Czech Republic

Basketbalisté Kolína slavili výhru v Hradci a poskočili na třetí místo

Nejvìtší zásluhu na úspìchu Kolína mìl s 25 body a osmi asistencemi kapitán Èíž. Po 21 bodech zaznamenali v dresu hostù Devante Wallace a Lee Edwards, kterı navíc pøidal osm doskokù a šest pøihrávek. Kolín natáhl svou vítìznou šòùru na ètyøi zápasy, Hradec naopak doma prohrál po sérii tøí úspìchù.

K posunu na tøetí místo pomohla Kolínu i ztráta USK, kterı sice s Brnem prohrával až o 15 bodù, ale nakonec mohl pomıšlet i na vítìzství. Díky trojce Sehnala se domácí 44 sekund pøed koncem ujali vedení, ale hosté košem Javiona Blakea skóre otoèili a USK se v posledních 21 vteøinách už na zvrat nezmohl.

„V prvním poloèase USK tahalo nohy. Musíme si uvìdomit, co absolvovali v tomto tıdnu a v tom pøedchozím byli po covidu,“ pøipomnìl trenér Brna Lubomír Rùžièka dlouhou herní pauzu soupeøe a pak nároènı program v uplynulém tıdnu. „Pak pøešli na zónovou obranu a nám to tam nepadalo. Nakonec nevyhrál lepší, ale šastnìjší tım,“ prohlásil.

„V prvním poloèase jsme se nedrželi taktickıch pokynù a to nás stálo zápas,“ øekl asistent trenéra USK Martin Bašta. „Ve druhém poloèase jsme se dostali zpìt z minus patnácti do plusu, za což patøí hráèùm kredit. Zaèali jsme hrát zónu, s kterou mìlo Brno velké problémy. Rozhodly malièkosti, které pøevážily zápas na stranu Brna,“ dodal.

Tìsnım vısledkem skonèilo i severoèeské derby, ve kterém Dìèín uspìl 89:87 v Ústí nad Labem, vyhrál po ètyøech porážkách za sebou a pøipsal si první vítìzství v novém roce. Ve zbıvajícím utkání programu 20. kola si Svitavy poradily 80:72 s posledním Olomouckem.

Basketbalová Kooperativa liga mužù

9. kolo:
Nejvíce bodù: Alleyn 22, Šmíd 12, Heinzl 10 - Harding 17, Zimmerman 13, Køíž 12.

Nejvíce bodù: Sedmák 28, Lošonskı 27, Stamenkoviè 17 - Èíž 25, Wallace a Skinner po 21.

Nejvíce bodù: Bujnoch a Johnson po 15, Svoboda 12 - Bezbradica 25, Pekárek 18, Feštr 10.

Nejvíce bodù: Mareš 20, Sehnal 17, Štìrba 10 - Farskı 18, Puršl 14, Krakoviè 13.

Nejvíce bodù: Autrey 19, David a Rakoèeviè po 15 - Pomikálek 26, Šiška 21, Kotásek 12.

KLUBZÁPASYVİHRYPROHRYSKÓREPROCENTA

Football news:

Cavani has returned to training and is likely to play against Crystal Palace
Fabio Capello, Juventus played Rugby against the Port. Only Ronaldo and Chiesa can make a difference in this squad
Neymar: I posted how I was recovering from my injury, and I didn't get any messages saying, Wow, what a professional. No
Ole Gunnar Solscher: The work of the judges is very difficult and without additional pressure. We have to make their decisions
Joan Laporta: I'm sure Messi won't stay at Barca if I don't win the election. He gives the club 30% of revenue
Trent had idolized Gerrard since he was a kid, and he was in a fairy tale: he got Steven's care and the captain's armband. The story of a great relationship
Hazard's recovery from the injury is delayed. He probably won't play against Atletico on March 7