Czech Republic

Blatný: Do nemocnic nebudou povoláni medici z 1. a 6. ročníků

Praha - Pracovní povinnost v nemocnicích, kterou by pro studenty medicíny měla dnes nařídit vláda, by se neměla týkat prvních a šestých ročníků. Novinářům to řekl ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO). Ministerstvo chce povolat i některé středoškolské studenty. Upřesnění, o které studenty by se mělo jednat, dostane úřad během dopoledne v dokumentu od ministerstva školství.

Proti povinnému nasazení studentů medicíny opakovaně vystupovali děkani lékařských fakult. Blatný dnes řekl, že s děkany mluvil a rozumí jejich požadavku, aby nebyli studenti nadměrně zatěžováni. "Domluvili jsme se na nějaké formě možnosti povolávání. Tato bude dnes finalizována do návrhu usnesení vlády, který bude předložen," řekl Blatný. Dodal, že by měli být nasazováni tak, aby to co nejméně ovlivnilo jejich výuku. Podle domluvy by pracovní povinnost neměla být nařízena studentům prvních a šestých ročníků.

Na dotaz, s kterými středoškoláky se rovněž počítá, ministr řekl, že čeká na dokument od ministerstva školství, který by to měl popsat.

Nápor koronaviru na nemocnice v Česku roste, starají se o dosud nejvyšší počty lidí s nemocí covid-19 i nakažených pacientů za roční trvání epidemie. Při zvyšování kapacit nemocnic je problém především v nedostatku personálu. Kraje mají od čtvrtka možnost povolat do nemocnic zdravotníky z ambulancí.

sněmovna vláda nemocnice školy Blatný koronavirus

Football news:

Super League does not give up: they promise to revise the format in order to return and save football further
Football belongs to the fans. Today, more than ever. Tweet of the day by Gerard Pique
AC Milan and Inter are withdrawing from the Super League
It turns out that Barcelona was not formally part of the Super League. Laporta is against her - and everything was planned in advance
Premier League clubs have abandoned the Super League under threat of suspension from national tournaments (The Guardian)
Juventus is not giving up on the Super League. Roma demands that Juve, AC Milan and Inter withdraw from the project
We made a mistake and we apologize. We heard you. Arsenal's open letter of apology for Super League