Czech Republic

AFP: Kniha bílých stránek o Salvinim kraluje v Itálii prodejům

Řím - "Proč si Salvini zaslouží důvěru, respekt a obdiv" - kniha s tímto titulem kraluje v Itálii prodejům, což by mělo být lichotivé pro vůdce opoziční krajně pravicové Ligy Mattea Salviniho, nebýt toho, že bestseller se skládá výlučně z nepopsaných listů, píše agentura AFP. U díla se dopočítala celkem 110 prázdných stránek.

Útlá knížka seriózního vzhledu s černou obálkou, podepsaná jistým "Alexem Greenem, politickým analytikem", byla vydaná loni v únoru. Prodává se za 6,99 eura (asi 185 Kč). Na italském webu internetového gigantu Amazon se v pátek dostala na špičku prodejů. Na obálce nechybí ani pětice hvězdiček od pomyslných recenzentů i s citátem v uvozovkách, který charakterizuje dílo jako "příjemně upřímné".

Pravé překvapení ale nastane až po otevření knížky, která sestává jen z prázdných stránek. "Asi nemůže být výmluvnější poselství, humorně reagující na bombastický název knihy na obálce," poznamenala AFP.

Ve stejném duchu se nese i popis díla od jeho autora na Amazonu: "Tato kniha je plná prázdných stránek. I přes roky výzkumu jsme nenašli k tomuto tématu nic, co by se dalo říci, takže neváhejte použít tuto knihu ke psaní poznámek".

Amazon upřesňuje, že "Alex Green je pseudonym autora, který se snaží vnést do života trochu humoru, zejména v této těžké době".

Sedmačtyřicetiletý Matteo Salvini je nesporným vůdcem největší strany v zemi. Proslul svými kontroverzními prohlášeními, zejména o migraci. Tento odpůrce Evropské unie, kterému svou podporu vyjádřil americký prezident Donald Trump, byl od června 2018 do září 2019 místopředsedou italské vlády a ministrem vnitra v první vládě premiéra Giuseppeho Conteho, připomněla AFP.

Itálie strany literatura kuriozity Salvini

Football news:

Barcelona would not consider Messi's participation in the game with Athletic if it were not for the trophy match
Jurgen Klopp: Manchester United are now flying forward and we have difficulties. But we are not so far from the top of the form
Klopp on hugs: If it was a threat to the players' health, we wouldn't do it. The pitch is a safe place
Mourinho to Bale in training: Do you want to stay here or go back to Real Madrid and not play football?
Paul Pogba: The match against Liverpool will be a battle. Manchester United need to keep calm
Roten on Mbappe: He's getting worse with his teammates. When Kylian is successful, he is like Ronaldo
Lampard 1-0 with Fulham: Chelsea pressed, and there was a feeling that we would score. It was important to be patient