Colin Jackson přiznává, že je k bulimii tlačen „nerealistickými standardy krásy“ - navzdory vítězství na mistrovství světa

INSTAGRAM a show jako Love Island mají obrovský dopad na to, jak se chlápci vidí.
Tlak na zesílení je obrovský - a to může mít zničující účinky na duševní zdraví mužů.

Stříbrný olympijský medailista Colin Jackson bojoval s bulimií během svých nejúspěšnějších let jako špičkový sportovecŘíká, že nikdo nezasahoval do jeho problémů s duševním zdravím, zatímco si stále bral domů medaile ze strachu z houpání lodi

Ale stres vypadat co nejschopněji fyzicky není nutně nová věc a neovlivňuje to jen průměrného Joea.

Colin Jackson je dvojnásobný mistr světa, čtyřnásobný mistr Evropy, dvojnásobný vítěz her Commonwealthu a stříbrný olympijský medailista na 110 m překážek.

A na vrcholu jeho kariéry sílil tlak vypadat určitým způsobem, až se stal bulimickým.

Když jste v atletice, vždy přemýšlíte o tom, jak vypadáte, a pokud se necítíte, že byste na tu práci vypadali, pak sami sebe přesvědčíte, že na tu práci nejste, řekl Colin twnews.

Roky posuzování podle jeho fyzického vzhledu si vybraly svou daň - a byly ještě horší tím, že čím byl rychlejší, tím byl lehčí

Colin, neustále obklopený ultra fit, roztrhanými mladými muži, se kterými trénoval i proti nim, vedl k tomu, že se s nimi neustále srovnával.

Měl jsem tu interní soutěž sám se sebou a tu vnější soutěž se svými kolegy sportovci - takže vidíte, jak to bylo masivně náročné fyzicky i psychicky.

Moderátor byl od 24 let do poloviny 30. let bulimický.

Moji trenéři o tom nevěděli.

Jsem si docela jistý, že si to vybralo daň na mém sportu - byl bych mnohem lepší, kdybych měl správného odborníka na výživu, který by mě mohl provázet mými problémy.

Protože byl tak hluboce zasažen svou poruchou, Colin věří, že i kdyby se někdo pokusil zasáhnout, jejich pomoc by nepřijal.

Příznaky bulimie

BULIMIA je oslabující stav, který postihuje přibližně 165 000 lidí ve Velké Británii - a stále větší počet postižených jsou muži.

Bulimie je komplexní stav, o kterém se věří, že je způsoben řadou faktorů a dalšími problémy duševního zdraví.

jak vypadá normální péro

Cykly přejídání a očištění mohou být vyvolány hladem nebo stresem, nebo to může být způsob, jak se vyrovnat s emoční úzkostí.

Může existovat také genetické spojení, ale bulimie je častěji spojena s nízkým sebevědomím, depresí, zneužíváním alkoholu nebo stresem.

Princezna Diana skvěle bojovala s tímto stavem po svém zasnoubení s princem Charlesem.

Elton John, Karen Carpenter, Freddy Flintoff, Russel Brand, Mel C, Geri Halliwell a Lindsay Lohan také trpěli tímto stavem.

Hvězda Love Island Jessica Shears nedávno odhalila, že i ona trpí tímto stavem, a naléhala na spolu trpící, aby získali pomoc.

Příznaky, na které je třeba dávat pozor, mohou zahrnovat:

 • jíst velmi velké množství jídla v krátkém čase, často nekontrolovaným způsobem-tomu se říká přejídání
 • zvracet, používat projímadla nebo extrémně cvičit po záchvatu, abyste se vyhnuli přibírání na váze - tomu se říká očištění
 • strach z přibírání na váze
 • být velmi kritický ohledně vaší hmotnosti a tvaru těla
 • změny nálady - například pocit velkého napětí nebo úzkosti

Jak vám řekne kdokoli s bulimií nebo anorexií, nejde o jiné lidi, jde o to, jak se osobně cítíte - nezáleží na tom, co vám někdo jiný říká.

Neměl jsem energii.

Může to znít divně, že s ohledem na Colinovu práci nikdo tu únavu nezachytil, ale tvrdí, že když stále překonáváte světové rekordy, nikdo nechce houpat loď.

Musíte si dávat pozor na jazyk mladých sportovců - všichni jsou zranitelní

Colin Jackson

Pokud jde o vyhýbání se dalším mladým lidem jít touto destruktivní cestou, Colin říká, že jazyk je klíčový.

Musíte být tak opatrní na jazyk kolem mladých sportovních lidí - všichni jsou zranitelní, říká.

Jeho nejistota pro něj začala škádlením od ostatních spoluhráčů, kteří srovnávali svaly ab.

Colinovu nejistotu ještě umocňovalo škádlení od spoluhráčů. Říká, že trenéři si musí více uvědomovat jazyk, kterému jsou mladí sportovci vystaveni

Řekl, že trávit pět hodin denně dotazováním se na jeho vnímaný nedostatek břicha se stalo opravdu destruktivním - a trenéři nezasáhli.

Byla to norma, řekl o svém každodenním boji s bulimií.

Byl to můj normální způsob cítění - byl jsem vždy unavený, náladový, nešťastný. Vždy mě bolelo, všechno byla neustálá bitva. Probuzení a vstávání z postele.

Ani maxima rekordních rekordů na věci neměly vliv.

Colin, který chtěl pronásledovat další maximum, obdržel malou chválu a nedal si čas na to, aby se mohl vrhnout na svá vítězství.

Představte si, že jste nejlepší na světě a jsou to mistři světa a máte vyhrát titul. Měl bys to udělat.

Je to jako být na uni a mít esej k napsání - máte projít, neočekává se, že budete celý den sedět a hrát hry. Děláte jen to, co dělat máte. Dlouho se nad tím nepozastavujete, jen se ptáte „co dál?“.

Ve svých padesáti letech Colin říká, že se ohlíží za svými starými obrázky a přeje si, aby toto tělo ještě měl

Vždy jsem byl velmi kontrolován v tom, co jsem dělal a myslel, bylo to o mně a mně, mně a mé rodině, mně a mé tréninkové skupině. Nikdy jsem se nešel chlubit do tisku. Tlak byl vždy vnitřní. Je to jako se zkouškami a pracovními pohovory - jdete do toho a jen vy víte, jak tvrdě budete tlačit. Je to vsechno o tobe.

Samozřejmě, jeden z problémů atletiky je, že čím jste lehčí a silnější, tím jste rychlejší.

Existuje tedy větší tlak na to, aby byl co nejlehčí.

Colin dnes věří, že lidé jsou v lepší pozici, protože více z nás mluví otevřeně o duševním zdraví.

NEJSI SÁM

KAŽDÝCH 90 minut ve Velké Británii je život ztracen kvůli sebevraždě.

jak získat větší dic

Nediskriminuje, dotýká se životů lidí v každém koutě společnosti - od bezdomovců a nezaměstnaných až po stavitele a lékaře, reality hvězdy a fotbalisty.

Je to největší zabiják lidí mladších 35 let, smrtelnější než rakovina a autonehody.

A muži mají třikrát větší pravděpodobnost, že si vezmou život, než ženy.

Přesto se o tom jen zřídka mluví, o tabu, které hrozí, že bude pokračovat ve smrtelném řádění, pokud se teď všichni nezastavíme a nevšimneme si toho.

Proto twnews zahájily kampaň Nejsi sám.

Cílem je, abychom sdílením praktických rad, zvyšováním informovanosti a odstraňováním bariér, kterým lidé čelí, když mluví o svém duševním zdraví, mohli všichni přispět k záchraně životů.

Slibme, že požádáme o pomoc, když ji budeme potřebovat, a nasloucháme ostatním ... Nejsi sám.

Pokud vy nebo někdo, koho znáte, potřebuje pomoc s řešením problémů duševního zdraví, podporu poskytují následující organizace:

Lidé chápou, že je normální mít tyto pády, klást otázky, hledat pomoc. Pokud můžete mluvit o svých problémech, můžete získat pomoc.

Lidé to dnes vnímají spíše jako sílu. Nemáte žádná břemena, takže se můžete skutečně soustředit na práci, kterou máte po ruce.

A je tomu tak, ať už jste závodní sportovec nebo normální člověk, který se snaží vycházet se životem, zatímco je v televizi a online bombardován nereálnými tělesnými standardy.

Jak se dnes cítíte, věřte mi, že se ohlédnete a zamyslíte se a vyrazíte „wow!“

Colin Jackson

Teď je mi 52 a dívám se na sebe, když mi bylo 26. Pamatuji si, jak jsem si říkal: „Proboha, opravdu nevypadám ve skvělé formě“, ale teď, když se dívám na své fotografie, tehdy si říkám, jak moc bych si přál mít to tělo! Uvažoval Colin.

Jak se dnes cítíte, věřte mi, že se ohlédnete a zamyslíte se a vyrazíte „wow!“.

Klíčová znamení, že vašemu blízkému hrozí sebevražda

Existuje několik varovných signálů, že člověku hrozí sebevražda. Je však důležité vědět, že ne vždy budou zřejmé.

Zatímco někteří lidé mají viditelně bolesti a jsou uzavření do sebe a v depresi, jiní mohou pokračovat ve svém životě jako normální a předstírat, že je vše v pořádku.

Dávejte pozor na jemné změny osobnosti přátel a rodiny, zvláště pokud víte, že procházejí těžkým obdobím, řekla Lorna twnews Online.

Toto jsou klíčová znamení, na která si dát pozor:

 1. Změna rutiny, jako je spánek nebo jídlo méně než obvykle
 2. Snažíte se usnout, postrádáte energii nebo vypadáte obzvlášť unaveně
 3. Pití, kouření nebo užívání drog více než obvykle
 4. Je těžké se vyrovnat s každodenními věcmi
 5. Nechtějí dělat věci, které je obvykle baví
 6. Odtažit se od přátel a rodiny - nechci mluvit ani být s lidmi
 7. Působí slzavěji
 8. Působí neklidně, rozrušeně, nervózně, podrážděně
 9. Uvrhli se vážně nebo vtipně, například „Ach, nikdo mě nemiluje“ nebo „Jsem plýtvání prostorem“
 10. Ztratit zájem o svůj vzhled, nemít rád nebo se o sebe nestarat nebo mít pocit, že na tom nezáleží

Neztrácejte čas přemýšlením, ale užívejte si to, co máte dnes. Žijte v okamžiku.

Colin také spolupracuje s Gavinem Whichellem, zakladatelem předního poskytovatele školení Qube Learning a profesorem na SurreyIDEA, při uznávání výhod učňovských stáží a stáží pro ty, kteří se rozhodnou, že nebudou mít nebo nemají přístup k tradičnější akademické trase.

Mnoho jednotlivců v programech překonalo výzvy, jako je úzkost, problémy s důvěrou, úmrtí, bezdomovectví a další, aby uspěli.

Colin Jackson vystupuje jako gay ve švédském televizním rozhovoru a bývalý držitel světového rekordu překážek odhaluje, že to nechtěl být „senzační“