Czech Republic

Babišova večerní prosba: Berte to vážně! A rána Zemanovi. Hrad to zruší?

Premiér Andrej Babiš (ANO) dnes v České televizi prosil občany, aby dodržovali opatření, která dnes vláda vyhlásila. „Blížíme se k 15 tisícům,“ zdůraznil očekávaný přírůstek nově prokázaných případů nakažených za středu. Znovu upozornil na riziko kolapsu českého zdravotního systému. Televizi Nova dnes rovněž sdělil, že v důsledku zhoršující se situace se zřejmě neuskuteční udělování státních vyznamenání na Pražském hradě 28. října, na kterém prezident trval.

Babišova večerní prosba: Berte to vážně! A rána Zemanovi. Hrad to zruší?
Foto: reprofoto: vysílání ČT24
Popisek: Andrej Babiš.
reklama

Anketa

Podporujete omezení volného pohybu a uzavření obchodů?

hlasovalo: 2752 lidí

Předseda vlády zopakoval svá slova z dnešní konference, kde připustil, že se vláda po odeznění první vlny epidemie dopustila chyb. „Ano, udělali jsme vícero chyb, podlehli jsme tlaku rozvolňování nebo že jsme přestali nosit v létě roušky,“ uvedl s tím, že převládl pocit, že virus odešel.

Kladl důrazný apel na lidi, aby se začali chovat zodpovědně. „Je důležité, aby se lidé začali chovat úplně stejně, jako se chovali za první vlny, protože se tak neděje. Prosím lidi, aby přistupovali k situaci, že je skutečně vážná,“ apeloval na občany.

Zdůraznil, že za středu se očekává přírůstek kolem 15 tisíc nově potvrzených nakažených. „I dnešní nárůst k 18. hodině je o dva tisíce potvrzených navíc. Blížíme se k 15 tisícům,“ uvedl premiér. Podle středečních průběžných čísel k 18. hodině přibylo 8 840 nakažených.

„Rekordně testujeme. Skutečně jsme pracovali celé léto. My jsme to nezanedbali, ale virus, který byl avizován, nás překvapil. O chybách se budeme bavit celý příští rok. Teď se musíme společně semknout. Zní to vážně, ale skutečně jde o riziko kolapsu českého zdravotního systému,“ připomněl ministerský předseda, co hrozí, pokud se křivku nákazy koronavirem nepodaří zploštit.

Pro TV Nova pak Babiš vyjádřil přesvědčení, že se kvůli pandemické situaci neuskuteční předávání státních vyznamenání na Pražském hradě. Rozhodnutí je podle něj na prezidentovi. „Jsem ale přesvědčen, že ceremoniál nebude, že si to rozmyslí a oslava bude v lepších časech,“ doufá. O situaci s prezidentem jednal i ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO), výsledky z jednání zatím nezveřejnil. 

Psali jsme:

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama autor: nab

Football news:

We have a big battle ahead of us. Conor and Sergio Ramos agreed to a fight
Tuchel on the match with Manchester United: Victory is mandatory. Coming to England for her is a big challenge
Jimenez will miss Atletico's games with Real Madrid and Salzburg due to a hip injury
Gladbach midfielder Neuhaus: it's a Pity that we didn't close the issue with reaching the 1/8 final of the Champions League. Let's clear this up in Madrid!
Ex-Manchester City and Arsenal defender Gael Clichy moved to Servette
Son of Maradona: number 10 should be withdrawn from circulation in Barca and other teams of his father
Diogo DotA: Ronaldo was my hero. For children from Portugal, he was always an example