Czech Republic

Barcelona odvrátí bankrot. Hvězdy souhlasily se snížením mezd o 122 milionů eur

Barcelona se dohodla se zástupci fotbalistů a trenérů na snížení mezd v celkové výši 122 milionů eur (3,2 miliardy korun). Dalších 50 milionů eur (1,3 miliardy korun) ušetří klub tím, že bude moci výplatu bonusů rozprostřít do tří let.

Vedení Barcelony se potřebovalo s hráči dohodnout na snížení mezd kvůli finančním ztrátám způsobeným pandemií koronaviru. Španělská média před měsícem uvedla, že pokud jeden z nejslavnějších klubů světa nedosáhne úspor zhruba ve výši 190 milionů eur, hrozí mu v lednu bankrot.

Předběžnou dohodu o snížení mezd ještě musejí schválit sami hráči a trenéři. "Pokud bude ratifikována, bude tato dohoda představovat klíčový milník vzhledem k současné ekonomické situaci," uvedl klub.

Během jarní vlny pandemie barcelonští hráči souhlasili od března do června s dočasným snížením mezd o 70 procent. Klub přesto zaznamenal ve finančním roce 2019/20 rekordní ztrátu ve výši 97 milionů eur (2,5 miliardy korun) a jeho příjmy klesly o 14 procent.

Football news:

Liverpool's results are an anomaly. Don't be fooled by the shouting-the crisis is not so global (although it may cost the championship) Showsport's emotional reaction to Klopp's results
Leicester have stopped negotiations on the loan of Eriksen due to the high salary of the player
Buffon-Ronaldo: CR 760! I could have scored less
Barcelona's appeal against the suspension of Messi was rejected
The youngster agreed to go to Arsenal. Real will give midfielder in rent without the right of redemption
President of Genoa: I intend to keep Shomurodov. Juventus did not contact us
Liverpool have not scored any of their last 87 shots in the Premier League. The team has 4 consecutive matches without goals