Czech Republic

Celní správa: Noční směna, bohatá na různé přestupky

Noční směnu, bohatou na různé přestupky, zažila ze středy na čtvrtek čtyřčlenná hlídka mobilního dohledu Celního úřadu pro Ústecký kraj.

Celní správa: Noční směna, bohatá na různé přestupky
Foto: CS ČR
Popisek: Celní správa ČR, logo
reklama

Celníci prováděli kontrolní činnost v ústecké Přístavní ulici. Krátce po půlnoci si vytipovali ke kontrole osobní vozidlo Škoda Superb, černé barvy s RZ Středočeského kraje, které řídila dvaatřicetiletá žena. Při kontrole vozidla označil nasazený služební pes, specialista na vyhledávání omamných a psychotropních látek, na zadním sedadle tašku a poté i spolujezdce. Při bezpečnostní prohlídce celníci u spolujezdce nelezli zatahovací sáček s téměř 30 g bílé krystalické látky, která reagovala pozitivně na metamfetamin, tedy pervitin.

V tašce, ke které se přihlásila řidička, celníci objevili plastovou dózu se sušinou rostlinného původu a béžovou peněženku, v níž bylo nalezeno psaníčko s bílou krystalickou látkou. Celníci obě nalezené látky zvážili a provedli test, který látky identifikoval. Jednalo se o 23 g marihuany a 1 g pervitinu.

O pár hodin dříve byl hlídkou celníků zastaven i projíždějící muž na jízdním kole, kterého služební pes rovněž označil. Celníci v jeho příručním zavazadle objevili dva zatahovací sáčky s bílou krystalickou látkou a použitou injekční stříkačku. Další dva sáčky celníci nalezli v zadní kapse kalhot při bezpečnostní prohlídce. Sedmadvacetiletý cyklista měl u sebe celkem 4,1 g metamfetaminu, což potvrdil provedený test.

Všechny tři odhalené osoby včetně nalezených drog celníci předali na místě přivolané policejní hlídce k dalšímu šetření.

Během směny také hlídka celní správy u osmi kontrolovaných osob zjistila, že se nachází v evidenci dlužníků. Jedna osoba celníkům dluh uhradila na místě, ostatní obdrželi od celníků složenku.

Psali jsme:

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama autor: Tisková zpráva

Football news:

Gattuso on Granada: If Napoli were killing time like this, we would have been smeared in the press
Dzeko is Roma's top scorer in European competitions. He scored the 29th goal and beat Totti
Mikel Arteta: We got to give them two goals. Would hate to fly out of the Europa League
Milan kicked 18 penalties for the season. This is the best result in the top 5 leagues in Europe
Man City can offer Borussia more than 100 million pounds for Holand and Reina. The club is exploring this possibility (90min)
Ajax have won 11 matches in a row. The last defeat against Atalanta in December
Aubameyang pro 3-2 with Benfica: Arsenal showed character and deserved to win