Czech Republic

Ať očkují přednostně i sportovce, žádá Milan Hnilička. Nejprve ty, co chtějí na olympiádu

Předseda Národní sportovní agentury Milan Hnilička žádá vládu, aby se do její strategie očkování proti koronaviru dostali i sportovci. „Na základě podnětů od Českého olympijského týmu a od České unie sportu by se mělo jednat v první fázi o vakcíny pro 6000 osob,“ spočetl. Požádal již o to i premiéra Andreje Babiše (ANO).

Ať očkují přednostně i sportovce, žádá Milan Hnilička. Nejprve ty, co chtějí na olympiádu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Milan Hnilička, předseda Národní sportovní agentury
reklama

Hnilička tak navázal na dřívější požadavek Českého olympijského výboru. Ten požadoval, aby byli sportovci a členové olympijské výpravy očkování, jak nejrychleji to bude možné.

„Dnes jsem odeslal panu premiérovi Andreji Babišovi žádost o zařazení očkování reprezentantů do očkovací strategie ČR s důrazem na respektování priorit rizikových skupin. Na základě podnětů od Českého olympijského týmu a od České unie sportu by se mělo jednat v první fázi o vakcíny pro 6000 osob,“ uvedl na Twitteru.

Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) v pondělí potvrdil, že o požadavku ví, zatím však nechtěl činit žádné rozhodnutí. „Já o tomto požadavku vím, zatím jsme takové rozhodnutí neučinili,“ vyjádřil se po jednání kabinetu.

Resort zdravotnictví může podle zákona udělit výjimku pro přednostní očkování a žádost pak posuzuje hlavní hygienička. Zatím však veškeré žádosti o výjimky odmítá. Jedinou Blatným kladně posouzenou žádostí zatím bylo rozhodnutí o přednostním očkování pro ochranku prezidenta Miloše Zemana. „Jedinou věc, kterou jsem schválil, byla žádost o vakcinaci několika lidí, kteří zajišťují ochranu prezidenta republiky,“ upozornil v pátek Blatný.

Rezervační systém k očkování se má od úterý 26. ledna vedle seniorů nad 80 let otevřít i pro zdravotníky a lékaře, kteří nedostali vakcínu v první fázi. „Od úterý bude zaveden rezervační systém i pro zdravotníky a lékaře, kteří nebyli očkováni v první fázi,“ řekl Babiš.

V Česku se začalo s očkováním 27. prosince, a do startu rezervačního systému byli prioritně očkováni klienti domovů pro seniory a zdravotníci. Lidé starší 80 let se mohou nechat naočkovat od pátku 15. ledna.

Česká republika zatím dostala 248.625 dávek vakcíny, přičemž naočkováno bylo zatím 154.989 lidí.

Vláda dříve plánovala, že v lednu stihne proočkovat až 346.600 lidí, v únoru následně dalších 271.600.

Psali jsme:

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

Článek obsahuje štítky

Babiš , očkování , sport , sportovci , vláda , epidemie , olympijské hry , Hnilička , koronavirus , Blatný , Národní sportovní agentura , COVID-19

autor: rak

Jinde na netu:

Další články z rubriky

Pět let po smrti Miloslava Ransdorfa: Míla utínal fakty hřebínek navoněné bídě pravdolásky, vzpomíná kolega

Pět let po smrti Miloslava Ransdorfa: Míla utínal fakty hřebínek navoněné bídě pravdolásky, vzpomíná kolega

Někdejší místopředseda KSČM Josef Skála vzpomíná na Miloslava Ransdorfa. Dlouholetý europoslanec, al…

Football news:

Borussia surprised with the scheme-Holand made the most of the opening stretch. But then 80 minutes were totally dominated by Bayern
City are racing towards the record set by a team from Wales. In 2016, the New Saints won 27 consecutive games
Flick about Holand in Bayern: Nothing can be ruled out in life
Messi voted in Barcelona presidential election
Liverpool and Real Madrid will compete for Mbappe. Salah may leave amid controversy with Klopp (As)
Pirlo about Ronaldo's rest: He has already scored 20 goals. It is normal for others to score as well. Cristiano-extra advantage
Agent Morabito on the transfer market: We are back in the Doneymar era