Bohemians bez diváků na štaflích nevyhráli. Fanoušci poslali udavačům vzkaz z Pelíšků

Fotbalisté Bohemians 1905 remizovali v 21. kole první ligy s Českými Budějovicemi 1:1. Pražany poslal do vedení v 72. minutě střídající David Bartek, o sedm minut později však z penalty rozhodl o dělbě bodů Benjamin Čolič. Oba týmy v nejvyšší soutěži nevyhrály potřetí za sebou.

Bohemians se kvůli současné koronavirové situaci museli obejít bez podpory fanoušků na štaflích, kteří od květnového restartu minulé sezony pravidelně sledovali zápasy naproti hlavní tribuně.

Policie jejich shlukování dříve tolerovala, ale tentokrát kvůli zvyšujícím se stížnostem obyvatel Vršovic už na své přechodné stanoviště nemohli. Skrze transparent na zdi vyslali lidem, kteří je policii nahlásili, ostrý vzkaz.

"Udavači všech zemí, vyližte si p*del," napsali příznivci Bohemians větu inspirovanou známým proletářským heslem a upravenou formulací herce Jiřího Kodeta z filmového snímku Pelíšky.

V prvním poločase více hrozilo Dynamo. V 10. minutě Čolič z přímého kopu protáhl domácího brankáře Le Gianga, který si připsal 50. ligový start. Poté Skovajsova přihrávka z levé strany propadla na hranici malého vápna k Brandnerovi, jenž ale nedokázal ihned vystřelit a Le Giang zastavil míč včas před brankovou čárou.

Vršovický celek zahrozil až téměř po půlhodině. Necid využil zaváhání Talověrova, nacentroval na zadní tyč a Vondrovo zakončení vytáhl na roh gólman Vorel, který dostal přednost před Drobným. Následně se balon v šestnáctce odrazil k Hronkovi, ale ten ve výhodné pozici nezakončil.

Na druhé straně obránce Pražanů Vondra nechtěně nabil na střelu ve vápně Javorkovi, Le Giang ale jeho pokus vyrazil a pokryl míč i před dobíhajícím Brandnerem.

Po změně stran poslal domácí trenér Klusáček do hry Dostála s Bartkem. V úvodu druhého dějství hlavičkoval domácí stoper Bederka vedle a Hronkova prudká rána z první zase skončila nad.

V 72. minutě se Bohemians dočkali. Dostálův centr do vápna odvrátil Talověrov pouze k Bartkovi, který překonal Vorla. V lize se trefil po čtyřech zápasech, do nichž nastoupil, kvůli dlouhodobému zranění ale poprvé od loňského srpna.

Vedení "Klokanům" dlouho nevydrželo. O pět minut později Krch ve vápně fauloval Valentu a rozhodčí Hocek odpískal pokutový kop. K němu se postavil penaltový specialista Čolič, jenž se šestým gólem v ligové sezoně osamostatnil v pozici nejlepšího týmového střelce.

Jihočeši v této ligové sezoně bodovali venku v 10 z 11 zápasů a s Bohemians neprohráli třetí z posledních čtyř vzájemných duelů v nejvyšší soutěži. Pražany však v Ďolíčku od října 2007 neporazili v šestém ligovém utkání po sobě.

21. kolo první fotbalové ligy:

Branky: 72. Bartek - 79. Čolič z pen. Rozhodčí: Hocek - Paták, Hrabovský - Hrubeš (video). ŽK: Bartek, Jindřišek - Havel. Bez diváků.

Sestavy:

Bohemians: Le Giang - Hůlka, Krch (86. Novák), Bederka - Vaníček (46. Bartek), Jindřišek, Květ, Hronek (86. Keita), Vondra - Necid (80. Puškáč), Pulkrab (46. Dostál). Trenér: Klusáček.

Č. Budějovice: Vorel - Havel, Králik, Talověrov (75. Mršič) - Čolič, Havelka, Valenta (87. Čavoš), Javorek (68. Vais), Skovajsa - Alvir - Brandner. Trenér: Horejš.

Branky: 87. Stronati z pen. - 69. Moulis. Rozhodčí: Ginzel - Flimmel, Dohnálek - Petřík (video). ŽK: T. Kučera, Mazuch, Fortelný, Moulis (všichni Teplice). Bez diváků.

Sestavy:

Ostrava: Laštůvka - Fillo, Svozil, Stronati, Ndefe (80. Pokorný) - Buchta (38. Sor), Jánoš, Tetour, Holzer (46. Juroška) - Šašinka (80. Mena), Zajíc. Trenér: Kozel.

Teplice: Čtvrtečka - Vondrášek, Gabriel, Mazuch, Černý - Jukl, Fortelný (78. Knapík) - Macej (90. Hyčka), T. Kučera (88. Trubač), Moulis (78. Radosta) - Mareš. Trenér: R. Kučera.

UEFA President: Super League is a greedy project that could kill football forever. But this will not happen
Ceferin about Agnelli: The president of an organization with 247 clubs just ran away from it - I have never seen this in my life
I've never seen a man lie so much. The president of UEFA called Agnelli a liar, and the clubs of the Super League-greedy snakes
Coster-Waldau on Neville's words about Super League: He spoke on behalf of all football fans. Stop this nonsense
The president of UEFA on the head of Juve Agnelli: I have not seen a person who would lie so much. Incredible
UEFA President on Champions League without 12 top clubs: There are a lot of good teams in Europe. Now we know that there are snakes next to us
Shame on you. R. I. P. Liverpool. 1892-2021. Fans of the club hung banners against the Super League on the fence of Anfield