Czech Republic

Adventní kalendář Opery Národního divadla a Státní opery

Netradiční projekt, na kterém se podílejí jak operní sólisté, tak členové orchestrů a sborů Opery Národního divadla a Státní opery, vzniká právě v těchto dnech v Praze.

Adventní kalendář Opery Národního divadla a Státní opery
Foto: Národní divadlo
Popisek: Národní divadlo
reklama

Natáčí se na různých místech všech tří historických budov naší první operní scény. Adventní kalendář Opery je plný hudebních překvapení – tedy nejen koled a obvyklých písní či skladeb s vánoční a adventní tematikou. Uvidíte a uslyšíte opravdové hudební skvosty.

Všichni zúčastnění umělci chtějí tímto krásným počinem v současné nelehké době povzbudit nejen své příznivce, ale všechny, kteří hudbu vnímají jako jeden z pilířů svobody ducha. „Jsem velmi hrdý na všechny naše sólisty i členy obou uměleckých souborů za spolupráci na tomto díle, které jistě bude v nadcházející adventní době každodenním milým dárkem“, říká Per Boye Hansen, umělecký ředitel Opery Národního divadla a Státní opery.

Na první ochutnávku ze série hudebních videí se můžete těšit už tuto neděli – 29. listopadu, v době prvního adventu. Od 1. prosince až do Božího Hodu pak bude každý den nachystán jeden hudební „bonbónek“. Videa bude možné sledovat na Facebooku, Instagramu a kanálu YouTube Opery Národního divadla. Režie celého projektu se ujala zkušená divadelní režisérka Magdalena Švecová, videa natočil italský kameraman Marco Chiodi a program vytvořil dramaturg Opery, Beno Blachut. 

Psali jsme:

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama autor: Tisková zpráva

Football news:

Liverpool's results are an anomaly. Don't be fooled by the shouting-the crisis is not so global (although it may cost the championship) Showsport's emotional reaction to Klopp's results
Leicester have stopped negotiations on the loan of Eriksen due to the high salary of the player
Buffon-Ronaldo: CR 760! I could have scored less
Barcelona's appeal against the suspension of Messi was rejected
The youngster agreed to go to Arsenal. Real will give midfielder in rent without the right of redemption
President of Genoa: I intend to keep Shomurodov. Juventus did not contact us
Liverpool have not scored any of their last 87 shots in the Premier League. The team has 4 consecutive matches without goals