Pohřben penis: příčiny, komplikace a léčba

Pohřben penis: příčiny, komplikace a léčba

Zřeknutí se odpovědnosti

Máte-li jakékoli zdravotní dotazy nebo obavy, obraťte se na svého poskytovatele zdravotní péče. Články o příručce pro zdraví jsou podepřeny recenzovaným výzkumem a informacemi získanými od lékařských společností a vládních agentur. Nejsou však náhradou za odbornou lékařskou pomoc, diagnostiku nebo léčbu.

Co je to pohřbený penis?

Pohřben penis (také známý jako skrytý penis nebo skrytý penis) je název vzácného stavu, kdy je penis pokrytý přebytečnou kůží kolem šourku. Obezita je nejčastější příčina pohřbeného penisu a další příčiny jsou mnohem vzácnější (Stephen, 2020). Bez ohledu na příčinu to však může mít vážný dopad na kvalitu života.

Životně důležité orgány

 • Pohřben penis je stav, kdy se penis skrývá pod kůží.
 • Mezi příčiny pohřbeného penisu patří nadměrný tuk v břiše a ohanbí, problémy s obřízkou a otok šourku.
 • Úbytek hmotnosti může pomoci vyřešit pohřbený penis u obézních mužů.
 • Chirurgie může být také schopna tento stav vyřešit.

Příčiny pohřbeného penisu

Pohřbený penis může být něco, co získáte - obvykle kvůli zdravotnímu stavu - nebo je to něco, co jste se narodili, což je neodmyslitelné pro vaši anatomii.

Některé příčiny získaného pohřbeného penisu zahrnují:

Nadměrný stydký tuk

Lidé s obezitou mohou mít nadměrně velkou suprapubickou tukovou vložku (oblast nad penisem). Tato tuková podložka může obalit penisovou šachtu a vypadat kratší, než je. Úbytek hmotnosti nebo chirurgický zákrok při hubnutí může tento stav vyřešit. V některých případech morbidní obezity může chronický zánět onemocnět a dokonce zničit pokožku penisu (Stephen, 2020).

Problémy s obřízkou

Když je při obřízce odstraněno příliš mnoho předkožky - jak říká jedna studie nadměrná obřízka (Zimmerman, 2011) - penis může být tlačen nahoru do pubis. Toto je také známé jako uvězněný penis. Pokud není odstraněno dostatečné množství předkožky, mohl by se penis stáhnout do zbývající předkožky. Oba mohou dát vzhled pohřbeného penisu.

co může způsobit erektilní dysfunkci u mladého muže

reklama

Získejte 15 $ z první objednávky léčby ED

Skutečný zdravotnický pracovník s licencí USA zkontroluje vaše informace a do 24 hodin vás kontaktuje.

Zjistit více

Otok šourku

Některé zdravotní stavy mohou způsobit hromadění lymfatické tekutiny v šourku ( lymfedém ), což způsobí jeho zvětšení. To může bránit penisu (Ho, 2018).

Balanitis xerotica obliterans

Způsobené chronickým zánětem na žaludu nebo předkožce, balanitis xerotica obliterans (také známá jako lichenová skleróza) může vést k uretrálním strikturám, které mohou způsobit tunel hlavy penisu pod kůží penisu (Ho, 2018) - což nakonec povede k objevení pohřbeného penisu. Léčba první linie je steroidní krém na předpis, ale chirurgická korekce je často nutné (Hartley, 2011). Pokud nebude léčen, může tento stav vést k ztráta kůže penisu (Stephen, 2020).

jaké jsou vedlejší účinky ashwagandhy?

Komplikace zvětšení penisu

Nějaký běžné postupy pro zvětšení penisu —Včetně přestřižení podvazkového vazu ke zvětšení délky nebo injekcí ke zvětšení obvodu - může vést k zatažení nebo zjizvení, které může zkrátit viditelnou část penisu (Ho, 2018).

Některé vrozené (opět to znamená něco, s čím jste se narodili) příčiny pohřbeného penisu zahrnují:

Slabé penilní vazy

U stavu zvaného dysgenický dartos nepřipojuje pojivová tkáň zvaná dartos fascia dostatečně pokožku penisu k vaznému vazu. To může způsobit, že se penis dostane do šourku, vytvoření pohřbeného penisu (Anandan, 2018).

Webbed penis

Webbed penis je deformace, při které kůže šourku sahá až na pokožku penisu (El-Koutby, 2010).

Komplikace

Zakopaný penis může způsobit několik fyzických a psychologických komplikací, včetně

 • Erektilní potíže a sexuální dysfunkce. Pohřbený penis může znemožnit nebo znemožnit pronikavý sex.
 • Problémy s močením a následné problémy, jako jsou infekce močových cest. Muži s pohřbeným penisem často musí močit, a někdy nemohou dobře dodržovat hygienu po močení. To může vést na bakteriální infekce a chronické záněty, které mohou degradovat nebo zničit pokožku penisu. Ve vzácných případech to může vyžadovat rekonstrukční chirurgický zákrok zahrnující kožní štěp, který nahradí nemocnou kůži (Stephen, 2020).
 • Balanitida, infekce, při které se zanícuje žalud penisu. Balanitida obvykle není závažná a lze ji léčit léky.
 • Fimóza, stav, ve kterém je obtížné nebo nemožné předkožku stáhnout . K jeho vyřešení může být nezbytná obřízka (Anandan, 2018).
 • An zvýšené riziko rakoviny penisu (No, 2019).
 • Nízká sebeúcta, úzkost a deprese (Ho, 2018).

Léčba

v děti s podezřením na pohřbený penis , může poskytovatel zdravotní péče diagnostikovat stav vizuální prohlídkou. Pokud bylo během obřízky odstraněno příliš mnoho kůže, může být nutný kožní štěp. Může být také nutná operace k utažení spojení penisu s vnitřními vazy nebo ke zlepšení úhlu penoscrotálního spojení (oblast, kde se penis spojuje se šourkem) (Lurie, n.d.).

Dospělí, kteří mají podezření, že mají případ pohřbeného penisu, by měli mluvit s poskytovatelem zdravotní péče. U obézních mužů s pohřbeným penisem může dojít ke zhoršení jejich stavu při hubnutí. V případě potřeby je k dispozici několik chirurgických řešení. Chirurgické techniky pro opravu zakopaného penisu u dospělých zahrnují:

Abdominoplastika

Jinak známý jako břišní břicho, může tento postup zploštit břicho odstraněním přebytečného tuku z břicha a ohanbí a utažením břišní stěny.

Panniculektomie

Tento postup odstraňuje pannis (zástěru přebytečného tuku a tkáně) z břicha liposukcí nebo lipektomií. Nenapíná břišní stěnu a není považován za kosmetický zákrok ( Sachs, 2020 ).

Z-plasty

V některých případech není kůže penisu dostatečná nebo se pokožka zhoršila, což vyžaduje štěpování kůže nebo kožní lalok odebraný ze šourku ( Z-plasty ) a aplikován na oblast (Ho, 2018). V jednom přezkum studií zahrnující 18 pacientů, kteří podstoupili Z-plastiku, 15 uvedlo, že po zákroku mají uspokojivou sexuální funkci (Zhao, 2009).

dělá viagra váš penis větší

Reference

 1. Anandan, L. a Mohammed, A. (2018). Chirurgická léčba zakopaného penisu u dospělých. Středoevropský urologický časopis, 71 (3), 346–352. https://doi.org/10.5173/ceju.2018.1676
 2. El-Koutby, M., & Mohamed Amin, e. (2010). Webbed penis: Nová klasifikace. Journal of Indian Association of Pediatric Surgeons, 15 (2), 50–52. Citováno z https://doi.org/10.4103/0971-9261.70637
 3. Hartley, A., Ramanathan, C., & Siddiqui, H. (2011). Chirurgická léčba Balanitis Xerotica Obliterans. Indický deník plastické chirurgie: oficiální publikace Asociace plastických chirurgů Indie, 44 (1), 91–97. https://doi.org/10.4103/0970-0358.81455
 4. Ho, T. S. a Gelman, J. (2018). Hodnocení a léčba dospělého získaného pohřbeného penisu. Překladová andrologie a urologie, 7 (4), 618–627. https://doi.org/10.21037/tau.2018.05.06
 5. Dětská nemocnice Lurie v Chicagu. Pohřben penis. (n.d.). Citováno 11. září 2020, z https://www.luriechildrens.org/en/specialties-conditions/buried-penis/
 6. Pekala, K. R., Pelzman, D., Theisen, K. M., Rogers, D., Maganty, A., Fuller, T. W., & Rusilko, P. J. (2019). Prevalence rakoviny penisu u pacientů s dospělým získaným pohřbeným penisem. Urology, 133, 229–233. https://doi.org/10.1016/j.urology.2019.07.019
 7. Sachs, D., Murray, J .. Panniculektomie. [Aktualizováno 2020 28. června]. In: StatPearls [Internet]. Treasure Island (FL): StatPearls Publishing. Citováno z https://www.ncbi.nlm.nih.gov/books/NBK499822/
 8. Stephen, J. R. a Burks, F. N. (2020). Oprava pohřbeného penisu: Tipy a triky. International Braz J Urol, 46 (4), 519-522. Citováno z https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/32167731/
 9. Zhao, Y. Q., Zhang, J., Yu, M. S. a & Long, D. C. (2009). Funkční obnova penisu s částečnou vadou pomocí kožního laloku. The Journal of urology, 182 (5), 2358–2361. https://doi.org/10.1016/j.juro.2009.07.048
 10. Zimmerman, W. a Santucci, R. (2011, 29. srpna). Léčba dospělého získaného pohřbeného penisu. Citováno 11. září 2020, z https://www.intechopen.com/books/skin-grafts-indications-applications-and-current-research/treatment-of-adult-acquired-buried-penis
Vidět víc

banneradss-2