Czech Republic

Bohemians - Pardubice 1:1, domácí brzy vedli díky Necidovi, srovnal Huf

 Pardubice, které hrají své domácí zápasy kvùli nevyhovujícímu stadionu rovnìž v Ïolíèku, sice tøi kola po sobì nezvítìzily, ale bodovaly v pátém z posledních šesti. Bohemians nevyhráli tøetí z posledních ètyø ligovıch duelù.

„Bylo vidìt, že utkání nás nezastihlo v pohodì. Zdravotní peripetie s covidem a herní a tréninková pauza se projevily. Mìli jsme vıbornı vstup, dostali jsme se do vedení. Možná jsme ho po standardních situacích mohli potvrdit. Pardubice postupnì pøebíraly aktivitu, která vyvrcholila ve druhém poloèase, v nìmž nás dostaly pod tlak. Mohli jsme i prohrát,“ øekl domácí kouè Ludìk Klusáèek.

Utkání jsme sledovali minutu po minutì

Bohemians nastoupili v lize po deseti dnech. Kvùli vysokému poètu nakaženıch koronavirem musel tım do karantény a duel s Jabloncem z minulého tıdne byl odložen.

Na domácí lavièku se vrátil trenér Ludìk Klusáèek, kterı naposledy mužstvu kvùli covidu-19 chybìl. Prvoligovı debut si v brance vršovického celku odbyl Kouba, protože k dispozici nebyl ani jeden ze tøí prvních gólmanù: Le Giang, Valeš ani Baèkovskı.

Domácí zaèali vıbornì a v sedmé minutì se ujali vedení. Pulkrab z pravé strany našel Necida, kterı z hranice malého vápna zakonèil do prázdné branky.

Jedenatøicetiletı útoèník ve ètvrtém ligovém utkání po podzimním pøíchodu do Bohemians poprvé skóroval. V nejvyšší èeské soutìži se pøedtím naposledy trefil v øíjnu 2017 v dresu Slavie. Potìšil tím desítky pøíznivcù, kteøí zápas sledovali na štaflích pøes zídku naproti hlavní tribunì. Kvùli koronavirovım opatøením diváci do ochozù nesmí.

V další šanci Bohemians hlavièkoval Hùlka po rohu nad.

Pardubice Koubovu branku v úvodním dìjství nejvıraznìji ohrozily v 33. minutì. Prosek však poslal míè hlavou tìsnì vedle. V závìru prvního poloèasu mìl velkou pøíležitost Necid, jenže jeho pøízemní støelu z vápna Boháè bez problémù zastavil.

Hosté po zmìnì stran pøidali na aktivitì. Po hodinì hry Huf v jasné šanci netrefil z šestnáctky branku. O tøi minuty pozdìji už ale nezaváhal a po Hlavatého pøihrávce prostøelil Koubu. Jedenadvacetiletı útoèník vstøelil poslední tøi branky Pardubic v lize.

Domácí gólman poté zastavil Ewertonovu pøízemní støelu. Na opaèné stranì se po velkém závaru ve vápnì netrefil Vaníèek, následnou Necidovu ránu z voleje vychytal Boháè. Na konci mohl Huf strhnout vedení na stranu hostù, jenže branku tìsnì minul.

„Bylo to specifické utkání, bylo o tom, kdo je tady víc doma. V prvním poloèase ovlivnila utkání naše chyba po vhazování, po níž jsme v sedmé minutì inkasovali. Bohemka byla aktivní. Nakonec se nám v prvním poloèase podaøilo hru srovnat. O pøestávce jsme si øekli, že musíme bıt aktivnìjší a støílet. Byli jsme lepším mužstvem. Mìli jsme nìkolik dobrıch šancí a díky Hufovi jsme srovnali. Mohl dát tøi góly. Musíme uznat, že i soupeø mìl jednu tutovku. S bodem jsme spokojení,“ øekl pardubickı trenér Jaroslav Novotnı.

Rozhodèí: K. Hrubeš - J. Paták, T. Batík

Pøejít na on-line reportáž

Football news:

Bruno picked up 4 Player of the Month awards in 2020. Ronaldo, Henry and Lampard had the same number-but for a career in the Premier League
Lev - the best coach of the decade in the national teams, Deschamps-2nd, Shevchenko-17th (IFFHS)
Head of the Premier League: We ask players not to hug and change their behavior
Milan had rented the midfielder, Torino Meite until end of season with option to buy
Ramos played on painkillers with Athletic due to knee problems
Barcelona's presidential election is scheduled to take place on March 7
Sir Alex Ferguson: Fortunately, I was retired when I watched Liverpool play in the last two years