Nejlepší strava pro hubnutí: existuje něco takového?

Nejlepší strava pro hubnutí: existuje něco takového?

Zřeknutí se odpovědnosti

Názory zde vyjádřené jsou názory odborníka a stejně jako u zbytku obsahu Průvodce zdravím nenahrazují odbornou lékařskou pomoc, diagnostiku ani léčbu. Máte-li jakékoli zdravotní dotazy nebo obavy, obraťte se na svého poskytovatele zdravotní péče.

Otázka: Existuje nejlepší dieta pro hubnutí?

A. Podle mých zkušeností jako endokrinologa si myslím, že 95% z toho krájí rafinované sacharidy a drží se masa (pokud ho jíte), celozrnných výrobků a zelené zeleniny. Pokud na to chcete hodit avokádo a nazvat ho upravenou ketogenní stravou, skvělé. Jsem trochu nadšený a určitě existuje spousta podrobností, které lidé mohou najít. Ale celkově, pokud snížíte rafinované cukry a rafinované sacharidy, uděláte to dobře.

Podle mých zkušeností není třeba být příliš omezující a naskočit na keto rozjetý vlak. Nedávno jsem viděl komika, který řekl, že mám ketogenní dietu. To znamená, že 90% svých kalorií přijímám z tuku a podcastu Joe Rogana. Jinými slovy, zdá se, že v dnešní době všichni drží ketogenní dietu. Ale ze všech lidí, kteří říkají, že mají keto dietu, si myslím, že velmi malé procento z nich skutečně je, a ostatní jedí málo sacharidů a dávají si do kávy kokosový olej - malá část lidí na ketogenní strava opravdu jde do ketózy. Myslím, že upravená ketogenní strava je skvělá. Ale se skutečnou ketogenní stravou - kde získáte 90% kalorií z tuku a skutečně se chystáte na ketózu - musíte být opatrní. A) budete se cítit trochu jako odpadky ab) může to být potenciálně škodlivé, v závislosti na vašem věku a komorbiditách a na tom, zda jste geneticky náchylní na nasycené tuky zvyšující váš LDL cholesterol.

Řada diet je skvělých pro hubnutí, ale všechny mají společnou povahu nízkého obsahu sacharidů s bílkovinami, zeleninou a obilovinami. Pokud jde o celkové zdraví, mám rád středomořskou stravu. Je to zdravé, je snadné ho sledovat a poskytuje vám spoustu dobrých možností. Nejen, že podporuje hubnutí, ale existují i ​​docela dobré údaje o výsledcích s ohledem na celkové zdraví.

reklama

Seznamte se s plností —Nástroj pro správu hmotnosti očištěný FDA

Plenity je léčba pouze na lékařský předpis. Pro bezpečné a správné použití přípravku Plenity se poraďte se zdravotnickým pracovníkem nebo se obraťte na Návod k použití .

Zjistěte více