Malověrní utíkají, „věřící“ vidí šanci posílit pozice. Řeč je o nejznámější kryptoměně bitcoin, která o víkendu zažila drsný propad. Z historického hlediska nešlo o zas tak velké drama, ale vysvětlujte to nováčkům, které ke kryptoměnám přilákaly novinové titulky o překonání dalších a dalších rekordů. Ty vývoj vyděsil. Vždyť v sobotu se kurz bitcoinu škrabal k 64 tisícům dolarů (1 milion a 380 tisíc korun), aby den nato prodej jedné virtuální mince označované dvakrát přeškrtnutým B vynesl o osm tisíc dolarů méně. Souhrnná hodnota vytěžených bitcoinů (včetně těch navždy ztracených) tak klesla o 150 miliard dolarů. Druhá nejvýznamnější kryptoměna ether nezůstala pozadu a v procentech odepsala ještě víc.

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily v Hospodářských novinách. Těšit se můžete na texty Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru