Cozaar vs generický Cozaar (losartan draselný)

Zřeknutí se odpovědnosti

Máte-li jakékoli zdravotní dotazy nebo obavy, obraťte se na svého poskytovatele zdravotní péče. Články o příručce pro zdraví jsou podepřeny recenzovaným výzkumem a informacemi získanými od lékařských společností a vládních agentur. Nejsou však náhradou za odbornou lékařskou pomoc, diagnostiku nebo léčbu.
Losartan draselný je obecný název pro léky na předpis prodávané pod značkou Cozaar. Tento lék je také dostupný jako generický lék, který se někdy nazývá generický přípravek Cozaar. The FDA vyžaduje že společnosti, které chtějí vyrábět generické léky, dokazují, že jsou stejné jako značkové léky.

Tyto generické léky musí mít stejnou účinnost a bezpečnost jako originální značkové léky na předpis a musí být nabízeny ve stejné síle, dávkové formě a způsobu podání (FDA, 2018).Životně důležité orgány

 • Losartan draselný je obecný název léku prodávaného pod značkou Cozaar a někdy se mu říká generický přípravek Cozaar.
 • Americký úřad pro kontrolu potravin a léčiv vyžaduje, aby výrobci generických léků prokázali, že jsou stejně účinné jako značková verze.
 • Generic Cozaar je stejně bezpečný a účinný jako značkový Cozaar a dodává se ve stejné síle a dávkách.
 • Některé dávky generického losartanu byly odvolány kvůli tomu, že obsahují příliš mnoho určité sloučeniny.
 • Než náhle vysadíte léčbu, promluvte si s lékařem, protože to může způsobit vážné nežádoucí účinky.

Generic Cozaar patří do třídy léků nazývaných blokátory receptorů pro angiotenzin (ARB), které také zahrnují léky valsartan a irbesartan. ARB se obecně používají k léčbě vysokého krevního tlaku, ale mají i jiné použití mimo značku. Losartan je schválen americkým Úřadem pro kontrolu potravin a léčiv (FDA) k léčbě vysoký krevní tlak (hypertenze), riziko cévní mozkové příhody a problémy s ledvinami způsobené cukrovkou (diabetická nefropatie).

Nemusí však být tak efektivní při snižování rizika cévní mozkové příhody u černochů s vysokým krevním tlakem a hypertrofií levé komory (zvětšené srdce) než v jiných skupinách lidí (DailyMed, 2020).

jak se odnaučit nosní sprej

Obecný Cozaar lze použít i mimo značku po infarktu na pomoc jednotlivcům se srdečním selháním, kteří nemohou tolerovat ACE inhibitory a léčit nediabetické onemocnění ledvin. Může být také použit k prevenci život ohrožujících komplikací, které jsou běžné u lidí trpících Marfanovým syndromem, dědičnou poruchou pojivové tkáně (UpToDate, n.d.).

Losartan draselný není inhibitorem ACE. Ačkoli jsou ARB a ACE inhibitory příbuzné a působí na stejný systém za účelem snížení krevního tlaku, interferují s různými částmi systému. Angiotensin II je hormon, který způsobuje zúžení krevních cév.

Příliš mnoho angiotensinu může v průběhu času vést k vysokému krevnímu tlaku. ARB blokují působení angiotensinu II , zatímco ACE inhibitory blokují enzym který vyrábí angiotensin (Burnier, 2001; Sweitzer, 2003). Tyto léky na předpis zabraňují tomuto stlačení různými způsoby, aby se snížil krevní tlak (DailyMed, 2020).

reklama

Více než 500 generických léků, každý 5 $ měsíčně

jak můžete prodloužit svůj penis

Přepněte na lékárnu Ro a získejte své recepty za pouhých 5 $ měsíčně (bez pojištění).

mohu udělat můj penis větší
Zjistěte více

Cozaar si vzpomíná

Určitě spousta generické léky obsahující losartan byly odvolány společností Torrent Pharmaceuticals Limited v roce 2019. Tato společnost vyrábí obecný přípravek Cozaar, nikoli značkový lék, který vyrábí společnost Merck. Odvolání nezahrnuje všechny šarže těchto vyráběných léků (FDA, 2019).

Tyto léky byly připomínány kvůli tomu, že obsahovaly příliš mnoho sloučeniny zvané kyselina N-methylnitrosobutyrová (NMBA). FDA umožňuje určité množství NMBA ve výrobcích, ale některé z těchto léků prošly mezní hodnotou pro to, co je považováno za přijatelný denní příjem (FDA, 2019).

Před ukončením léčby byste měli kontaktovat svého lékárníka nebo poskytovatele zdravotní péče, i když byla ovlivněna vaše dávka generického přípravku Cozaar. Může být nebezpečnější náhle přestat užívat léky, než pokračovat v užívání produktů losartanu ovlivněných tímto svoláním. Váš lékárník může nabídnout alternativní léčbu, která vám umožní přestat užívat losartan bez rizika nežádoucích účinků (FDA, 2019).

Losartan dávkování

Standardní počáteční dávka pro dospělé užívající losartan je 50 mg užívaná jednou denně ve formě tablety. Doporučená počáteční dávka pro každé z použití schválených FDA tohoto léku je stejná. Těm, kteří jsou léčeni na vysoký krevní tlak s atrofií levé komory, může být jako doplňková léčba předepsán losartan a diuretikum, jako je hydrochlorothiazid (FDA, 2018).

Někteří jedinci se zvláštními zdravotními důvody mohou začít s nižší dávkou losartanu (25 mg) užívanou jednou denně. Pacienti s problémy s játry nebo s možným vyčerpáním objemu, což je stav způsobený ztrátou sodíku v krvi, ke kterému může dojít, když jsou pacientovi předepsána také diuretika (nazývané také pilulky na vodu), budou pravděpodobně zahájeni na tuto nižší dávku (FDA, 2018) .

U některých lidí nemusí být 50 mg losartanu dostatečné pro adekvátní snížení vysokého krevního tlaku. U těchto jedinců může být jejich dávka zvýšena z 50 mg na 100 mg jednou denně (FDA, 2018).

Losartan vedlejší účinky

Mezi nejčastější možné nežádoucí účinky losartanu patří infekce horních cest dýchacích, závratě nebo točení hlavy, ucpaný nos, bolesti zad, bolesti na hrudi, průjem, vysoké hladiny draslíku, nízký krevní tlak, nízká hladina cukru v krvi a únava (FDA, 2018).

Generic Cozaar může způsobit těžkou alergickou reakci - včetně kopřivky, svědění, vyrážky a potíží s dýcháním. Mezi další závažné nežádoucí účinky patří nízký krevní tlak (hypotenze), změny funkce ledvin, které mohou v některých případech zahrnovat selhání ledvin, a vysoká hladina draslíku v krvi (hyperkalemie) (UpToDate, n.d.). Hyperkalemie může být mírné nebo závažné, potenciálně působit srdeční problémy, jako jsou arytmie (nepravidelný srdeční rytmus), svalová slabost nebo paralýza (Simon, 2020).

jak metformin působí ve vašem těle

Vzhledem k tomu, že vysoké hladiny draslíku v krvi mohou být nebezpečné, možná budete muset při užívání ARB, jako je generikum Cozaar, vyhýbat se jídlům s vysokým obsahem draslíku. Minulý výzkum naznačuje, že vysoký obsah draslíku v potravě mohou být bezpečné pro lidi se správnou funkcí ledvin od té doby ledviny se zbaví přebytku (Malta, 2016; National Kidney Foundation, 2020).

To však také znamená ty, kteří užívají ARB, jako je losartan, kteří již mají problémy s ledvinami, jako je chronické onemocnění ledvin (CKD). možná bude nutné omezit potraviny s vysokým obsahem draslíku jako jsou brambory, rajčata, pomeranče a banány (Han, 2013).

Každý, kdo užívá generický přípravek Cozaar, by se měl také vyhnout náhradám solí, které používají chlorid draselný a doplňky draslíku. Ukázalo se, že tyto zdroje draslíku nejsou bezpečné jako draslík ve stravě a je třeba se jim vyhnout, i když máte normální funkci ledvin. Hladiny draslíku v séru lze použít k určení, kolik potravin s vysokým obsahem draslíku by mělo být omezeno.

Losartanová varování

Losartan může také při kombinaci způsobit vážné nepříznivé účinky s určitými léky. Kombinace losartanu a lithia může způsobit toxicitu. Užívání nesteroidních protizánětlivých léků (NSAID) (jako je ibuprofen a naproxen) při užívání losartanu může tento antihypertenzivní účinek oslabit. Mohou také nastat lékové interakce, jako je nebezpečně nízký krevní tlak, pokud je tento lék na předpis smíchán s ACE inhibitory a aliskirenem, což je jiný typ léku, který se také používá ke snížení krevního tlaku (DailyMed, 2020).

účinky nadměrného množství testosteronu u žen

Někteří lidé by neměli užívat losartan nebo užívat tento lék opatrně. Vzhledem k tomu, že játra rozkládají tento lék na předpis, lidé s abnormální funkcí jater mohou ve svém systému vyvinout příliš vysoké hladiny losartanu. U těchto jedinců mohou být zapotřebí nižší dávky léku. Pacienti se stenózou renální arterie, zúžením tepny na ledviny, mohou zhoršit funkci ledvin užíváním losartanu (DailyMed, 2020).

Vy byste měla přestat užívat losartan, pokud otěhotníte protože lék může způsobit úmrtí nebo zranění plodu, pokud je užíván během posledních šesti měsíců (druhého a třetího trimestru) těhotenství. Při užívání losartanu byste neměli kojit, protože léčivo může přejít do mateřského mléka (FDA, 2018).

Před zahájením léčby informujte svého poskytovatele zdravotní péče nebo lékárníka o tom, jaké další léky nebo doplňky z léku užíváte, aby vám mohli poradit s konkrétním případem.

Reference

 1. Burnier, M. (2001). Blokátory receptorů pro angiotensin II typu 1. Circulation, 103 (6), 904-912. doi: 10.1161 / 01.cir.103.6.904. Citováno z https://www.ahajournals.org/doi/10.1161/01.cir.103.6.904
 2. DailyMed - tablety losartanu draselného 25 mg, potažené filmem (2020). Citováno dne 2. září 2020 z https://dailymed.nlm.nih.gov/dailymed/drugInfo.cfm?setid=a3f034a4-c65b-4f53-9f2e-fef80c260b84
 3. Úřad pro kontrolu potravin a léčiv (FDA). (2018, 1. června). Obecná fakta o drogách. Citováno 09.08.2020, z https://www.fda.gov/drugs/generic-drugs/generic-drug-facts
 4. Úřad pro kontrolu potravin a léčiv (FDA). (2019, 18. dubna). Aktualizováno: Torrent Pharmaceuticals Limited rozšiřuje dobrovolné celonárodní stažení tablet losartanu draselného, ​​USP a tablet losartanu draselného / hydrochlorothiazidu, USP. Citováno 09. září 2020, z https://www.fda.gov/safety/recalls-market-withdrawals-safety-alerts/updated-torrent-pharmaceuticals-limited-expands-voluntary-nationwide-recall-losartan- draslík
 5. Han, H. (2013). Léky na krevní tlak: ACE-I / ARB a chronické onemocnění ledvin. Journal of Renal Nutrition, 23, e105 – e107. Citováno z https://www.jrnjournal.org/article/S1051-2276%2813%2900152-0/pdf
 6. Malta, D., Arcand, J., Ravindran, A., Floras, V., Allard, J. P., & Newton, G. E. (2016). Adekvátní příjem draslíku nezpůsobuje hyperkalemii u hypertenzních jedinců užívajících léky, které antagonizují systém renin-angiotensin-aldosteron. American Journal of Clinical Nutrition, 104 (4), 990-994. doi: 10,3945 / ajcn.115.129635. Citováno z https://academic.oup.com/ajcn/article/104/4/990/4557116
 7. Národní nadace ledvin. (2020, 26. srpna). Co je hyperkalemie? Citováno 02. září 2020, z https://www.kidney.org/atoz/content/what-hyperkalemia
 8. Simon, L. V., Hashmi, M. F. a Farrell, M. W. (2020). Hyperkalemie. Treasure Island, FL: StatPearls Publishing. Citováno z https://www.ncbi.nlm.nih.gov/books/NBK470284/
 9. Sweitzer, N. K. (2003). Co je inhibitor enzymu konvertujícího angiotensin? Circulation, 108 (3), E16-E18. doi: 10.1161 / 01.cir.0000075957.16003.07. Citováno z https://www.ahajournals.org/doi/full/10.1161/01.cir.0000075957.16003.07
 10. UpToDate - Losartan: Drug Information (n.d.). Citováno dne 24. srpna 2020 z https://www.uptodate.com/contents/losartan-drug-information?search=losartan&source=panel_search_result&selectedTitle=1~69&usage_type=panel&kp_tab=drug_general&display_rank=1#F25472738
Vidět víc