Mohly by někomu po ztenčení dorůst vlasy?

Mohly by někomu po ztenčení dorůst vlasy?

Zřeknutí se odpovědnosti

Názory zde vyjádřené jsou názory odborníka a stejně jako u zbytku obsahu Průvodce zdravím nenahrazují odbornou lékařskou pomoc, diagnostiku ani léčbu. Máte-li jakékoli zdravotní dotazy nebo obavy, obraťte se na svého poskytovatele zdravotní péče.

Co způsobuje, že něčí vlasy ztenčují? Liší se to u mužů oproti ženám?

Existuje několik důvodů pro ztenčení vlasů, ale pravděpodobně nejčastější je androgenetická alopecie (známá také jako mužská plešatost a ženská plešatost). Ovlivňuje to muže a ženy odlišně; až asi 80% mužů trpí určitým stupněm androgenetické alopecie, zatímco u žen je to blíže asi 50%. Je to částečně genetické a stranické hormony, stejně jako věk.

reklama

1. měsíc léčby vypadávání vlasů čtvrtletně zdarma

nejlépe volně prodejná pilulka viagra

Najděte si plán vypadávání vlasů, který vám vyhovuje

Zjistěte více

Mohou vlasy po ztenčení dorůst?

Odpověď je ano. Můžete mít opětovný růst, ale ne spontánně. Musíte udělat něco, co je primárně lékařský management. Samozřejmě můžete také provést chirurgickou léčbu a transplantaci.

Existují určité léky, postupy nebo domácí léky, které mohou pomoci vyřešit nebo zabránit vypadávání vlasů?

Je to velmi specifické pro pacienta, počínaje volně prodejnými léky. Existuje volně prodejný lék nazývaný minoxidil nebo Rogaine a existuje několik různých formulací. To lze použít ke stabilizaci vypadávání vlasů a potenciálně můžete znovu růst a zesílit vlasy.

Existují také léky na předpis, jako je finasterid a dutasterid. Finasterid existuje mnohem déle a je ve skutečnosti schválen pro vypadávání vlasů. Tyto léky na předpis vyžadují určitý stupeň sledování, protože mohou mít vedlejší účinky, jako je sexuální dysfunkce u mužů.

je velmi těžké v této hře vydržet déle než 3 minuty

Má finasterid vedlejší účinky? Co jsou?

4 minuty čtení

S volnými prodejními možnostmi existují formulace pro muže a ženy, ale pak se většina léků na předpis používá především u mužů. Pro ženy existují některé další léky, jako je spironolakton (značka Aldactone), ale účinnost není velká.

A poslední věc, která je venku, jsou tato lehká zařízení, ať už ve formě čepic nebo jinak, která prokázala určitý stupeň účinnosti při stabilizaci vypadávání vlasů a podpoře opětovného růstu.

Pokud jde o domácí opravné prostředky, první věcí je, neubližujte. Musíte vyhodnotit domácí opravné prostředky a ujistit se, že neexistuje nic, co by bylo potenciálně škodlivé. Ale vzhledem k tomu, že neexistují žádná data, je velmi těžké podporovat jeden proti druhému.

Jaká je vaše poradenská služba pro pacienty, kteří mají obavy z vypadávání nebo vypadávání vlasů a jak by to mohlo ovlivnit jejich vzhled, sebeúctu a kvalitu života?

První věcí je uznat, že vypadávání vlasů má vliv na kvalitu života člověka. Ovlivňuje náladu lidí, způsob, jakým se vidí, a jejich morálku. Když s někým diskutujete o vypadávání vlasů a jejich růstu, musíte být nesmírně oporou a uvědomit si, že pocity jsou skutečné.

Existuje naděje, existují možnosti a klíčem je ve spolupráci s poskytovatelem zdravotní péče dospět k terapii, která vyhovuje vašim potřebám a je bezpečná.