time since 2000
Arsene Wenger: Griezmann has to play in the centre, he is hardworking and passes well. But this is the zone and Messi
The guards would not let striker Borussia stadium on Tuesday by the coach of Inter. Markus presented a photo from the Internet
Woodward said that Manchester United is not aware of the negotiations on the creation of the European Premier League
Griezmann, Coutinho, Busquets and Roberto discuss new contracts with Barca with a reduced salary
Drogba on the inclusion of Cech in the squad for the season: I'm on my way to the Chelsea base