Czech Republic

Cenu popularity v anketě Křišťálová lupa získala DVTV, nejlepší projekt je Covid19cz

Ocenění za nejlepší projekt roku v 15. ročníku ankety Křišťálová lupa získala aktivita českých technologických firem a IT nadšenců zaměřená na pomoc v boji s koronavirovou pandemií Covid19cz.cz. Osobností roku je pak podnikatel a investor Michal Bláha, který mimo jiné založil portál Hlídač státu. Cenu popularity si stejně jako v loňském roce odnesla internetová televize DVTV.

První místo v kategorii internetového obchodování poprvé získala Zásilkovna. Ocenění za nástroje a služby putuje do Mapy.cz. První místo v kategorii One (wo)man show získal youtuber Karel Kovář alias KOVY. Nejlepší online video vyprodukovali ostravští herci Divadla Mír vystupující pod názvem Tři tygři. V nové kategorii Podcast roku bodoval audio pořad U Kulatého stolu. Na první příčce v kategorii zájmových webů stanul pořad o hrách pro každého INDIAN. Králem ve zpravodajství a publicistice se poprvé staly Seznam Zprávy.

Největší marketingovou inspirací za uplynulý rok byla reakce Rohlik.cz na epidemii covidu-19. Nejlepší obsahovou inspiraci přinesl film V síti a e-commerce inspirací je vstup obchodu Pilulka.cz na burzu. Rytmická hra Beat Saber zvítězila v kategorii globálních projektů českých tvůrců, veřejně prospěšnou službou roku je podle odborné poroty Paměť národa. Anticenu si vysloužilo selhání vlády při zavádění Chytré karantény.

Anketa Křišťálová lupa - Cena českého internetu je pravidelným hlasováním veřejnosti a odborné poroty, v němž se vybírají a oceňují nejoblíbenější a nejzajímavější projekty, služby a osobnosti české online scény. Anketu pořádá server Lupa.cz, jehož provozovatelem je společnost Internet Info. Hlavním mediálním partnerem je Česká televize.

Football news:

Messi is in Barca's bid for the Cup game with Rayo Vallecano. Dest will not play due to muscle problems
Gerrard on Lampard's resignation: Chelsea have a history in this matter, so no surprises
Golovin about the nickname Tsar: Nothing more than a joke. This is necessary for the media and fans, but I am a football player
David De Gea: I try to be a leader for Manchester United. I have the experience of winning big titles here
It feels like we've been working together for 10 years! Chelsea stars say goodbye to Lampard
Bayern Munich have signed former Basel striker Oberlen
Tuchel will sign a contract with Chelsea for 1.5 years (David Ornstein)