Czech Republic

Baseballisté Los Angeles slaví po 32 letech triumf ve Světové sérii

Druhé nejlidnatìjší mìsto v USA letos slaví už druhý velký titul. Baseballisté navázali na triumf Lakers v basketbalové NBA a vyslyšeli tak pøání hvìzdného LeBrona Jamese, který Dodgers povzbuzoval.

V šestém finále Dodgers prohrávali od první smìny po homerunu kubánské hvìzdy Rays Randyho Arozareny 0:1 a nemohli se prosadit proti levorukému nadhazovaèi Blaku Snellovi. Hned po jeho vystøídání v šesté smìnì udeøili. Získali dva body, tøetí pøidali v osmé a soupeøùm už skórovat nedovolili.

Letošní základní èást MLB byla kvùli koronaviru zkrácena na polovinu, hrálo se pøed prázdnými ochozy a až na finále mohlo pár tisíc fanouškù. Sezona vyvrcholila na neutrálním høišti, Svìtová série se totiž uskuteènila v texaském Arlingtonu.

A pandemie o sobì dala vìdìt i v prùbìhu finále. Tøetí metaø Dodgers Justin Turner se bìhem šestého utkání dozvìdìl, že má pozitivní test na covid-19, musel být støídán a s týmem po posledním autu neslavil. Pøišel až na spoleèné foto.

Svìtová série, finále baseballové MLB

6. zápas

Football news:

Pavel Nedved: Juventus doesn't depend on Ronaldo. Any team will miss such a player
Holand and Jan will not play Lazio due to muscle injuries
Van Persie about meeting Maradona: he kissed my left foot and said it was the same as his
Bale doesn't need to prove anything. His presence inspires the Tottenham players. Davis on the midfielder
Pochettino and Raul can replace Zidane at Real Madrid. The club does not want to dismiss the Frenchman yet
Stefano Pioli: Milan need to take the Celtic game seriously. They always play well
Atalanta captain Gomez did not follow Gasperini's instructions in the match against Midtjylland. He was replaced at half-time