Na Vysočině měli hasiči asi 150 zásahů. Odstraňovali hlavně stromy a větve, které popadaly na silnice a bránily plynulému provozu, odčerpávali také vodu. Nejčastěji vyjížděli na Žďársku.

"Po osmé hodině večer najel vlak do padlého stromu v kolejišti u Rantířova. Událost se obešla bez zranění," uvedla mluvčí krajských hasičů Petra Musilová. Před 20:30 zasahovaly dvě jednotky hasičů u osobního auta, jež narazilo do padlého stromu u Pavlova u Herálce na Havlíčkobrodsku.

Na jižní Moravě bouřka hlavně lámala stromy, větší škody nezpůsobila, řekl mluvčí jihomoravských hasičů Petr Příkaský.

Stromy popadané na silnice

"Hasiči v souvislosti s bouřkou zasahovali u 21 událostí, v sedmnácti případech šlo o stromy popadané na silnice. V Nedvědici na Brněnsku odstraňovali ze silnice spadlý telekomunikační sloup, v Příměticích na Znojemsku zajistili uvolněné plechy na střeše bytového domu a v Nýrově na Blanensku zajistili uvolněné stany," uvedl Příkaský.

Kolem půlnoci zachraňovali hasiči společně s vodními záchranáři posádku čtyřčlenného člunu na hladině Nových Mlýnů u Pasohlávek. "Nemohli dopádlovat ke břehu, tak si zavolali pomoc. Nikdo nebyl zraněn, všichni byli v pořádku," dodal mluvčí.

Bouřka nejvíc škodila na území Blanenska a Znojemska mezi 23:00 pátečního večera do 03:00 sobotního rána. Dopoledne budou jihomoravští hasiči odstraňovat další popadané stromy na menších silnicích nebo cyklostezkách.

V Královéhradeckém kraji měli hasiči hlavně k polámaným stromům spadlým na sinice přes 50 výjezdů. Při bouřích nebyl nikdo zraněn, uvedli na twitteru.