Czech Republic

Aukro uspořádá aukci sběratelských medailí Karla Gotta

Praha - Internetové tržiště Aukro u příležitosti prvního výročí úmrtí Karla Gotta uspořádá dobročinnou aukci sběratelských medailí věnovaných oblíbenému zpěvákovi. Akci pořádá ve spolupráci s Českou mincovnou, která medaile původně vydané ke Gottovým 80. narozeninám, do prodeje poskytla. Kolekce medailí se bude dražit 12. října od 20:00. ČTK o tom dnes informoval Pavel Krejčíř z Aukra.

Sběratelé budou mít šanci získat vyprodanou kolekci medailí z loňského roku, která sestává z uncových stříbrných medailí Karel Gott - fenomén, Karel Gott - malíř a Karel Gott - zpěvák. Každá medaile byla vydána v nákladu tisíc kusů, prvních 600 bylo ručně číslováno. Do prodeje se podle Krejčíře dostanou sběratelsky velmi cenné medaile označené číslem jedna. K nim bude i sběratelská etue. Výtěžek z této dobročinné aukce bude věnován Nadaci Naše dítě na dokončení výcviku asistenčního psa Majla.

"Česká mincovna nabídne na Aukru kromě zmíněné charitativní akce i další medaile věnované Mistrovi, například zlatou půluncovou medaili vydanou k jeho pětasedmdesátinám," uvedl dále Krejčíř.

Karel Gott zemřel 1. října před půlnocí ve své vile na pražské Bertramce. Léčil se s akutní leukemií. Legendě české populární hudby, která ovlivnila několik generací posluchačů, bylo 80 let. Fanoušci se mohli s oblíbeným zpěvákem rozloučit 11. října v paláci Žofín, kam přišlo zhruba 49.000 lidí. O den později se konala zádušní mše ve svatovítské katedrále, kam se přišli příbuzní, přátelé, spolupracovníci, politici, zpěváci, herci, sportovci a další pozvaní hosté. Tento den byl zároveň dnem státního smutku. Gottův hrob je na pražských Malvazinkách.

hudba hobby trh pop

Football news:

Capello on the debut of the Beginning: Fantastic goal. I spoke with Gasperini, he is happy
A Spanish journalist compared Fati to a black salesman running away from the police. Barcelona sues (despite the apology)
We play with major soccer bandits, and I get a yellow for it? Mueller - referee of the match with Atletico
Samuel eto'o: Guardiola is great. He didn't go out just for Messi
Amazing time Loko: boldly came out from under pressure, were reliable from behind and attacked beautifully through Miranchuk
Semin on the goal the Beginning: Great debut. He will establish himself at the heart of Atalanta, I have no doubt
Paulo dybala: I always admired Federer, I try not to miss his matches