Czech Republic

Bohumín chce obnovit dodávku vody ve vyhořelém domě

Bohumín (Karvinsko) - Bohumín chce dnes napojit na vodu panelový dům, ve kterém při sobotním požáru zemřelo 11 lidí. Nejpozději ve středu tam zkusí zprovoznit elektřinu. Novinářům to dnes řekl místostarosta Igor Bruzl (ČSSD). Podle něj se minimálně jedna obyvatelka do domu po tragickém požáru nechce již vracet, město jí proto přidělilo nové bydlení.

Dům je nyní částečně neobyvatelný, nicméně zhruba třetina lidí v bytech zůstávala. Město chce proto co nejdříve připojit dům na sítě. Během dneška chce, aby se podařilo celý dům připojit k vodě. Současně začínají revize elektřiny a plynu a nejpozději do zítřka se zkusí v domě zprovoznit elektřina, uvedl místostarosta. U plynu to podle něj bude složitější, připojení k němu bude možné, až budou všichni nájemníci v bytech.

Řada nájemníků totiž zůstává v náhradním ubytování, buď u známých nebo v prostorech, které jim poskytlo město.

Jedna žena podle Bruzla uvedla, že se do domu po tragédii už nechce vracet. Město jí tedy přidělilo byt v jiném domě. Jiné bydlení bude chtít ještě jedna rodina, doplnil.

Požár v 11. patře panelového domu v Nerudově ulici v části Nový Bohumín vypukl v sobotu krátce před 18:00. Šest lidí včetně tří dětí zemřelo v bytě. Dalších pět zahynulo, když se snažili před ohněm zachránit skokem z okna. Muže, který žhářským útokem řešil údajně rodinné spory, policie obvinila z vraždy a obecného ohrožení, soud dnes rozhodne, zda na něj uvalí vazbu.

požár Bohumín úmrtí

Football news:

Flick won the fourth trophy of his coaching career
Bayern won the UEFA super Cup for the second time
Tottenham's goal was less than the norm by 5 cm. Mourinho on the match with Shkendiya-79
Bayern broke a 22-match winning streak by drawing with Sevilla in regular time
President of Atletico about Suarez: we are happy to have one of the best scorers in Europe with us
Milan has not lost 16 matches in a row - 12 wins and 4 draws. Next in the Europa League - Rio Ave
Alabai pushed Rakitic, but it wasn't enough for a penalty. Ex-referee Andujar Oliver about the European super Cup game