Muži bez vousů si třou na obličej lék na vypadávání vlasů, aby dosáhli plnějšího chmýří - ale odborníci varují, že by to mohlo vypadnout

Muži bez vousů si třou na obličej lék na vypadávání vlasů, aby dosáhli plnějšího chmýří - ale odborníci varují, že by to mohlo vypadnout

TISÍCE mužů se ve zběsilých pokusech o růst „správných“ vousů obracejí k lékům na vypadávání vlasů.

Volně prodejné léky Minoxidil - nejčastěji prodávané jako Regaine ve Velké Británii - používá stále větší počet lidí, kteří touží zaplnit svůj nerovnoměrný obličejový fuzz.

Paul Marechal viděl rychlý postup vousů po použití Minoxidilu

Tento jev vidí, jak si muži rozmazávají pěnu nebo tekutinu na obličeji až dvakrát denně ve snaze dosáhnout více „mužského“ růstu.

jak zvýšit velikost penisu rychleji lék

Strach z toho, že budou na hlavě „folikulárně vyzývaní“, pronásleduje muže po celá desetiletí, ale s nedávným nárůstem popularity vzhledu „dřevorubeckého bedra“ se objevila nová obava založená na tváři.

Vznikly online komunity, kde muži používají techniku, sledují růst vousů a sdílejí tipy s ostatními muži po celém světě.

Minox Beard Spot je jednou z takových skupin na Facebooku, která se v současné době pyšní více než 55 000 členy.

Jeden ze zakladatelů Adam Siddals, 27, strávil více než dva roky nanášením minoxidilové pěny dvakrát denně a výsledky byly úžasné.

FACIÁLNÍ LISTINA

Adam začal aplikovat - pomocí Derma -rolleru - v dubnu 2016 a navzdory zastavení v červenci 2018 se téměř o rok později stále chlubí působivými obličejovými listy.

je normální mít chlupy na těle?

Navzdory úspěchu obchodního analytika mnoho odborníků naznačuje, že jakmile přestanete používat takové produkty, nové a vylepšené vlasy mohou jednoduše znovu vypadnout.

Mixodil pomáhá prokrvení vlasových folikulů, což může zvýšit růst a tloušťku, a Adam je horlivým zastáncem tohoto procesu.

Deníku Mail řekl: „Opravdu mě to trápilo, nebyl jsem si jistý nedostatkem vousů.

Užívání Minoxidilu je nejlepší rozhodnutí, jaké jsem kdy udělal - kromě návrhu své přítelkyni

Adam Siddals o používání Minoxidilu

'Moji přátelé mě vždycky škádlili, že nemám vousy, říkali:' Jen se tomu postav, nikdy si nenecháš narůst vousy, přestaň se snažit '.

jaký je účel erekčního kroužku?

„Teď jsem v práci začal být vážnější a vypadám starší, dodalo mi to novou důvěru a zlepšilo můj život.

'Užívání Minoxidilu je nejlepší rozhodnutí, jaké jsem kdy udělal - kromě návrhu své přítelkyni.'

DO SVÉHO VÝZKUMU

Dodal, že někdy je lepší počkat, až se příroda uvolní - zvláště pokud jste v pozdním mladistvém věku - a řekl, že chlapi by měli před použitím zkontrolovat vedlejší účinky.

Adam doporučil použít pěnu, protože tvrdí, že má méně vedlejších účinků, a poznamenal, že to není zázračný lék.

Přestože existuje mnoho studií, které zkoumají použití minoxidilu na vlasech hlavy, jediná uznávaná na vousech byla provedena v Thajsku.

Studie z roku 2016 odebrala vzorky pouze 48 pacientům, ale výsledky ukázaly zvýšení počtu vlasů a dospěly k závěru, že 3% lotion Minoxidil byl účinný a bezpečný pro vylepšení vousů.

VEDLEJŠÍ EFEKTY

Ale navzdory zjevné globální přitažlivosti mnoho odborníků tento proces nedoporučuje.

Britský chirurg pro obnovu vlasů, doktor Bessam Farjo, vydal přísné varování pro každého, kdo používá Minoxidil na obličeji.

Varoval, že lék byl původně vynalezen k léčbě vysokého krevního tlaku, takže jeho nadměrné užívání, pokud máte normální krevní tlak, může být škodlivé a může vést k mdlobám a závratím.

může se vám udělat pupínek na penisu

Doktor Farjo také řekl, že droga může způsobit suchou pokožku - včetně bělavého nánosu, který se na obličeji skrývá hůře než na pokožce hlavy.

Ale připustil, že to může zvýšit vzhled tváře.

Sdělil deníku The Mail: „Je dobré udržovat vlasy - ne vlasy rostoucí - a tak je předepisujeme pacientům s plešatostí.

'Pokud máš nezralý plnovous, Minoxidil by mohl vypadat plnější.' A pak musíte pokračovat v užívání drogy, nebo vzhled tloušťky zmizí.

'Ale pravděpodobně není vůbec žádná šance, že pokud bys neměl na tváři vlasy, Minoxidil ti najednou dá plnovous.'

Navzdory přesvědčení doktora Farjo, doktorka Jennifer Jones z Britské asociace dermatologů nesouhlasí a nakonec řekla, že věda navrhuje použití Minoxidilu na obličej zlepšit růst vousů.

tvrdě zůstat s kondomem

Řekla: `` Je pravděpodobné, že to bude fungovat, protože jedna z věcí, před kterými ženy varujeme, když používají Minoxidil, je nedostat si je na obličej, protože si díky tomu mohou nechat narůst ochlupené vousy- jako dětské vlasy. '

Dr. Jones dodal, že v konečném důsledku je tato praxe bezpečná, ale doporučil by ji používat na velmi malém prostoru po dobu 3–4 týdnů, aby se zajistilo, že nedostanete nežádoucí reakci.

Navzdory svému jemnému souhlasu s praxí dr. ​​Jones měl pro potenciální uživatele připomínku: „Žádná z těchto věcí nefunguje přes noc a může trvat 6–9 měsíců.“

Adam Siddals prošel drastickou transformací po aplikaci Minoxidilu na obličej

Kiril Yakimenko také těžil z léku na vypadávání vlasů

Myslí muži neustále na sex?