Czech Republic

Čekají nás nejtěžší tři týdny epidemie, varuje datový analytik. JIP lůžka po celé zemi jsou zaplněná...

„Umře více lidí, ekonomiku to poškodí více a vir to nezastaví...“ komentuje na svém facebooku aktuální postup vlády datový analytik a častý hodnotitel koronavirových opatření Petr Ludwig. Zároveň však doufá, že občané budou opatření dodržovat, jelikož jsem dle něho „ve válce“, a to prý „nejen s virem“. Předpovídá, že o současné „velké tragédii“ vznikne mnoho knih a filmů. Práci budou mít i historici.

Čekají nás nejtěžší tři týdny epidemie, varuje datový analytik. JIP lůžka po celé zemi jsou zaplněná...
Foto: Repro Facebook
Popisek: Petr Ludwig nabádá k nošení roušek
reklama
Nejnovější uzávěru ekonomiky a společnosti Ludwig označil za „český ‚pseudo lockdown‘“ – a jeho výsledkem podle něj bude akorát nárůst úmrtí a ještě větší poškození ekonomiky. „A za pár týdnů stejně bude potřeba udělat lockdown doopravdy. No a lidi to ve výsledku naštve ještě daleko více...“ myslí si.

Vláda dle jeho mínění postupuje pořád podle stejného vzorce – „Než to udělat pořádně, tak to udělají napůl“. „No a ono to nefunguje, tak je potřeba udělat ještě tvrdší opatření v budoucnu. Jenže to zase udělají jen napůl, a tak je zase potřeba ještě daleko tvrdší opatření v budoucnu... A tak dále, a tak dále...“ jmenuje Ludwig.

Podle známého komentátora koronavirových opatření Ludwiga by vláda měla pochopit „jednoduchou matiku“ – že „odkládání stojí násobně více než rozhodnost“. „Chirurg musí umět říznout,“ radí českému kabinetu.

Dodává, že nyní Česko čeká období nejtěžších 3 týdnů epidemie. A i přes svou kritiku opatření píše, že jejich dodržování je jedinou cestou. „JIP lůžka jsou v celé zemi až na výjimky naplněna. Jediná cesta, jak křivku zlomit, je odpovědnost a vytrvalost co největšího procenta lidí v dodržování opatření. Stále ale věřím na malý zázrak a ještě více věřím vědě...“ napsal.

Řešením má být rovněž vakcinace a brzy se to prý začne „lámat k lepšímu“: „Vakcíny jsou postupně na cestě, zatím to vypadá, že fungují skvěle, a fungují i na nové mutace, máme několik nadějných léků, respirátory zajišťují téměř stoprocentní ochranu... A hlavně, jsme v 21. století, kdyby se to stalo kdykoliv v minulosti, bylo by to násobně horší. Brzy se to začne opravdu lámat k lepšímu. Teď držím palce všem, přátelé.“

K vakcínám také Ludwig doporučil tu od AstraZeneky. „Dobré zprávy. AstraZeneca je i přes kydání hnoje dezinformačními weby skvělá vakcína. Dal bych si ji hned,“ ohodnotil zprávu, že tato vakcína snižuje riziko hospitalizace.

A co nastane po epidemii? Prý by mohlo vzniknout mnoho filmů. „Myslím, že s odstupem času mohou být roky 2020/2021 z pohledu našich dějin podobně historicky významné jako roky '38, '68 či '89. Doufám, že historici rozklíčují příčiny tak velké tragédie a že o tom třeba vznikne i mnoho knih a filmů,“ myslí si slavný datový vědec.

Aktuálně ale máme být „ve válce“ a to nejen s covidem-19. „Jsme ve válce - a nemyslím jen ve válce s virem, ale také v hybridní a informační válce. A nazývat to vzhledem k zemřelým válka je podle mě morálně správné. Bez těchto cílených aktivit bychom byli dle mého názoru na výrazně menším počtu mrtvých,“ shrnuje Ludwig s tím, že „Přesto velká část národa mimo jiné kvůli intenzivní dezinformační kampani problém stále zlehčuje či popírá“ i přes 20 tisíc zemřelých a mnohá nejhorší umístění Česka ve světových statistikách.

Psali jsme:

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama autor: rak

Jinde na netu:

Další články z rubriky

Čekají nás nejtěžší tři týdny epidemie, varuje datový analytik. JIP lůžka po celé zemi jsou zaplněná...

Čekají nás nejtěžší tři týdny epidemie, varuje datový analytik. JIP lůžka po celé zemi jsou zaplněná...

„Umře více lidí, ekonomiku to poškodí více a vir to nezastaví...“ komentuje na svém facebooku aktuál…

Football news:

Ceferin about Agnelli: The president of an organization with 247 clubs just ran away from it - I have never seen this in my life
I've never seen a man lie so much. The president of UEFA called Agnelli a liar, and the clubs of the Super League-greedy snakes
Coster-Waldau on Neville's words about Super League: He spoke on behalf of all football fans. Stop this nonsense
The president of UEFA on the head of Juve Agnelli: I have not seen a person who would lie so much. Incredible
UEFA President on Champions League without 12 top clubs: There are a lot of good teams in Europe. Now we know that there are snakes next to us
Shame on you. R. I. P. Liverpool. 1892-2021. Fans of the club hung banners against the Super League on the fence of Anfield
Manchester United midfielder Bruno on Super League: Dreams can't be bought