Czech Republic

Brno vyhrálo v Opavě po 16 letech, zaskvěl se Puršl. Derby řídil Autrey

Slezané, jejichž lídrem byl s 26 body, 11 asistencemi a sedmi doskoky nejlepší ligovı støelec Jakub Šiøina, ve druhém poloèase dvakrát ztratili dvouciferné vedení. O ètyøbodovı náskok je pak v poslední pùlminutì pøipravil autor 17 bodù Richard Bálint. 

Puršl byl mužem posledních sekund prodloužení, protože dal posledních sedm bodù Brna a sám otoèil skóre ze stavu 99:96. Domácí snaha o vítìznou trojku pøišla dvakrát vniveè.

Lídr skupiny A1 Nymburk porazil poslední Pardubice 109:77 a naladil se na úterní vstup do osmifinálové skupiny Ligy mistrù. Jerrick Harding dal z pozice náhradníka 21 bodù za 17 minut hry. Hayden Dalton zaznamenal 18 bodù a 10 doskokù. Double double mìl i pardubickı lídr Tomáš Vyoral s 21 body a 10 asistencemi, Michal Svoboda pøidal 20 bodù.

V poloèase vedl favorit jen o sedm bodù. „Po naší promluvì nastoupili kluci s energií, mnohem pozornìjší a aktivnìjší a v podstatì jsme rozhodli zápas. Musíme ještì najít zpùsob, jak stejnì zaèít i celı zápas a ne až druhou pùli,“ øekl trenér Oren Amiel.

Ve skupinì A2 si Svitavy upevnily vedení vıhrou 77:68 nad Ostravou, jejíž støelci trefili jen dvì z 26 trojek. Domácí kapitán Pavel Slezák dal 18 bodù, Václav Bujnoch pøidal 16 bodù a 13 doskokù. Hosty táhl Petr Bohaèík s 18 body a 14 doskoky.

Ústí nad Labem vyhrálo severoèeské derby v Dìèínì 88:77 a uspìlo po tøech porážkách. Hlavní podíl na tom mìl bıvalı dìèínskı hráè Lamb Autrey s 28 body, devíti asistencemi a sedmi doskoky.

Kooperativa Národní basketbalová liga mužù

První kolo nadstavby

Nejvíce bodù: Harding 21, Dalton 18, Hruban 14 - Vyoral 21, Michal Svoboda 20, Potoèek 12.

Nejvíce bodù: Šiøina 26, Švandrlík 17, Slavík 13 - Puršl 30, Bálint 17, Farskı 15.

Nejvíce bodù: Slezák 18, Bujnoch 16, Matìj Svoboda, Pinkston a M. Sehnal po 11 - P. Bohaèík 18, Alleyn 13, R. Pumprla a Tıml po 11.

Nejvíce bodù: Ježek a Kroutil po 19, Šiška 18 - Autrey 28, Rakoèeviè 17, Pecka 11.

Utkání BK Olomoucko - Královští sokoli Hradec Králové bylo odloženo.

KLUBZÁPASYVİHRYPROHRYSKÓREPROCENTA
KLUBZÁPASYVİHRYPROHRYSKÓREPROCENTA

Football news:

UEFA has approved a change in the format of the Champions League. The Europa League and the LK will also lose the group stage from 2024
Lineker on Super League: Klopp has always been a man of the people. I wonder what coaches like Jurgen and Pep will say
UEFA President: Super League is a greedy project that could kill football forever. But this will not happen
Ceferin about Agnelli: The president of an organization with 247 clubs just ran away from it - I have never seen this in my life
I've never seen a man lie so much. The president of UEFA called Agnelli a liar, and the clubs of the Super League-greedy snakes
Coster-Waldau on Neville's words about Super League: He spoke on behalf of all football fans. Stop this nonsense
The president of UEFA on the head of Juve Agnelli: I have not seen a person who would lie so much. Incredible