Czech Republic

Arktickou rallye vede po druhé etapě Tänak, Ogier havaroval

Martin Prokop s fordem je pøi premiéøe rallye za polárním kruhem jedenadvacátı s bezmála jedenáctiminutovım odstupem na lídra. Až za nìj se po havárii v poslední zkoušce propadl francouzskı mistr svìta Sébastien Ogier.

V kategorii WRC2 je ale Prokop startující se speciálem R5 šestı. „Musím øíct, že dnešní etapa byla o dost t잚í než páteèní. Respektive se nám o dost ménì daøilo a prali jsme se s tím. Po dlouhé dobì jedu klasickou rallye na rozpis, na snìhu po pìti letech,“ øekl Prokop, jenž s „erpìtkou“ jede poprvé v kariéøe.

„V kalupu, v jakém jedeme, je to na mou hlavu strašnì moc informací a peru se s tím. Na druhou stranu je to úžasné svezení. Na poslední erzetì jsme zkusili, i když hodnì snìžilo, zatáhnout a smyky mezi bariérama v takové rychlosti... To se nedá ani popsat, je to úžasné. Bomba zážitek a my jsme šastní, že tady mùžeme závodit,“ dodal osmatøicetiletı pilot.

Ogier se po nepovedeném pátku posunul z devátého až na šesté místo, ale v závìru dne skonèil mimo tra. Dokázal sice dostat svoji toyotu ze závìje a etapu dokonèil, desetiminutové manko ale znamenalo konec nadìjí na zopakování triumfu z Monte Carla. „Poslední opravdová zatáèka. Šli jsme trochu moc do strany a skonèili v závìji. Na tenhle víkend radìji zapomenout,“ øekl Ogier.

Druhı díl mistrovství svìta vyvrcholí v nedìli dvìma erzetami.

Arktická rallye

podnik MS v automobilovıch soutìžích ve Finsku - po 2. etapì

1. Tänak, Järveoja (Est./Hyundai i20) 1:43:32,1, 2. Rovanperä, Halttunen (Fin./Toyota Yaris) -24,1, 3. Neuville, Wydaeghe (Belg./Hyundai i20) -25,9, 4. Breen, Nagle (Ir./Hyundai i20) -53,4, 5. Evans, Martin (Brit./Toyota Yaris) -1:03,5, 6. Solberg, Marshall (Švéd., Brit./Hyundai i20) -1:26,8,

Football news:

Super League does not give up: they promise to revise the format in order to return and save football further
Football belongs to the fans. Today, more than ever. Tweet of the day by Gerard Pique
AC Milan and Inter are withdrawing from the Super League
It turns out that Barcelona was not formally part of the Super League. Laporta is against her - and everything was planned in advance
Premier League clubs have abandoned the Super League under threat of suspension from national tournaments (The Guardian)
Juventus is not giving up on the Super League. Roma demands that Juve, AC Milan and Inter withdraw from the project
We made a mistake and we apologize. We heard you. Arsenal's open letter of apology for Super League