Cvičení na holenní dlahu

Lékařsky zkontrolovánood Drugs.com. Naposledy aktualizováno 2. srpna 2021.
může být bolest na hrudi způsobena úzkostí

CO POTŘEBUJEŠ VĚDĚT:

Co jsou cvičení na holení?

Cvičení na holenní dlahy pomáhají léčit nebo předcházet holenním dlahám. Posilují také svaly nohou. Přestaňte, pokud máte bolesti při provádění těchto cvičení.

 • Protažení lýtek: Postavte se čelem ke zdi. Položte 1 nohu před druhou. Postavte se s pokrčenou přední nohou a vzpřímenou zadní nohou. Jemně se nakloňte dopředu ke stěně, dokud neucítíte, jak se vaše lýtko natahuje v zadní noze. Vydržte 30 sekund a uvolněte se. Proveďte protažení lýtek 3x na každou nohu.
  Protažení lýtek ve stoje
 • Klepání prstů: Postavte se na rovný povrch. Udržujte patu na podlaze a 2 minuty poklepávejte prsty a bříškem chodidla. Změňte strany a opakujte.
  KOUPITKY NA PRSTY
 • Kotníková abeceda: Posaďte se na židli tak, aby se vaše nohy nedotýkaly podlahy. Pomocí palce u nohy napište každé písmeno abecedy. Používejte pouze nohu a kotník a udržujte své pohyby malé. Udělejte 2 sady.
  Kotníková abeceda
 • Zvednutí paty: Postavte se na zraněnou nohu. Zvedněte druhou nohu ze země. Pro rovnováhu se držte zábradlí nebo zdi. Pomalu se zvedněte na špičkách zraněné nohy. Vydržte 1 sekundu a poté snižte patu. Opakujte 10krát.
  Zvednutí paty
 • Dřepy na židli: Postavte se před židli s nohama na šířku ramen. Pomalu snižujte hýždě, dokud téměř neucítíte sedadlo židle, a pak se postavte. Opakujte 20krát.
  Dřepy na židli
 • Kudrlinky na nohou: Položte na podlahu ručník. Položte nohu na ručník. Uchopte ručník prsty u nohou tak, že je stočíte kolem ručníku. Zvedněte ručník prsty u nohou.
  RUČNÍKOVÉ KRUBENÍ NA PRSTY

Kdy mám kontaktovat svého poskytovatele zdravotní péče?

 • Vaše bolest a otok se při cvičení zvyšují.
 • Máte bolesti v klidu.
 • Máte otázky nebo obavy týkající se vašeho stavu nebo péče.

Smlouva o péči

Máte právo pomáhat plánovat svou péči. Dozvíte se o svém zdravotním stavu a o tom, jak jej lze léčit. Prodiskutujte možnosti léčby se svými poskytovateli zdravotní péče, abyste se rozhodli, jakou péči chcete získat. Vždy máte právo léčbu odmítnout. Výše uvedené informace jsou pouze vzdělávací pomůckou. Není určeno jako lékařská rada pro jednotlivé stavy nebo léčby. Poraďte se se svým lékařem, zdravotní sestrou nebo lékárníkem dříve, než budete dodržovat jakýkoli léčebný režim, abyste zjistili, zda je pro vás bezpečný a účinný.

© Copyright IBM Corporation 2021 Informace jsou určeny pouze pro použití koncovým uživatelem a nesmějí být prodávány, redistribuovány ani jinak používány pro komerční účely. Všechny ilustrace a obrázky obsažené v CareNotes® jsou vlastnictvím společnosti A.D.A.M., Inc. nebo IBM Watson Health.Další informace

Vždy se poraďte se svým poskytovatelem zdravotní péče a ujistěte se, že informace zobrazené na této stránce platí pro vaši osobní situaci.

kde mohu získat test na covid z výtěru z úst