Czech Republic

A sakra: Kalousek a Klaus ml. se shodli. Jde o peníze

O Vánocích se mluvívá jako o čase zázraků. Zdá se však, že k zázrakům může docházet i v čase předvánočním. Naznačuje to jindy neviděná shoda mezi Miroslavem Kalouskem (TOP 09) a šéfem Trikolóry Václavem Klausem mladším. Oba se pustili do Pirátů.

A sakra: Kalousek a Klaus ml. se shodli. Jde o peníze
Foto: Hans Štembera
Popisek: Místopředseda Pirátů Mikuláš Ferjenčík, lídr pardubického kraje
reklama

V rámci daňového balíčku, který poslanci schválili v závěru minulého týdne uprostřed noci a který dělá starosti tolika politikům na levici i na pravici, prosadili Piráti zrušení daňové úlevy pro „superboháče“. Tak to alespoň nazval server Novinky.cz.

Anketa

Zažili jste v posledních dnech potíže s nakupováním?

hlasovalo: 1016 lidí

Jde o výjimku pro bohaté investory, kteří se rozhodnou ekonomicky vstoupit i do Česka. Pirátský poslanec Mikuláš Ferjenčík označuje tento krok za krok ke spravedlnosti v oblasti daní. Odmítá, že by šlo o klasický levicový počin zákonodárců, kteří by snad chtěli přerozdělovat bohatství, které vytvořil někdo jiný.

Snažíme se o spravedlivé daně a to, jak nás kdo onálepkuje, je celkem jedno. V daňovém balíčku jsme prosadili také zvýšení slevy na poplatníka ve výši 10 tisíc korun, kterým všichni plátci daní vydělají. Takže si nemyslím, že pokud se k tomu připojí odstranění jedné daňové výjimky pro ty supernejbohatší, tak je to něco levicového,“ poznamenal Ferjenčík.

A exministr financí Kalousek se neudržel.

„To není daňová výjimka pro "superboháče”, to je výjimka pro investory obvyklá ve vyspělých zemích. Vyspělé jsou proto, že podporují investiční aktivitu. Do těch zemí holt investoři odejdou. Nám zůstanou adresáti dávek, na které si budeme půjčovat,“ zlobil se na sociální síti Facebook Kalousek.

Piráti pod palbou

Václav Klaus mladší konstatoval, že tento krok přesně ukazuje, jak hanebně se Piráti staví k soukromému vlastnictví.

„Ono se zdá, že se vás to netýká (návrh se týká pár nejbohatších lidí), ale ukazuje to vztah Pirátů k vlastnictví a jakým směrem by mířila jejich politika, pokud by se dostali k moci. Kromě tohoto návrhu totiž ještě navrhoval zvýšení daně z komerčních nemovitostí (díkybohu neprošel) a to už by se týkalo i toho krámku na rohu, kam rádi chodíte. Že je drobný maloobchod kvůli vládním opatřením ve stavu klinické smrti Pirátům nevadí, protože 'majetek je v ČR zdaňován málo‘. 80 % lidí u nás bydlí ve vlastní nemovitosti, kde kdo má k tomu chatu po prarodičích, ti šťastnější z nás třeba i pořídili byt pro děti... Na vás všechny se Piráti chystají a budou vás chtít danit. Trikolóra hájí váš majetek,“ zdůraznil Václav Klaus mladší.

Piráti pod palbou

Psali jsme:

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama autor: mp

Jinde na netu:

Další články z rubriky

Nikdo si nevšiml: ODS se vypořádala s Pavlem Novotným. Tiše

Do parlamentních voleb zbývá méně než rok. Strany už tvoří koalice i kandidátky. Včetně ODS. Její vý…

Football news:

Neymar is playing his 100th game for PSG. He has been at the club since 2017
Manchester United will not give van de Beek on loan. The club wants to keep the squad to fight for trophies
Pep about the Super League: We can't lose the national leagues. To create a super-Premier League, you need to reduce the number of participants
Derby midfielder Ayb has admitted to being depressed. Bellerin and Abraham supported the player
Liverpool scored 21 points less after 19 rounds of the Premier League than in the championship season. Only Chelsea have ever had a bigger difference
El Shaarawy joins Roma on loan. Medical check-up tomorrow
Milner on Liverpool: Self-pity and excuses won't help. YNWA is more important now than ever