Czech Republic

Aukce dnes nabídne Kupkův obraz za 30 milionů korun

Praha - Na 250 uměleckých děl se dnes bude dražit v Praze na Žofíně. Nejdražší položkou aukce bude obraz Františka Kupky Divertimento II s vyvolávací cenou 30 milionů korun. Součástí aukce bude také dražba děl pro sdružení Paraple. Aukce se může zúčastnit podle platných opatření jen několik lidí, bude se tedy také dražit on-line. Pořádající Galerie Kodl připravila nový aukční portál artsbay.cz. Do aukce se bude možné zapojit i přes web invaluable.com a livebid.cz.

Kupkovo Divertimento II je jedním z nejvýznamnějších děl autorova abstraktního období 30. let. Dražit se bude i Kupkovo plátno Růžový klobouk, jeho vyvolávací cena bude 25 milionů korun. Dílo z let 1907 až 1909 představuje začátek cesty k modernímu umění.

Umění 19. století v aukci reprezentují Josef Mánes, Max Švabinský, Antonín Slavíček, Beneš Knüpfer, Antonín Chittussi či Jakub Schikaneder. Generaci skupiny Osma reprezentuje obsáhlá kolekce Emila Filly. Mezi nejvýraznější patří Džbán a flétna, který se bude vyvolávat za 7,5 milionu korun. Veřejnosti dlouho nepřístupné oboustranné plátno Jindřicha Štýrského Kostel na kopci/ Svatý Šebestián z roku 1921 se bude dražit za 6,5 milionu korun.

Vyšší vyvolávací ceny mají také díla Mikuláše Medka, jehož Sesutý signál se bude vyvolávat za šest milionů korun, nebo díla Josefa Šímy, Josefa Čapka či Františka Muziky. Rozměrný obraz Theodora Pištěka Adieu, Guy Moll z let 1992 až 2017 představujíce vrcholnou polohu tvorby autora a má vyvolávací cenu 15 milionů korun.

Zájemci o charitativní aukci se mohou těšit na umělecká díla od Ivany Štenclové, Patrika Hábla, Jana Kalába, Rudolfa Burdy, Magdaleny Jetelové, Pasty Onera, Jaroslava Róny a na trojici obrazů od Karla Gotta.

hrm jw

výtvarné aukce

Football news:

It feels like we've been working together for 10 years! Chelsea stars say goodbye to Lampard
Bayern Munich have signed former Basel striker Oberlen
Tuchel will sign a contract with Chelsea for 1.5 years (David Ornstein)
Barcelona still owes Liverpool about 29 million euros for the transfer of Coutinho
Immobile on last season: Lazio felt invincible before covid. They could have fought for the scudetto
Chris Sutton: Lampard is another victim of Russian roulette at Chelsea. This is Abramovich's style
Ex-agent Benzema: Karim will return to Lyon, the club is in his heart. He watches all their matches