Czech Republic

Bajer (Soukromníci): Vítězný únor 2021 - Nesmíme dovolit nastoletí novodobé diktatury!

U příležitosti výročí tzv. Vítězného února, během něhož došlo v roce 1948 ke státnímu převratu a nastolení totality v tehdejším Československu, vyzvala Strana soukromníků České republiky k živnostenské sebeobraně a ochraně svobody a demokratického státu.

Bajer (Soukromníci): Vítězný únor 2021 - Nesmíme dovolit nastoletí novodobé diktatury!
Foto: Soukromníci
Popisek: Petr Bajer, předseda Strany soukromníků České republiky
reklama

„Pod rouškou boje s pandemií Covid-19 dochází čím dál častěji k porušování základních demokratických principů, k neúměrným zásahům do občanských svobod, diskriminačnímu omezování soukromého podnikání i narušování ústavních principů. I přesto, že si všichni uvědomujeme vážnost situace a nutnost chránit lidské životy, nesmíme dovolit nastolení novodobé diktatury, které bude obhajováno strachem z jedné konkrétní nemoci a jejího šíření,“ uvedl Petr Bajer, předseda Strany soukromníků České republiky.

Vláda měla podle něj celý rok na to, aby byla Česká republika připravena vzdorovat šíření Covid-19. „Její zcela chaotický a nekomponentní postup však vyústil v to, že v těchto dnech kolabuje český zdravotní systém, a že je na tom naše země v celosvětovém srovnání v rámci šíření viru absolutně nejhůře. Vláda za celý rok neudělala takřka nic k tomu, abychom navýšili kapacitu nemocnic jak po stránce personální, tak materiální a technické. Zcela selhala v krizovém řízení, natož krizové komunikaci,“ kritizuje kroky vlády Petr Bajer.

Předseda Soukromníků je dále přesvědčen o tom, že vláda svými diskriminačními lockdown opatřeními takřka zlikvidovala živnostníky a velké množství malých firem. „Přitom však nijak aktivně nechránila nejvíce ohroženou skupinu obyvatel, tj. seniory 65+, natož aby promyšleně bránila šíření nákazy ve velkých fabrikách a továrnách. Navíc obětovala stovky tisíc školáků, kterým zakázala nejen prezenční výuku, ale také rozvíjení talentu v oblasti sportu, kultury či jiném odvětví,“ dodal Bajer.

Podle jeho slov je proto nevyhnutelné, aby si především živnostníci a malí podnikatelé uvědomili, že je třeba se začít bránit.

„Jedinou cestou je politická sebeobrana živnostníků. Rozumíme všem formám občanské neposlušnosti, protože jsou vyústěním frustrace těch, na které vládní opatření dolehla nejvíce. Na druhou stranu tato cesta vede pouze k další depresi, naštvanosti a rozštěpenosti našeho národa. V tuto chvíli je třeba spojit všechny síly a dosáhnout toho, že politicky organizovaní živnostníci a soukromníci budou mít své přímé zastoupení v příští Poslanecké sněmovně, a budou tak schopni přímo ovlivnit nejen boj s pandemií, ale také hospodářskou a společenskou obnovu naší země,“ doplnil Petr Bajer.

Předseda Soukromníků Petr Bajer zároveň připomněl, že právě Strana soukromníků ČR již před několika měsíci spustila projekt „Sebeobrana živnostníků“, který je představen na portálu www.sebeobranazivnostniku.cz.

Psali jsme:

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama autor: PV

Jinde na netu:

Další články z rubriky

Senátorka Chalánková: Stát se snaží vytvořit další databázi občanů

Projev na 6. schůzi Senátu 25. února 2021 k návrhu zákona o mimořádném příspěvku zaměstnanci při nař…

Football news:

The start of the Super League is scheduled for August. 20 clubs, matches in the middle of the week, clubs will be able to play in the national championships
Agnelli resigns as head of the Association of European Clubs. The participants of the Super League scored for an emergency meeting-they supported UEFA
Florentino Perez is the chairman of the European Super League. Andrea Agnelli and Joel Glazer are the deputies
Thibaut Courtois: Getafe have a tough field. There are so many injuries in Real Madrid that it is difficult to rotate
Zidane on Diaz's offside: I don't need to say anything. The referees must decide whether there was an offside or not
Marcelo on La Liga: Real Madrid is trying to win all the tournaments. We didn't have much time to rest
Manchester United and Liverpool are fleeing to a place where they can't fly out. Gary Neville attacks Super League gracefully