Bayern zvítězil ve Stuttgartu, Dortmund doma podlehl Kolínu

Wolfsburg (Německo) - Fotbalisté Bayernu Mnichov zvítězili po obratu v 9. kole německé ligy na hřišti nováčka Stuttgartu 3:1. Obhájce titulu neprohrál sedmé kolo po sobě a vede neúplnou tabulku o dva body před Lipskem, které doma zdolalo jiného nováčka Bielefeld 2:1. Stejným výsledkem doma Dortmund překvapivě podlehl Kolínu nad Rýnem, který v lize vyhrál poprvé od března po 18 zápasech.

Bayern na stadionu VfB prohrával od 20. minuty po gólu Tanguye Coulibalyho. V 38. minutě srovnal Kingsley Coman. Domácí vzápětí znovu udeřili, ale brance předcházel faul na gólmana Manuela Neuera. Zvrat dokonal v první minutě nastavení úvodního dějství zpoza vápna Robert Lewandowski. Nejlepší kanonýr soutěže vstřelil 12. gól v sezoně. Pojistku přidal v 87. minutě Douglas Costa.

Lipsko zvítězilo po gólech Angeliňa a Christophera Nkunka. Za hosty snížil Fabian Klos. "Rudí býci" bodovali v osmém z devíti kol.

První výhru Kolína nad Rýnem v ligové sezoně zařídil dvěma trefami defenzivní záložník Iljás Schirí. Tuniský reprezentant se prosadil v obou poločasech po rohovém kopu. Zápas ještě zdramatizoval Thorgan Hazard, ale na vyrovnání domácí nedosáhli.

Augsburg doma remizoval s Freiburgem 1:1. Brankář Tomáš Koubek a stoper Marek Suchý zůstali celé utkání na lavičce domácího týmu.

Union Berlín remizoval s Frankfurtem 3:3. Po dvou gólech zaznamenali domácí Max Kruse a hostující André Silva.

Fotbalista Wolfsburgu Wout Weghorst (uprostřed) a Marco Friedl (vlevo) a Oemer Toprak z Brém v utkání 9. kola německé ligy. Wolfsburg v páteční předehrávce zdolal Brémy 5:3 a i po 9. kole zůstal v soutěži bez porážky. Werder s brankářem Jiřím Pavlenkou a obráncem Theodorem Gebre Selassiem prohrál poprvé po sérii pěti remíz se shodným výsledkem 1:1.

V pátek bylo už v prvním poločase jasné, že bude gólový účet vyšší. Wolfsburg do přestávky vedl 3:2, krátce po pauze ale bylo po Brooksovu vlastním gólu vyrovnáno. Šestou remízu v řadě ale nakonec Brémy neuhrály.

Domácí poslal do vedení druhou brankou Weghorst a skóre v páté minutě nastavení zpečetil Bialek. Wolfsburg tak oslavil jubilejní 300. vítězství v bundeslize a v neúplné tabulce je s bilancí čtyř výher a pěti remíz pátý.

Německá fotbalová liga - 9. kolo:

Wolfsburg - Brémy 5:3 (37. a 76. Weghorst, 22. Baku, 25. Brooks, 90.+5 Bialek - 13. Bittencourt, 36. Möhwald, 47. vlastní Brooks), Augsburg - Freiburg 1:1 (80. Vargas - 64 Grifo), Dortmund - Kolín nad Rýnem 1:2 (74. Hazard - 9. a 60. Schirí), Lipsko - Bielefeld 2:1 (29. Angelino, 47. Nkunku - 76. Klos), Stuttgart - Bayern Mnichov 1:3 (20. Coulibaly - 38. Coman, 45.+1 Lewandowski, 87. Costa), Union Berlín - Eintracht Frankfurt 3:3 (6. z pen. a 82. Kruse, 2. Andrich - 27. a 37. Silva, 79. Dost),

Tabulka:

Německo fotbal liga 9. kolo

Derby midfielder Ayb has admitted to being depressed. Bellerin and Abraham supported the player
Liverpool scored 21 points less after 19 rounds of the Premier League than in the championship season. Only Chelsea have ever had a bigger difference
El Shaarawy joins Roma on loan. Medical check-up tomorrow
Milner on Liverpool: Self-pity and excuses won't help. YNWA is more important now than ever
Ex-Barca president Gaspar on Setien's compensation: The club has laid out its arguments, the coach has laid out his own. The new president will decide everything, I hope
Koeman after Cornell: You can't miss a penalty twice as a Barca player. This is not serious
Wojciech Szczesny: Juventus wants to win trophies