Czech Republic

Bordel po poslaneckými okny: Vojtěchu, Prymulo, jednou budete potrestáni. Nejhorší tyrani!

„Jednou budete potrestáni! Budete v historických učebnicích označeni jako nejhorší tyrani historie Českého státu! Vlastizrádci!“ nadávali lidé na demonstraci na pražském Malostranském náměstí, přímo pod okny Poslanecké sněmovny, ministru zdravotnictví Adamu Vojtěchovi (za ANO), epidemiologovi Romanu Prymulovi a dalším českým politickým činitelům. Nesouhlas vyjevili i k Evropské unii či sítím 5G. Nebyla nouze o silná vyjádření.

Bordel po poslaneckými okny: Vojtěchu, Prymulo, jednou budete potrestáni. Nejhorší tyrani!
Foto: Repro tv.iDnes.cz
Popisek: Demonstrace na Malostranském náměstí v Praze
reklama

Anketa

Podporujete návrh, aby se v českých obchodech povinně prodávalo až 85 % českých potravin?

hlasovalo: 4353 lidí

„Ve Strakově akademii vládne skupina zkorumpovaných zločinců, kteří slouží svým vlastním zájmům. A ministr zdravotnictví Vojtěch soustavně porušuje zákon. Stovky občanů už se proto připojily k žalobě, která je podaná u městského soudu v Praze,“ pronesla jedna z demonstrujících žen v narážce na novelu zákona o ochraně veřejného zdraví, která umožňuje zachování části restrikcí i po konci nouzového stavu.

Pražské městské státní zastupitelství (MSZ) evidovalo na konci minulého týdne zhruba 20 podání, přes dvacítku jich dorazilo na Vrchní státní zastupitelství v Praze (VSZ). Několik lidí se obrátilo i na obvodní státní zastupitelství. Žalobci oznámení vyhodnocují, některá již odložili nebo vyhodnotili jako možný přestupek.

Kvůli nouzovému stavu podávají lidé také správní žaloby. Pražský městský soud na základě jedné z nich zrušil opatření ministerstva zdravotnictví, která se týkala omezení maloobchodního prodeje, a další, jež omezovala volný pohyb osob.

Zkritizovali rovněž i Evropskou unii. „Občanská společnost je vydaná napospas novému totalitnímu molochu v podobě Evropské unie,“ znělo z úst demonstrantů.

Kromě výtek ke zdravotnictví a Evropské unii došlo i na postavení vysílačů 5G sítí. Právě ty se vzbuzují rozruch i v mnoha dalších státech a šíří se zprávy, které tvrdí, že budou mít negativní vliv na zdraví lidí i dalších organismů. Někteří dokonce tvrdí, že vysílače šíří koronavirus. Dochází tak k jejich častým záměrným devastacím či podpalování.

Psali jsme:

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama autor: rak

Jinde na netu:

Další články z rubriky

Babiš se ve sněmovně zcela mimořádně vytočil: Co to tady předvádíte? Takhle oblbovat lidi bych nedokázal

Babiš se ve sněmovně zcela mimořádně vytočil: Co to tady předvádíte? Takhle oblbovat lidi bych nedokázal

Předseda vlády Andrej Babiš (ANO) se dnes při sněmovním jednání pustil do poslanců, kteří kritizují …

Football news:

Benzema scored his 19th La Liga goal. Messi Has 22
Belotti is the first Torino player in 43 years to score at least 15 goals in two consecutive seasons
Martial became the tenth Manchester United player to score 50 goals in the Premier League
Atletico and Sevilla entered the Champions League, Villarreal lost chances
Annibale Frossi – the forgotten legend of Inter. Played in huge glasses, scored at the Hitler Olympics and narrowly escaped the war in Ethiopia
Sane had his first training session in Bayern
Manchester United have made the same starting line-up in five consecutive Premier League games for the first time in 27 years