Czech Republic

Berdychová: Kraj ocení dobrovolníky, kteří udržují historické dědictví

Královéhradecký kraj v roce 2021 udělí Ceny za příkladnou realizaci obnovy architektonického dědictví. Chce tak ocenit dobrovolníky, kteří pečují a udržují historické dědictví. Nominace je možné podat od 1. ledna 2021.

Berdychová: Kraj ocení dobrovolníky, kteří udržují historické dědictví
Foto: ANO
Popisek: Martina Berdychová
reklama

V Královéhradeckém kraji se nachází značný počet kulturních památek, které jsou evidovány jako státem chráněné historické statky, a mnohem větší počet historických staveb a uměleckých děl, které mají svůj místní význam.

„Toto historické dědictví je významným dokladem nejen umělecké úrovně našich předků, ale i významným cílem turistů z České republiky i zahraničí. Všem těmto objektům se pro jejich údržbu, opravu i propagaci historického dědictví kromě profesionálních pracovníků památkové péče věnuje velké množství fyzických osob, spolků, obcí, firem a podobně. Královéhradecký kraj chce tuto činnost ocenit a zejména je podpořit pro jejich další činnost a výchovu mladých generací k úctě a obnově historického dědictví,“ říká náměstkyně pro kulturu a cestovní ruch Martina Berdychová.

Anketa

Jste pro otevření obchodů a restaurací?

hlasovalo: 14140 lidí

Cena za příkladnou realizaci obnovy architektonického dědictví v Královéhradeckém kraji, významný počin a dlouhodobý přínos památkové péči v Královéhradeckém kraji bude udělována každoročně počínaje rokem 2021. Cena se skládá ze dvou kategorií, přičemž každou kategorii tvoří dvě podkategorie.

V první kategorii bude cena udělena za obnovu nemovité kulturní památky, případně stavby nacházející se na území památkové rezervace či památkové zóny v Královéhradeckém kraji. Tuto cenu kraj udělí v podkategoriích stavební obnova a restaurování.

Druhá kategorie ocení významný počin a dlouhodobý přínos památkové péči na území Královéhradeckého kraje. Tato cena bude udělena v podkategoriích iniciativní přístup k záchraně a obnově konkrétního objektu nebo skupiny objektů a za dlouhodobou cílenou činnost popularizační, přednáškovou, publikační a podobně.

Nominaci na držitele ocenění může podat jakákoliv fyzická nebo právnická osoba v souladu s pravidly. Nominaci pro daný kalendářní rok je nutné podat od 1. ledna do 28. února na příslušných tiskopisech ZDE.

Psali jsme:

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama autor: PV

Football news:

Bruno picked up 4 Player of the Month awards in 2020. Ronaldo, Henry and Lampard had the same number-but for a career in the Premier League
Lev - the best coach of the decade in the national teams, Deschamps-2nd, Shevchenko-17th (IFFHS)
Head of the Premier League: We ask players not to hug and change their behavior
Milan had rented the midfielder, Torino Meite until end of season with option to buy
Ramos played on painkillers with Athletic due to knee problems
Barcelona's presidential election is scheduled to take place on March 7
Sir Alex Ferguson: Fortunately, I was retired when I watched Liverpool play in the last two years