Czech Republic

Cabicar (TOP 09): Tato koalice a lidé, kteří ji tvoří, jsou garantem zvládnutí tohoto nelehkého období

Spojenci pro Královéhradecký kraj podepsali koaliční smlouvu.

Cabicar (TOP 09): Tato koalice a lidé, kteří ji tvoří, jsou garantem zvládnutí tohoto nelehkého období
Foto: TOP 09
Popisek: Aleš Cabicar
reklama

Podpisem koaliční smlouvy se Spojenci pro Královéhradecký kraj (TOP 09, HDK, LES) v pondělí zavázali podílet se na fungování kraje. Krajskou vládu tvoří společně s koalicí ODS, STAN a Východočechů, Českou pirátskou stranou a Koalicí pro Královéhradecký kraj. Hejtmanem se stane Martin Červíček (ODS) a Spojence pro Královéhradecký kraj bude v Radě Královéhradeckého kraje zastupovat Zdeněk Fink (HDK).

„Snahou Spojenců pro Královéhradecký kraj bylo vytvořit středopravé uskupení, které převezme zodpovědnost za řízení našeho kraje na následné čtyřleté období. Vzhledem k eskalující epidemiologické situaci, které se bohužel nevyhnul ani náš kraj, a vzhledem k faktu, že nelze s určitostí definovat čas přechodu do standardního žití a zejména ke skutečnosti, že hospodářské, respektive rozpočtové, negativní dopady jsou a budou neoddiskutovatelné, je tato koalice a lidé, kteří ji tvoří, garantem zvládnutí tohoto nelehkého období," komentuje krajský předseda TOP 09 Aleš Cabicar (TOP 09), který dosud zastává post náměstka hejtmana pro zdravotnictví.

Radním pro zdravotnictví se stane lékař a bývalý primátor města Hradec Králové Zdeněk Fink (HDK) a Spojenci pro Královéhradecký kraj obsadí i post předsedy Výboru pro cestovní ruch a mezinárodní spolupráci.

„Jsem přesvědčená, že tato koalice dává smysl a zejména v obtížné postcovidové době, která nás čeká, dokáže táhnout za jeden provaz a zodpovědně řídit náš kraj," říká prorektorka Univerzity Hradec Králové pro strategii a rozvoj Pavlína Springerová (HDK).

„Naše společnost potřebuje především uklidnění a stabilitu. Věřím, že se to naší koalici povede," doplňuje ředitel MAS Království - Jestřebí hory, o. p. s. Jan Balcar (LES).

Zvolenými zastupiteli Spojenců pro Královéhradecký kraj jsou lékař Zdeněk Fink (HDK), senátor za Rychnov nad Kněžnou a ředitel ZŠ a MŠ Trivium Plus v Dobřanech Jan Grulich (TOP 09), senátor za Hradec Králové a právník Jan Holásek (BEZ PP) a prorektorka Univerzity Hradec Králové Pavlína Springerová (HDK).

Ustavující Zastupitelstvo Královéhradeckého kraje se uskuteční v pondělí 2. listopadu 2020.

Psali jsme:

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama autor: PV

Football news:

Real started with Alaves: stupid hand Nacho and wild pass Courtois-again defeat
20 shells of times of the Second world war found on the basis of the Roma
Zidane Ob 1:2 with Alaves: the Start of the match is the worst for Real Madrid in the season. We lack stability
A clear penalty! Oh, my God. Ramos and Carvajal on the fall of Hazard in the match with Alaves
Ex-referee Andujar Oliver: Marcelo was pulled by the hair, it was necessary to put an 11-meter shot. There was no penalty on Hazard
Favre Pro 1:2 with Cologne: They were sitting in defence and Borussia were in too much of a hurry. There were few chances
Real Madrid conceded after a mistake by Courtois on a pass. Forward Alaves scored in an empty net