Czech Republic

Bohemians - Budějovice 1:1, domácí vedli jen chvíli, Čolič srovnal z penalty

Bohemians se kvùli souèasné koronavirové situaci museli obejít bez podpory fanouškù na štaflích, kteøí od kvìtnového restartu minulé sezony pravidelnì sledovali zápasy naproti hlavní tribunì.

„Je to tøetí domácí remíza z posledních ètyø zápasù, v domácím prostøedí je pro nás bod málo. Jsme z toho zklamaní, protože jsme vìøili, že definitivnì mùžeme odskoèit ze spodku tabulky,“ øekl na tiskové konferenci domácí trenér Ludìk Klusáèek.

utkání jsme sledovali minutu po minutì

V prvním poloèase více hrozilo Dynamo. V 10. minutì Èoliè z pøímého kopu protáhl domácího brankáøe Le Gianga, kterı si pøipsal 50. ligovı start. Poté Skovajsova pøihrávka z levé strany propadla na hranici malého vápna k Brandnerovi, jenž ale nedokázal ihned vystøelit a Le Giang zastavil míè vèas pøed brankovou èárou.

Vršovickı celek zahrozil až témìø po pùlhodinì. Necid využil zaváhání Talovìrova, nacentroval na zadní tyè a Vondrovo zakonèení vytáhl na roh gólman Vorel, kterı dostal pøednost pøed Drobnım. Následnì se balon v šestnáctce odrazil k Hronkovi, ale ten ve vıhodné pozici nezakonèil.

Na druhé stranì obránce Pražanù Vondra nechtìnì nabil na støelu ve vápnì Javorkovi, Le Giang ale jeho pokus vyrazil a pokryl míè i pøed dobíhajícím Brandnerem.

Po zmìnì stran poslal domácí trenér Klusáèek do hry Dostála s Bartkem. V úvodu druhého dìjství hlavièkoval domácí stoper Bederka vedle a Hronkova prudká rána z první zase skonèila nad.

V 72. minutì se Bohemians doèkali. Dostálùv centr do vápna odvrátil Talovìrov pouze k Bartkovi, kterı pøekonal Vorla. V lize se trefil po ètyøech zápasech, do nichž nastoupil, kvùli dlouhodobému zranìní ale poprvé od loòského srpna.

Benjamin Èoliè (vpravo) z Èeskıch Budìjovic si hlídá balon, zezadu ho napadá Roman Kvìt z Bohemians.

„Jsem šastnı, že jsem se vrátil. Byla to moje nejdelší pauza, co jsem byl zranìnı. Nebyl jsem na to zvyklı,“ øekl Bartek. „Jsem teï hroznì šastnı a vážím si každého tréninku a zápasu, do kterého mùžu naskoèit. Gól je takovı bonus,“ dodal tøiatøicetiletı hráè, kterı potvrdil, že se mu proti Dynamu daøí. Ze 24 ligovıch gólù jich pìt dal do sítì Jihoèechù.

Vedení „Klokanùm“ dlouho nevydrželo. O pìt minut pozdìji Krch ve vápnì fauloval Valentu a rozhodèí Hocek odpískal pokutovı kop. K nìmu se postavil penaltovı specialista Èoliè, jenž se šestım gólem v ligové sezonì osamostatnil v pozici nejlepšího tımového støelce.

Jihoèeši v této ligové sezonì bodovali venku v 10 z 11 zápasù a s Bohemians neprohráli tøetí z posledních ètyø vzájemnıch duelù v nejvyšší soutìži. Pražany však v Ïolíèku od øíjna 2007 neporazili v šestém ligovém utkání po sobì.

„Jsem rád, že jsme dokázali nepøíznivı stav srovnat a že si odsud vezeme bod. Bohemka je v domácím prostøedí velice silnı soupeø. Dnes to bylo remízové utkání a bod je zaslouženı,“ øekl trenér Dynama David Horejš.

Rozhodèí: P. Hocek - J. Paták, J. Hrabovskı

Pøejít na on-line reportáž

Football news:

Florentino Perez is the chairman of the European Super League. Andrea Agnelli and Joel Glazer are the deputies
Thibaut Courtois: Getafe have a tough field. There are so many injuries in Real Madrid that it is difficult to rotate
Zidane on Diaz's offside: I don't need to say anything. The referees must decide whether there was an offside or not
Marcelo on La Liga: Real Madrid is trying to win all the tournaments. We didn't have much time to rest
Manchester United and Liverpool are fleeing to a place where they can't fly out. Gary Neville attacks Super League gracefully
Super League-affiliated clubs ignored an emergency meeting of the Association of European Clubs. Bayern Munich and PSG visited it
Inter did not win for the first time in the last 12 matches in Serie A