Botox pro muže: použití, cena, vedlejší účinky

obsah

  1. Co je botox?
  2. Kolik mužů dostává botox?
  3. Kde muži berou botox?
  4. Jak dlouho trvá, než botox začne působit?
  5. Botox vedlejší účinky
  6. Kolik stojí botox?

Botox pro muže je stále oblíbenější jako způsob, jak snížit výskyt vrásek na obličeji. Zde je to, co je třeba zvážit, než dostanete mužský botox, někdy nazývaný „Brotox“.
Získejte slevu 20 $ na měsíční zkušební verzi vlastní péče o pleť

Vyzkoušejte naši personalizovanou péči o pleť na předpis z pohodlí vašeho domova.Podrobnosti nabídky

Co je botox?

Botox, také známý jako botulotoxin nebo botulotoxin typu A, je populární, dočasná léčba vrásek na obličeji. Je považován za neurotoxin, což znamená, že ovlivňuje vaše nervy. Injekce lze také použít k léčbě Nadměrné pocení křeče krku, líné oko a migrény ( Žába, 2021 ).

Když se používá jako kosmetická procedura, zabraňuje pohybu obličejových svalů v oblasti injekce. Díky tomu je tak nápomocný při vyhlazování vzhledu záhybů a vrásky . Lidé, kteří dostanou botox, ho však musí stále dostávat, aby se zabránilo návratu vrásek.

Toto jsou některé další kosmetické neurotoxiny srovnatelné s botoxem:

  • Dysport
  • Jeuveau
  • Xeomin

Možná jste také slyšeli o Juvedermu a Restylane, což jsou také injekce. Jsou považovány za plniva, takže nespadají do této skupiny injekčních přípravků.

Botox může dostat kdokoli, bez ohledu na biologické pohlaví. A roste v oblibě zejména mezi mužskými pacienty k léčbě záhybů a jemné linie .

Kolik mužů dostává botox?

Jak populární je botox u mužů?

Podle Americké společnosti plastických chirurgů (ASPS) dostalo v roce 2020 více než 250 000 mužů injekce neurotoxinů, jako je Botox a Dysport. Celkově se injekce neurotoxinů včetně Botoxu mezi lety 2000 a 2020 zvýšily o 182 % u mužů ( ASPS, 2020 ).

proč není viagra kryta pojišťovnou

Kde muži berou botox?

Muži dostávají botox všude tam, kde ženy, včetně oblastí vějířkovitých a linie čela . Zkrátka ošetřovací plochy pro kosmetickou proceduru jsou stejné.

Ale mezi pohlavími je jeden zásadní rozdíl. To znamená, že biologičtí muži často vyžadují více materiálu, aby dosáhli požadovaných výsledků. Je to proto, že jejich svaly jsou větší než biologické svaly žen ( Flynn, 2007 ).

Například přidáním botoxu v oblasti glabelární linie —to jsou záhyby mezi obočím, které mohou vypadat jako číslo 11 — byla nejlépe prozkoumanou aplikací botoxu. Doporučená počáteční dávka je 40 jednotek botoxu, ale někteří muži potřebují k dosažení požadovaných výsledků až 80 jednotek (Flynn, 2007).