Kolagenová indukční terapie nebo mikroihly pro kvalitu pokožky

Kolagenová indukční terapie nebo mikroihly pro kvalitu pokožky

Zřeknutí se odpovědnosti

Máte-li jakékoli zdravotní dotazy nebo obavy, obraťte se na svého poskytovatele zdravotní péče. Články o příručce pro zdraví jsou podepřeny recenzovaným výzkumem a informacemi získanými od lékařských společností a vládních agentur. Nejsou však náhradou za odbornou lékařskou pomoc, diagnostiku nebo léčbu.

Říkají, že dávka je jedem, a zdá se, že se nám jako společnosti tento nápad stává čím dál pohodlnější. Budování svalů, které vyžaduje, abyste vytvořili malé slzy ve svalech, abyste vytvořili novou tkáň, nikdy nebylo populárnější. Vstřikujeme dokonce botulismus do našich tváří - jen v pečlivě měřených množstvích - pro klidná čela, která vypadají, jako by na světě nikdy neviděli péči. Je to všechno o malém množství stresoru k dosažení vašeho cíle.Ale co tisíce jehel? To je důvod, proč se někteří lidé přihlašují ve jménu hladší a pevnější pokožky. Ošetření zvané microneedling je přesně to, co zní: drobné jehličky zaseknuté v kůži. A uvažování je podobné jako u budování svalů, že proces hojení odstartovaný drobnými ranami stimuluje produkci kolagenu, a proto ho také můžete slyšet označovat jako terapii indukcí kolagenu.

Životně důležité orgány

 • Microneedling je léčba, při které se pomocí tenkých jehel vytvářejí drobné rány na pokožce.
 • Studie ukazují, že mikroihly mohou stimulovat kolagen a zlepšit vzhled jizev, od akné po popáleniny.
 • Je zapotřebí dalšího výzkumu týkajícího se jeho vlivu na tón a strukturu pokožky.
 • Potenciálními vedlejšími účinky léčby jsou infekce, jizvy a - zejména u osob s barevným onemocněním - abnormality pigmentů.
 • Microneedling stojí 500–1 000 $, ale v kombinaci s jiným ošetřením nebo vybavením se zvyšuje.

Jak to funguje a jaké jsou výhody microneedlingu?

Microneedling je lékařský zákrok, při kterém se zdravotnický prostředek s jehlami v rozmezí od 0,25 mm do 2 mm používá k vytváření malých vpichů v kůži za účelem stimulace tvorby kolagenu. Některá zařízení jsou válečky, zatímco jiná jsou pera. Jsou přetahovány přes povrch oblasti, která je ošetřována, což je obvykle obličej nebo jizvy. Procedura obvykle trvá 10 až 20 minut, i když je zde spousta příprav. V některých případech může být vyžadováno, aby pacienti absolvovali poradenské sezení, které jim ukáže, že rozumějí potenciálním účinkům léčby a také jak dlouho může trvat, než se dostaví výsledky. Také potřebují připravte si pokožku na měsíc na ošetření vitamínem A a vitamínem C. za účelem zlepšení produkce kolagenu stimulovaného postupem (Singh, 2016).

Microneedling funguje tak, že vytváří drobné rány na povrchu kůže, říká dermatolog Boca Raton certifikovaný deskou Jeffrey Fromowitz , MD, FAAD. Účelem je aktivovat fibroblasty v pokožce a vytvořit nový kolagen. Léčba se ale liší a kromě jiných produktů péče o pleť se často používá mikroihla, aby se zvýšila jejich absorpce a účinnost. Microneedling otevírá kanál do hlubších vrstev pokožky a nyní je narušena obvyklá epidermální bariéra, což umožňuje produktům aplikovaným na povrch pokožky rychle a dokonaleji absorbovat než přes neporušenou pokožku, vysvětluje.reklama

přirozené způsoby, jak zvýšit libido a testosteron

Zjednodušte rutinu péče o pleť

Každá láhev Nightly Defense předepsané lékařem je pro vás vyrobena z promyšleně vybraných, silných ingrediencí a dodává se až k vašim dveřím.Zjistit více

Proto se v trendy Vampire Facial používá jehlování kůže: ke zvýšení absorpce vašeho krevního séra, které je bohaté na růstové faktory. Myšlenka je, že plazma bohatá na destičky (PRP) použitá při této léčbě je absorbována kanály vytvořenými vpichováním, vysvětluje. Není to zdaleka jediné ošetření, které využívá pinpricky s cílem přinést lepší výsledky. Váš dermatolog může také doporučit, abyste do své léčby přidali také vysokofrekvenční (RF). Nejlepší výsledky se dostaví, když zkombinujete mikroneling s vysokofrekvenční frekvencí, doporučuje Fromowitz a vysvětluje, že vysokofrekvenční energie zlepšuje výsledky a také minimalizuje krvácení spojené s procedurou. Tuto nabídku v ordinaci vašeho dermatologa můžete vidět jako mikroihličkování s frakční radiofrekvencí neboli MFR.

Fromowitz zdůrazňuje, že slepé pokusy, ve kterých účastníci nevědí, zda dostávají skutečnou léčbu nebo placebo, nejsou u mikroneedlingů možné, protože léčba je invazivní, ale vědci se snaží účinky posoudit spravedlivě. Pokud se účastníci uvíznou v těchto mikroihlech, budou to vědět a bude také jasné, jestli tam budou pro mikroihličkovou studii a nikdy se o nic nepokusili. Byly provedeny tkáňové studie srovnávající kontrolní kůži s pokožkou po mikroihličkování, říká, a výsledky ukazují upregulaci nových kolagenových a elastických vláken v kůži. To je základ pro tvrzení, že díky mikronelingu bude vaše pokožka vypadat mlaději. Jedná se o vlákna, která zlepšují tón, strukturu, pružnost a vzhled pokožky, vysvětluje Fromowitz.

Co vědci potvrdili

Vylepšený vzhled pokožky je těžké měřit, kromě případů, kdy hledáte opravu konkrétního problému. Minulý výzkum například ukazuje, že jehlování slibuje snížení výskytu jizev po akné, našla se jedna metaanalýza (Harris, 2015). Další studie zjistili, že tato výhoda platí u pacientů s tmavší pokožkou, zmenšením jizev po akné a pigmentací, která s nimi přichází, ačkoli vědci poznamenali, že někteří lidé mohou potřebovat více ošetření, aby viděli stejné výsledky (Qarqaz, 2018). Jedna studie zaznamenali minimálně 4 až 6 ošetření, aby viděli významné zlepšení (Singh, 2016). Bylo také prokázáno, že zlepšit vzhled jizev způsobených popáleninami (Soudce, 2017).

Microneedling, i když je nejčastěji považován za kosmetické ošetření pro péči o pleť na obličeji, může také pomoci pokožce hlavy. Studie ukazují, že může pomoci stimulovat růst vlasových folikulů v boji proti vypadávání vlasů v podmínkách, jako je alopecie. Vědci si rychle všímají že však není efektivnější než jiná ošetření a je nejslibnější v kombinaci s jinými strategiemi růstu vlasů (Fertig, 2018).

hpv zmizí za 2 roky

A co domácí ošetření?

Dermatologové používají k vytvoření těchto mikroúrazů na povrchu kůže zařízení s mikro jehlou, jako je Dermapen. Ale zatímco jsou k dispozici domácí zařízení s mikroihlami, Fromowitz vysvětluje, že jehly se značně liší. Optimální výsledky, vysvětluje, pocházejí z jehel určité délky. Zařízení, která můžete získat pro domácí použití (zvané dermarolery nebo obličejové válečky), nepronikají tak hluboko do ošetřované oblasti, což nemusí aktivovat hojení ran - a zlepšení kožních podmínek, které z toho vyplývají - ve stejné míře .

kolik sodíku je příliš mnoho na porci

A pokud používáte tato zařízení místo toho, abyste dostali terapii mikroskopem od dermatologa nebo estetika, abyste zvýšili absorpci produktů péče o pleť, nemusí to také fungovat. Kratší jehly otevírají kratší kanály v epidermální bariéře. Profesionální ošetření propíchne mezi 0,25 mm a 2 mm, zatímco mnoho domácích zařízení má jehly o délce od 0,25 do 0,3 mm. Kvůli tomu důvodu, domácí zařízení jsou určeny hlavně ke zmenšení velikosti pórů, zmenšení vzhledu jemných linií a řešení produkce kožního mazu ( Singh, 2016 ).

Potenciální rizika a bezpečnostní opatření

Největší rizika těchto postupů přicházejí s nesterilizovaným vybavením, a proto je vždy důležité obrátit se na kvalifikovaného a certifikovaného dermatologa. Estetici mohou provádět mikroihly, ale pouze s jehlami do 0,3 mm , což znamená, že nemusíte dosáhnout stejných výsledků, jako byste dosáhli při profesionální léčbě od dermatologa. Cokoli delšího než je toto je považováno za zdravotnický prostředek třídy A a estetičtí lékaři nesmí provádět lékařské zákroky (vše, co potřebujete vědět o nabídce indukce kolagenem v mikroskopii ve vaší praxi estetiky, n.d.). Fromowitz poznamenává, že je zásadní, aby zařízení používané pro mikroihly zabránilo zpětnému postříkání a křížové kontaminaci, aby se zabránilo infekci.

Dalšími velkými riziky, která podtrhuje Fromowitz, jsou zjizvení a abnormality pigmentu. Vzhledem k tomu, že v pokožce vytváříte malé rány, je pravděpodobné, že při hojení dojde k zjizvení. A proces léčby vytváří dočasný zánět, který může být problémem s pokožkou některých pacientů. Abnormality pigmentu jsou nejpravděpodobnější při léčbě pacientů s tmavšími typy pleti, vysvětluje Fromowitz. U pokožky pacientů, kteří jsou barevnými lidmi, existuje v případě zánětu kůže vždy riziko hyperpigmentace. To bylo vidět v jedna studie který se zabýval mikroskopem na asijských pacientech. Z 30 účastníků mělo pět po léčbě pigmentaci spojenou se zánětem (Dogra, 2014).

Možná se také budete chtít vyhnout ošetření, pokud máte jakékoli podmínky, které mohou zvýšit citlivost pokožky. Nedoporučuje se pro lidi s aktivními opary, akné nebo s kožními problémy, jako je ekzém. Lidé s poruchami krve, například s poruchami srážlivosti krve, by měli před zahájením léčby mluvit se svými poskytovateli zdravotní péče.

Měli byste očekávat, že vaše pokožka bude vypadat červeněji než obvykle po dobu 2 až 3 dnů po ošetření. To je normální. Edém nebo otok se mohou také vyskytnout v ošetřované oblasti po stejnou dobu a jsou také normální. Ale protože jsou tyto vedlejší účinky povrchní, může se pacient ihned po léčbě vrátit do své běžné rutiny. Ošetření jsou uvedena na 3 až 8týdenní intervaly , ale nejběžnější časová osa má ošetření s odstupem jednoho měsíce od sebe (Singh, 2016).

Kolik stojí microneedling?

Fromowitz vysvětluje, že cena závisí na použitém zařízení. Série tří ošetření, která zahrnují například pouze mikroihly, vás bude stát mezi 500 a 1 000 dolary. Ale jakmile začnete kombinovat mikroihly s jinými postupy vyžadujícími další nástroje, cena se může drasticky zvýšit. Opět to bude trvat 4 až 6 ošetření abychom viděli významné výsledky, zejména v případě zjizvení (Singh, 2016).

Stejná série tří ošetření vás vrátí zpět mezi 1 000 až 2 000 USD, pokud se jedná o plazmu bohatou na destičky (PRP). Jděte s pracemi, které kromě mikronelingu a PRP využívají radiofrekvenci ke zvýšení výsledků, a při třech relacích se díváte na 2 000 až 3 000 $.

Reference

 1. Dogra, S., Yadav, S. a Sarangal, R. (2014). Microneedling pro jizvy po akné u asijského typu pleti: efektivní nízkonákladová léčba. Journal of Cosmetic Dermatology, 13 (3), 180–187. doi: 10.1111 / jocd.12095, https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/25196684
 2. Vše, co potřebujete vědět o nabídce indukce kolagenů v mikroskopii ve vaší estetické praxi. (n.d.). Citováno z https://www.estheticianedu.org/microneedling/
 3. Fertig, R., Gamret, A., Cervantes, J., & Tosti, A. (2018). Microneedling pro léčbu vypadávání vlasů? Journal of the European Academy of Dermatology and Venereology, 32 (4), 564–569. doi: 10.1111 / jdv.14722, https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/29194786
 4. Harris, A. G., Naidoo, C., & Murrell, D. F. (2015). Jehlování kůže jako léčba jizev po akné: aktuální přehled literatury. International Journal of Womens Dermatology, 1 (2), 77–81. doi: 10.1016 / j.ijwd.2015.03.004, https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/28491962
 5. Qarqaz, F. A. a Al-Yousef, A. (2018). Mikroneedling kůže na jizvy po akné spojené s pigmentací u pacientů s tmavou pokožkou. Journal of Cosmetic Dermatology, 17 (3), 390–395. doi: 10.1111 / jocd.12520, https://onlinelibrary.wiley.com/doi/abs/10.1111/jocd.12520
 6. Singh, A. a Yadav, S. (2016). Microneedling: pokroky a rozšiřování obzorů. Indian Dermatology Online Journal, 7 (4), 244. doi: 10.4103 / 2229-5178.185468, https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4976400/
 7. Šuca, H., Zajíček, R., & Vodsloň, Z. (2017). MICRONEEDLING - FORMA KOLAGENOVÉ INDUKČNÍ TERAPIE - NAŠE PRVNÍ ZKUŠENOSTI. Acts Chirurgiae Plasticae, 59 (1), 33–36. Citováno z https://www.researchgate.net/journal/0001-5423_Acta_chirurgiae_plasticae, https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/28869385
Vidět víc