Zvažujete náplast na hubnutí? co vědět, než to zkusíte

Zvažujete náplast na hubnutí? co vědět, než to zkusíte

Zřeknutí se odpovědnosti

Máte-li jakékoli zdravotní dotazy nebo obavy, obraťte se na svého poskytovatele zdravotní péče. Články o příručce pro zdraví jsou podepřeny recenzovaným výzkumem a informacemi získanými od lékařských společností a vládních agentur. Nejsou však náhradou za odbornou lékařskou pomoc, diagnostiku nebo léčbu.


Vaše pokožka je docela dobrá v tom, že dělá svou práci - drží dobré věci uvnitř a špatné věci venku.

Ale je to také docela dobrý způsob, jak absorbovat některé věci, které potřebujete. Od léků proti bolesti až po antikoncepci existuje spousta léků, které přicházejí ve formě náplasti. Existuje něco podobného pro hubnutí?

Životně důležité orgány

 • Na trhu je k dispozici široká škála náplastí na hubnutí. Obsahují širokou škálu přísad, ale pravděpodobně vám nepomohou zhubnout.
 • Náplasti na hubnutí jsou regulovány jako doplňky stravy, což znamená, že nemusí splňovat přísné standardy FDA pro farmaceutické výrobky.
 • Existují určité důkazy, že lokální produkty na hubnutí mohou snížit výskyt celulitidy.
 • Dieta a cvičení jsou stále nejzdravější a nejúčinnější způsoby, jak zhubnout, ale existují i ​​jiné možnosti léčby.

Myšlenka je lákavá: chcete zhubnout, tak si nalepte náplast a sledujte, jak se libry rozplývají. Stejně jako mnoho nápadů, které zní příliš dobře na to, aby to byla pravda, jsou vyhlášené účinky náplastí na hubnutí, které transformují tělo, pravděpodobně více humbuk než realita.

Co jsou náplasti na hubnutí?

Stejně jako nálepka nebo Band-Aid se tyto náplasti lepí na tělo pomocí nějaké formy lepidla. Aktivní složka se bude lišit v závislosti na značce nebo typu náplasti.

Nějaký běžné přísady patří zelený čaj, japonská máta, guarana a extrakt z kávových zrn (HHS, 2020). Tvůrci často tvrdí, že tyto produkty mohou pomoci spalovat tuky, zabránit přibývání na váze a zeštíhlit konkrétní oblasti těla.

reklama

kolik sodíku v lžičce

Seznamte se s plností —Nástroj pro správu hmotnosti očištěný FDA

Plenity je léčba pouze na lékařský předpis. Pro bezpečné a správné použití přípravku Plenity se poraďte se zdravotnickým pracovníkem nebo se obraťte na Návod k použití .

jak dlouho trvá, než synthroid začne fungovat
Zjistit více

Náplasti na hubnutí mají dlouhou, i když neúspěšnou historii. Na počátku 90. let oprava pro potlačení chuti k jídlu byl podroben počátečnímu pokusu (Devane, 1991). Účinná látka, efedrin, však byla zakázána jako doplněk hubnutí a náplast se nikdy nedostala na trh.

Jsou náplasti na hubnutí bezpečné?

Náplasti na hubnutí jsou považovány za doplňky stravy, a proto nejsou regulovány Úřadem pro kontrolu potravin a léčiv (FDA). (FDA, 2015)

Právě teď neexistuje žádná náplast na hubnutí schválená FDA. A některé z těchto produktů mohou způsobit více škody než užitku. FDA našla stovky doplňků stravy, které obsahují neuvedené přísady , včetně léků na předpis, zakázaných látek a přísad bez dostatečné studie u lidí (FDA, 2015).

Jelikož často není jasné, jaké přísady doplňky stravy obsahují, může být používání těchto produktů riskantní. Doplňky stravy mohou obsahovat přísady, které interagují nebo interferují s léky, které vám byly předepsány (NIH, 2020).

Fungují náplasti na hubnutí?

Ačkoli některé náplasti na hubnutí mohou být považovány za klinicky testované, doplňky stravy, jako jsou tyto nejsou povinné podstoupit stejnou úroveň přísného testování jako léky a zdravotnické prostředky (FDA, 2017).

Náplasti na hubnutí často obsahují přísady, které byly studovány jako orální doplňky pro hubnutí. To ale neznamená, že složka bude mít při hubnutí stejné účinky na hubnutí náplast formulář (Pastore, 2015). Alespoň jedna klinická studie vyhodnotila topickou aplikaci přírodní ingredience pro jejich zeštíhlující účinek a výsledky nebyly nijak zvlášť slibné (Berardesca, 2011).

Zatímco existuje jen málo (pokud vůbec) důkazů podporujících lokální produkty pro hubnutí, existuje výzkum zabývající se účinky na snižování celulitida (Zerini, 2015).

Celulitida, zvrásněný tuk, který se někdy označuje jako tvaroh, se tvoří, když struktury pod kůží způsobují nerovnoměrné vyboulení tuku. Celulitida se nejčastěji tvoří na nohou, zadku a střední části. Ukázalo se, že některé formulace obsahující byliny a chemikálie podobné kofeinu produkují a měřitelné snížení celulitidy (Roure, 2011). Snížení výskytu celulitidy by se nemělo zaměňovat s úbytkem hmotnosti.

Pilulky na hubnutí - 6 je schváleno FDA. Takhle fungují

4 minuty čtení

Jak můžete zjistit, zda produkt na hubnutí funguje?

Ztráta hmotnosti je obtížná a může to být ještě těžší, protože mnoho produktů na hubnutí dává odvážné nepodložené sliby o zhubnutí pouhým prstem.

příliš mnoho vedlejších účinků omega 3

Federální obchodní komise (FTC) podala žalobu proti stovkám výrobků s nepravdivými údaji o úbytku hmotnosti. Tady jsou sedm tipů z FTC, která by vám měla pomoci v reklamách zjistit nepravdivá tvrzení o úbytku hmotnosti (FTC, 2014):

 1. Bez velkých změn ve stravě a cvičení je ztráta dvou nebo více liber týdně po dobu delší než měsíc považována za nepravděpodobnou.
 2. Vzhledem k tomu, že hubnutí vyžaduje použití více kalorií, než kolik konzumujete, je nereálné tvrdit, že můžete jíst, co chcete, a přesto podstatně zhubnout.
 3. Bez změny životního stylu nemohou ani osvědčené produkty na hubnutí zabránit přibývání na váze poté, co jste je přestali užívat, takže doplněk stravy, který tvrdí, že funguje, i když jej přestanete používat, pravděpodobně učiní nepravdivé prohlášení.
 4. Volně prodejné výrobky, které říkají, že mohou zabránit vstřebávání tuku nebo kalorií, pravděpodobně uvádějí nepravdivá tvrzení.
 5. Buďte podezřelí z produktů, které slibují, že vám pomohou zhubnout více než tři libry týdně po dobu delší než měsíc.
 6. Dávejte si pozor na produkty propagující významné výsledky hubnutí pro každého, kdo produkt používá.
 7. Je nepravděpodobné, že by výrobky, které nosíte nebo si o ně třete pokožku, významně hubly.

I když jsou tyto tipy dobrým způsobem, jak odhalit nepravdivá tvrzení, nejsou spolehlivé. Máte-li jakékoli pochybnosti o bezpečnosti nebo účinnosti přípravku na hubnutí, je nejlepší se před použitím výrobku poradit se svým poskytovatelem zdravotní péče.

Alternativy k náplastím na hubnutí

I když nenabízejí lákadlo okamžitého uspokojení, zdravá strava a pravidelné cvičení jsou nejlepší alternativou k náplastím na hubnutí. Trvalé hubnutí nakonec sestává z konzumace méně kalorií, než kolik používáte.

Existuje několik produktů, které vědecké přehlídky mohou mít malé efekty o chuti k jídlu nebo hubnutí, včetně doplňků vlákniny, zeleného čaje a kofeinu (National Academy of Science, 2018).

Pokud však změny životního stylu nepřinášejí požadované výsledky, existují léčby schválené FDA, které mohou pomoci při hubnutí, a bariatrická chirurgie je volbou pro některé lidi, kteří bojují s obezitou.

co způsobuje ed u mladých mužů

Jak dlouho trvá hubnutí?

8 minut čtení

Své doporučeno aby dospělí každý týden absolvovali alespoň 2,5 až pět hodin aerobní fyzické aktivity střední intenzity. Do této kategorie spadá spousta různých aktivit, včetně chůze, jízdy na kole, plavání a některých forem jógy.

Můžete také nastavit týdenní cíle aktivity na podporu hubnutí - dosažení vašich cílů také zlepší věci, jako je spánek a celkový wellness, a zároveň sníží riziko chronických onemocnění a také úzkosti a deprese (HHS, 2018).

Ačkoli cvičení je důležitou součástí zdravého hubnutí, vy nemůže předběhnout špatnou stravu . Počítání kalorií a udržování velikosti porcí v souladu s pokyny jsou dobrým místem, kde začít při sledování vaší stravy.

Zázračný dietní plán, který funguje pro každého, neexistuje, ale lidé s ním mohou být stále úspěšní různé diety , z nichž mnohé lze přizpůsobit podle potřeb a cílů každého člověka. Přerušovaný půst a Středomořská strava jsou dvě metody stravování, které jsou populární a podporované vědeckými důkazy.

Bez ohledu na zvolený plán, jakýkoli strava by měla zahrnovat zelenina všeho druhu, celá ovoce, celá zrna a bílkoviny včetně libového masa, luštěnin a vajec. Potraviny s přidanými cukry by měly být nižší než 10% vašeho denního příjmu kalorií (USDA, 2020).

Mějte na paměti, že ztráta jedné až dvou liber týdně je zdravým cílem pro trvalé hubnutí. jiný tipy Chcete-li pomoci začít a udržovat hubnutí, snídejte, pravidelně se vážte, udržujte konzistentní stravovací návyky a zachycujte malé přírůstky hmotnosti, než se zase stanou velkými přírůstky (Hall, 2018).

I když to není náhrada stravy a cvičení, někteří lidé možná budou chtít zvážit jednu ze šesti FDA schválené pilulky na hubnutí pomoci jim dosáhnout jejich cílů v oblasti hubnutí. Před použitím těchto produktů si promluvte s poskytovatelem zdravotní péče, protože pilulky na hubnutí nejsou vhodné pro každého. Mezi nejčastěji předepsané pilulky na hubnutí patří (Gadde, 2020):

 • Fentermin: Tento lék představuje asi 80% všech receptů na hubnutí ve Spojených státech. Ačkoli je schválen pouze pro krátkodobé použití, je často předepisován na delší období. Jedna studie ukázala, že lidé, kteří užívali fentermin, ztratili v průměru 6,1% své hmotnosti. Nejčastějšími nežádoucími účinky jsou nespavost, sucho v ústech a zácpa. Při kombinaci s lékem zvaným topiramát se ukázalo, že kombinace vede k průměrnému úbytku hmotnosti 8,9%.
 • Liraglutid: Užívání tohoto léku vedlo v klinické studii k průměrnému úbytku hmotnosti 5,2%. Bylo také prokázáno, že snižuje krevní tlak. Mezi nejčastější nežádoucí účinky patří nevolnost, zvracení a průjem.
 • Naltrexon / bupropion: Kombinace těchto léků vedla během klinické studie k průměrnému snížení hmotnosti o 4,2%. Samotný naltrexon se používá k léčbě poruchy užívání alkoholu a bupropion se používá k léčbě deprese a pomáhá lidem přestat kouřit. Tato kombinace může u některých pacientů zvýšit krevní tlak a nejčastějšími nežádoucími účinky jsou nevolnost, zvracení, závratě a bolesti hlavy.

Myšlenka na hubnutí může být lákavá, ale pamatujte, že tyto produkty často nesplňují požadavky, které vidíte na obalu. Pokud chcete zhubnout, poraďte se s lékařem o tom, jaké možnosti máte k dispozici. Se správnými nástroji a podporou je možné trvalé hubnutí a hubnutí.

Reference

 1. Berardesca, E., Abril, E., Rona, C., Vesnaver, R., Cenni, A., & Oliva, M. (2012). Účinné noční hubnutí. International Journal of Cosmetic Science, 34 (3), 263–272. doi: 10.1111 / j.1468-2494.2012.00712.x. Citováno z https://onlinelibrary.wiley.com/doi/abs/10.1111/j.1468-2494.2012.00712.x
 2. Devane, J., Mulligan, S., Foynes, M., & Martin, M. (1991). Farmakokinetické vlastnosti transdermálního přípravku fenylpropanolaminu (PPA) in vivo. European Journal of Drug Metabolism and Pharmacokinetics, Spec No 3, 297–299. Citováno z https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/1820895/
 3. Federální obchodní komise. (2014, leden). Gut Check: Referenční příručka pro média o odhalování nepravdivých tvrzení o hubnutí. Citováno 1. března 2021 z https://www.ftc.gov/tips-advice/business-center/guidance/gut-check-reference-guide-media-spotting-false-weight-loss#claims
 4. Gadde, K. M. a Atkins, K. D. (2020). Meze a výzvy protiobezitní farmakoterapie. Názor odborníka na farmakoterapii, 1–10. doi: 10.1080 / 14656566.2020.1748599. Citováno z https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/32292094/
 5. Hall, K. D. a Kahan, S. (2018). Udržování zhubnuté hmotnosti a dlouhodobé zvládání obezity. The Medical Clinics of North America, 102 (1), 183–197. doi: 10.1016 / j.mcna.2017.08.012. Citováno z https://doi.org/10.1016/j.mcna.2017.08.012
 6. Národní akademie věd, medicíny a techniky. (2018, 21. prosince). Na základě vědy: Většina vitamínů a doplňků nepomáhá při hubnutí. Citováno 24. března 2021 z https://www.nationalacademies.org/based-on-science/most-vitamins-and-supplements-do-not-help-with-weight-loss
 7. Pastore, M. N., Kalia, Y. N., Horstmann, M., & Roberts, M. S. (2015). Transdermální náplasti: historie, vývoj a farmakologie. British Journal of Pharmacology, 172 (9), 2179–2209. doi: 10,1111 / bph.13059. Citováno z https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4403087/
 8. Roure, R., Oddos, T., Rossi, A., Vial, F., & Bertin, C. (2011). Hodnocení účinnosti topického kosmetického přípravku na hubnutí kombinujícího tetrahydroxypropylethylendiamin, kofein, karnitin, forskolin a retinol, studie in vitro, ex vivo a in vivo. International Journal of Cosmetic Science, 33 (6), 519–526. doi: 10.1111 / j.1468-2494.2011.00665.x. Citováno z https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/21564138/
 9. Americké ministerstvo zemědělství. (2020, prosinec). Pokyny k stravování pro Američany, 2020–2025. 9. vydání. Citováno 2. března 2021 z https://www.dietaryguidelines.gov/sites/default/files/2020-12/Dietary_Guidelines_for_Americans_2020-2025.pdf#page=31
 10. Ministerstvo zdravotnictví a sociálních služeb USA. (2020, 6. dubna). Doplňky stravy pro hubnutí: Informační list pro zdravotnické pracovníky. Národní institut zdravotního úřadu pro doplňky stravy. Citováno 24. března 2021 z https://ods.od.nih.gov/factsheets/WeightLoss-HealthProfessional/
 11. Ministerstvo zdravotnictví a sociálních služeb USA. (2018). Pokyny pro fyzickou aktivitu pro Američany, 2. vydání. Washington, DC: Americké ministerstvo zdravotnictví a sociálních služeb. Citováno 2. března 2021 z https://health.gov/sites/default/files/2019-09/Physical_Activity_Guidelines_2nd_edition.pdf#page=56
 12. US Food and Drug Administration. (2015, 5. ledna). Dejte si pozor na produkty slibné zázračné hubnutí. Citováno 2. března 2021 z https://www.fda.gov/consumers/consumer-updates/beware-products-promising-miracle-weight-loss
 13. US Food and Drug Administration. (2017, 13. prosince). Otázky a odpovědi týkající se zdravotních tvrzení při označování potravin. Citováno 2. března 2021 z https://www.fda.gov/food/food-labeling-nutrition/questions-and-answers-health-claims-food-labeling
 14. Zerini, I., Sisti, A., Cuomo, R., Ciappi, S., Russo, F., Brandi, C., D’Aniello, C., & Nisi, G. (2015). Léčba celulitidy: komplexní přehled literatury. Journal of Cosmetic Dermatology, 14 (3), 224–240. doi: 10,1111 / jocd.12154. Citováno z https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/26147372/
Vidět víc