Č. Budějovice - Plzeň 0:0, favorit podruhé škobrtl, znovu nedal gól

Utkání sledujeme minutu po minutì.

„Doplatili jsme na špatnou produktivitu. Odvážíme si jen bod, což je pøi našich ambicích pøi respektu k soupeøi málo. Naše poslední dva zápasy neodpovídaly tomu, na jakı level jsme to dostali v utkání se Spartou. Potøebujeme stabilizovat vıkonnost,“ øekl na on-line tiskové konferenci plzeòskı trenér Adrian Gu¾a. „Bylo vidìt, že si hráèi po tìch dvou vıhrách vìøí. Bod bereme a vıkon z naší strany byl hodnì dobrı,“ uvedl kouè Dynama David Horejš.

Plzeò nastoupila v totožné sestavì jako v minulém kole pøi porážce 0:1 ve Zlínì. Za Budìjovice pøi svém prvoligovém debutu chytal brankáø Vorel, zatímco zkušená jednièka Drobnı zùstala na lavièce.

„Dìlali jsme sem Vojtu Vorla s tím, že jednou by mìl na pozici jednièky nahradit Jardu Drobného. Dnes dostal šanci také proto, že náš program v posledních dnech byl nároènı, a pøedvedl skvìlı vıkon,“ ocenil Horejš.

Hosté se už v první minutì dostali do velké šance po standardní situaci, ale kapitán Brabec zblízka pøestøelil. Na druhé stranì gólman Hruška zlikvidoval samostatnı únik Van Burena a Javorek z dorážky tìsnì minul prázdnou branku.

Jinak byli v úvodu aktivnìjší Západoèeši. Vorel první t잚í zákrok pøedvedl ve 12. minutì, kdy vyrazil Kalvachovu støelu, Ondrášek pozdìji hlavièkoval nepøesnì. Domácí ve zbytku poloèasu vyrovnali hru a Plzni už víc nedovolili.

I po zmìnì stran si víc šancí a náznakù vytváøela Viktoria. Limberskı v 53. minutì tvrdou ranou minul branku a Ondráškùv pokus chytil Vorel, ve slibné pozici si pak neporadil ani Bucha.

Západoèeši mìli tlak a hodnì rohù, ale minimum velkıch brankovıch pøíležitostí. V jedné z nich v 85. minutì selhal Øezník, kterému v šestnáctce nevyšel krok a vùbec netrefil míè.

„Dnes to bylo o dvou tøech velkıch šancích z naší strany, ale už ani z pìti metrù to tam nedokážeme dotlaèit. Opìt se to odrazilo do jinıch prostorù, než jsme potøebovali,“ litoval Gu¾a.

„Nevím, jestli jsme mìli úplnì šance, spíš bych to nazval pøedšance. Chybìla nám dravost, hladovost po gólu, støelba. Víceménì jednoduché vìci. Když máme místo, tak to zkusit,“ dodal útoèník Viktorie Zdenìk Ondrášek.

Plzeòští v nejvyšší soutìži neprohráli s Budìjovicemi už 18 utkání a popáté za sebou od Dynama neinkasovali. Viktoria ale potvrdila trápení na høištích soupeøù, kde naplno bodovala v jediném z posledních sedmi ligovıch utkání.

Rozhodèí: O. Berka - J. Paták, A. Horák