Přestože letos české banky poskytly hypotéky za nejvíc peněz v historii, takřka všechny hlásí rekordní propady v ziscích. "Doba nás naučila dívat se doslova pod každý kámen a otevírat každou skříň," říká v rozhovoru pro HN Igor Vida, předseda představenstva a generální ředitel Raiffeisenbank, která je podle spravovaných aktiv pátým největším domem v Česku. Varuje, že situace v bankovním sektoru se nemusí zlepšit ani v příštím roce, zejména v případě, jestliže se lidé a firmy dostanou do problémů se splácením svých půjček. Podle Vidy čekají potíže především takzvané zombie firmy, které měly existenční problémy už před koronavirovou krizí. Zákonný odklad splátek jejich krach jen oddálil, což pocítí i banka, u níž si majitelé vzali úvěr.

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Newsletter

Sedmička HN

Život jsou povinnosti i radosti. A proto tu je newsletter Sedmička - každé ráno v sedm vám přinese sedm tipů na podnětné a zajímavé čtení z domova i ze světa. A k tomu pár nápadů, čím se zabavit nebo čím potrápit mozkové závity.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru