Můžete získat Drysol OTC (bez lékařského předpisu)?

Můžete získat Drysol OTC (bez lékařského předpisu)?

Zřeknutí se odpovědnosti

Máte-li jakékoli zdravotní dotazy nebo obavy, obraťte se na svého poskytovatele zdravotní péče. Články o příručce pro zdraví jsou podepřeny recenzovaným výzkumem a informacemi získanými od lékařských společností a vládních agentur. Nejsou však náhradou za odbornou lékařskou pomoc, diagnostiku nebo léčbu.

l-arginin nebo l-citrulin

Dobré zdraví vypadá jako člověk se spoustou energie, lesklými vlasy a vydatnou sexuální touhou, že? No, možná. Ale ne každý náznak, že vaše tělo pracuje tak, jak má, je vítán. Zdravý metabolismus a trávení způsobí, že je budete eliminovat několikrát denně. Dostatek správných živin by měl způsobit silný a konzistentní růst vlasů - skvělé na hlavě, jistě, ale možná méně vítané jinde. Zdravé tělo se také bude potit, když teplota stoupne, budete cvičit nebo když budete naštvaní, v rozpacích, nervózní nebo se budete bát. Většina z nás není nadšená potem, i když je známkou zdraví, ale tato přirozená reakce je u některých lidí zaseknutá rychlou jízdou.Hyperhidróza je zdravotní stav charakterizovaný nadměrným pocením. Tento stav znamená, že se potíte více než obvykle a často bez typických spouštěčů, které jsme zmínili výše. Je těžké získat skutečný pocit, jak běžný je tento stav, protože často není hlášen. V současné době se odhaduje, že přibližně 4,8% populace Spojených států má hyperhidrózu. To je zhruba 15,3 milionu lidí (Doolittle, 2016).

Životně důležité orgány

  • Hyperhidróza je zdravotní stav charakterizovaný nadměrným pocením.
  • Drysol je antiperspirant na předpis používaný k léčbě hyperhidrózy.
  • Léčivou látkou je hexahydrát chloridu hlinitého, který blokuje potní žlázy.
  • Volně dostupné jsou tři verze Drysolu s nižší pevností.
  • Změny životního stylu mohou také pomoci kontrolovat příznaky hyperhidrózy.

Hyperhidróza může u různých lidí vypadat odlišně

Někteří věří, že hyperhidróza je způsobena abnormálně zvýšeným uvolňováním mozkové chemikálie zvané acetylcholin, která působí jako posel vašich potních žláz a říká jim, aby zařadili rychlost, když vaše tělo pocítí nárůst teploty. Ale ne všechny případy hyperhidrózy jsou stejné. Existují dva hlavní typy tohoto stavu:

  • Primární fokální hyperhidróza, která není způsobena jiným zdravotním stavem nebo léky
  • Sekundární generalizovaný hyperhidróza, která je způsobena jiným zdravotním stavem nebo léky

Primární hyperhidróza může také vypadat velmi odlišně od člověka k člověku. Obvykle se zaměřuje na konkrétní části těla, jako jsou ruce, nohy, podpaží a obličej nebo hlava. Ale ruce se jeví jako nejběžnější postižená část těla a jsou ovlivněny u více než poloviny lidí s primárním hyperhidrózou (Brackenrich, 2019). Může být ovlivněna více než jedna část těla, i když tento stav se obvykle vyskytuje rovnoměrně na obou stranách těla. Přestože primární hyperhidróza může u mnoha lidí vypadat odlišně, jedna léčba je velmi častá: Drysol.reklama

Řešení nadměrného pocení doručeno k vašim dveřím

Drysol je lék na předpis první volby při nadměrném pocení (hyperhidróze).Zjistit více

Co je Drysol?

Drysol je antiperspirant na předpis používaný k léčbě nadměrného pocení. Je to topické řešení (pouze pro vnější použití), které používá aktivní složku hexahydrát chloridu hlinitého. Pomáhá lidem s hyperhidrózou tím, že brání potním žlázám v produkci potu. Drysol lze aplikovat na podpaží, ruce nebo nohy, aby se snížilo množství potu v těchto oblastech. Obvykle se aplikuje na čistou pokožku v postižené oblasti večer před spaním. Ráno ošetřené místo jednoduše omyjete. Může být použit každou noc nebo podle pokynů poskytovatele zdravotní péče. Během dne můžete ke kontrole zápachu použít svůj normální deodorant, ale neměli byste používat jiný antiperspirant.

Drysol však přichází s některými potenciálními vedlejšími účinky. Možná budete muset provést bodové testování oblasti, abyste se ujistili, že nezpůsobuje alergickou reakci. Pokud pocítíte svědění, kopřivku, vyrážku, tlak na hrudi nebo otok obličeje, rtů, jazyka nebo hrdla, obraťte se na svého lékaře, který jej předepisuje. Tento lék může také způsobit podráždění pokožky ošetřované oblasti, jako je pálení nebo zarudnutí. Velké dávky chloridu hlinitého mohou také poškodit vaše oblečení nebo prostěradla, ale spánek ve starém tričku může pomoci tento problém snížit.

Je Drysol k dispozici OTC?

Záleží. Některé Drysol, silnější formulace, jsou dostupné pouze na lékařský předpis. Existují však i jiné formy tohoto produktu, které jsou volně prodejnými antiperspiranty. Například Drysol Dab-O-Matic je také aktuální léčbou, kterou lze najít v některých obchodech s drogami a online prostřednictvím stránek, jako je Amazon. Existuje také několik variant přípravku Drysol Dab-O-Matic s různými koncentracemi chloridu hlinitého, takže získání předpisu nemusí být vaší jedinou možností, pokud jedna verze nefunguje. Dab-O-Matic najdete v kategorii Mírný (6,25%), Normální (12%) a Mimořádná síla (20%).

Ale Drysol nemusí být vaše jediná možnost. V lékárnách jsou k dispozici další antiperspiranty na předpis, z nichž některé jsou také deodoranty. Lidé, kteří chtějí vyzkoušet OTC antiperspiranty, by měli pro kontrolu nadměrného pocení hledat produkty, které obsahují 10% až 20% hexahydrátu chloridu hlinitého.

Jiná léčba hyperhidrózy

Existují i ​​jiné možnosti léčby, pokud pro vás Drysol nefunguje nebo není dostupná. Tyto terapie sahají od domácích ošetření až po intenzivnější možnosti, které se obecně zvažují, pokud ostatní nefungují. Méně intenzivní možnosti jsou iontoforéza, domácí ošetření a injekce Botox (botulotoxin). Iontoforézu lze provést doma a zabrání potu, aby se dostal na povrch pokožky. Lék lze smíchat s vodou a vytvořit tak roztok, ve kterém jsou vaše ruce nebo nohy ponořené. Elektrický proud pomáhá léčivu překonat kožní bariéru, aby vyřešil pocení. Těhotné ženy by se však této léčbě měly vyhnout.

Botox - ano, léčba používaná k vyhlazení vrásek na obličeji - je také schválena americkým Úřadem pro kontrolu potravin a léčiv (FDA) k léčbě nadměrného pocení v podpaží, i když může být použita také na ruce nebo nohy. Botox je považován za polední proceduru, což znamená malé prostoje a hned po něm se můžete vrátit k většině běžných denních činností. I když mohou injekce znít extrémně, mají jednu hlavní výhodu: tato léčba může trvat až rok. Pokud uvažujete o Botoxu kvůli hyperhidróze, promluvte si o možných úvahách s lékařem.

Anticholinergní léky, léky na předpis, jsou také možností. Tato léčba je navržena tak, aby zastavila aktivaci potních žláz a pomohla tak s hyperhidrózou. Přichází s vlastními potenciálními vedlejšími účinky a obvykle se předepisuje pouze v případě, že jiná léčba byla neúspěšná. Anticholinergní léky mohou způsobit rozmazané vidění, bušení srdce a problémy s močením.

Chirurgie k odstranění potních žláz nebo řezání nervů, které vyvolávají pocení, je také možností, i když nejinvazivnější. Endoskopická hrudní sympatektomie (ETS), při které jsou odstraněny nebo zničeny části sympatických nervů v kmeni, se obvykle používá k léčbě nadměrného pocení obličeje nebo rukou. Není to však rozhodnutí, které by mělo být učiněno lehce. ETS může způsobit kompenzační pocení, nadměrné pocení, které se vyskytuje na jiné části těla (obecně na zádech, břiše, hrudníku, nohou, tváři nebo hýždě).

Změny životního stylu pro zvládnutí hyperhidrózy

Pokud vás tato léčba neláká, existují určité změny životního stylu, které můžete provést, abyste zvládli příznaky hyperhidrózy. Vložky do podpaží mohou maskovat účinky hyperhidrózy lokalizované v podpaží, což může zvýšit pohodlí v profesních a sociálních situacích. Volby lehčího oblečení vás mohou také ochladit a snížit pocení ve srovnání s těžšími oděvy. Pikantní jídlo může také vyvolat pocení, takže jeho vyhýbání vám může pomoci zvládnout určité epizody extrémního pocení.

Reference

  1. Brackenrich, J., & Fagg, C. (2019). Hyperhidróza. V StatPearls. Ostrov pokladů. Citováno z https://www.ncbi.nlm.nih.gov/books/NBK459227/
  2. Doolittle, J., Walker, P., Mills, T., & Thurston, J. (2016). Hyperhidróza: aktualizace o prevalenci a závažnosti ve Spojených státech. Archiv dermatologického výzkumu, 308 (10), 743–749. doi: 10,1007 / s00403-016-1697-9, https://link.springer.com/article/10.1007/s00403-016-1697-9
Vidět víc