Jablečný ocet a hubnutí - existuje odkaz?

Jablečný ocet a hubnutí - existuje odkaz?

Zřeknutí se odpovědnosti

Názory zde vyjádřené jsou názory odborníka a stejně jako u zbytku obsahu Průvodce zdravím nenahrazují odbornou lékařskou pomoc, diagnostiku ani léčbu. Máte-li jakékoli zdravotní dotazy nebo obavy, obraťte se na svého poskytovatele zdravotní péče.

Otázka: Může vám jablečný ocet opravdu pomoci zhubnout?

A. Jablečný ocet (ACV) je dvakrát fermentovaná forma jablečného moštu. Nejprve se fermentuje kvasnicemi na jablečný mošt a poté se podruhé fermentuje, aby se alkohol změnil na kyselinu octovou, která je kyselá, a proto se jí říká jablečný ocet. Kyselina octová je hlavní složkou jablečného octa, protože je konečným produktem procesu dvojité fermentace. Kyselina octová je poměrně slabá kyselina s pH 4,76, nic jako kyseliny, které vás napadnou z chemie s pH kolem 2.

Historicky byl ocet používán jako konzervační kapalina, protože může ničit škodlivé bakterie, jako je E. coli. Používá se také jako digestiv, což znamená, že díky obsahu kyselin může pomoci při trávení určitých potravin. Používá se také jako dezinfekční prostředek a lze jej použít při čištění domácnosti.

Existují studie o výhodách ACV při hubnutí. Tyto studie ukazují, že malé tinktury jablečného octa konzumované před jídlem nebo během jídla mohou pomoci při mírném úbytku hmotnosti a potlačení chuti k jídlu. Účastníci ztratili asi tři libry za tři měsíce, ale vědci také nemohli vyloučit matoucí faktory. To může být způsobeno jeho schopností snižovat chuť k jídlu. Existují studie, které ukazují, že jablečný ocet může zvýšit sytost a tím vám sníží méně kalorií v jídle. A na rozdíl od některých výzkumů, které používají velmi velké dávky, množství přijaté v této studii by bylo rozumné, aby někdo denně pracoval na své stravě. Většina lidí v této studii brala každý den pouze jednu až dvě polévkové lžíce jablečného octa.

Navzdory tomu, že to lidé zmínili jako přínos, neviděl jsem příliš mnoho výzkumů o způsobu, jak jablečný ocet pomáhá snižovat ukládání tuků nebo spalování tuků. To znamená, že pokud jíte méně kalorií, budete spalovat tuky, protože jíte méně kalorií, než potřebujete k udržení své hmotnosti. Totéž platí pro metabolismus. Lidé tvrdí, že to může pomoci zlepšit váš metabolismus, ale neviděl jsem o tom výzkum. Jeho primární způsob účinku je vyvolat dřívější sytost, a proto vést k menšímu celkovému příjmu kalorií.

reklama

Seznamte se s plností —Nástroj pro správu hmotnosti očištěný FDA

Plenity je léčba pouze na lékařský předpis. Pro bezpečné a správné použití přípravku Plenity se poraďte se zdravotnickým pracovníkem nebo se obraťte na Návod k použití .

Zjistěte více

Další výhody jablečného octa

Viděl jsem podporu tvrzení, že jablečný ocet může snížit hladinu inzulínu. Existují studie, které naznačují, že jablečný ocet může snížit glykemickou odezvu, a tedy i množství inzulínu potřebné k absorpci glukózy z krve. Nejsem si jistý, zda je mechanismus dobře objasněn, ale je možné, že pomáhá trávit nebo využívat část glukózy. Stabilnější hladina cukru v krvi může také udržet vaši chuť k jídlu stabilní a zabránit vám v sáhnutí po občerstvení, které by z dlouhodobého hlediska mohlo pomoci při snižování tělesné hmotnosti a ztrátě tělesného tuku.

Další populární tvrzení je, že jablečný ocet může snižovat hladinu cholesterolu, ale dosud o tom údaje pocházejí ze studií na zvířatech, ve kterých lze přísně kontrolovat příjem a další faktory. Neexistují žádné přísně kontrolované lidské studie o tom, jak je cholesterol a zdraví srdce ovlivněno příjmem jablečného octa, ale zdá se, že existuje určitý slib založený na tom, co vidíme na zvířecích modelech.

I když se o nich mluví méně často, dalšími zmíněnými potenciálními přínosy jablečného octa pro zdraví jsou schopnost zlepšit příznaky PCOS a ničit bakterie. Neviděl jsem žádná data, která by naznačovala, že jablečný ocet může pomoci se správou PCOS, ale viděl jsem podporu antibakteriálních vlastností jablečného octa vyplývající z jeho kyselé povahy.

Jak konzumovat jablečný ocet

Míchání jablečného octa s vodou a jeho pití se rozhodně zdá být jedním z nejpopulárnějších způsobů jeho konzumace, spíše jako tinktura nebo léčivo. Pokud to chcete vyzkoušet, měli byste si uvědomit, že zde existuje potenciální vedlejší účinek octa, který poškozuje zubní sklovinu. Ale pokud jste někdo, kdo je velmi citlivý na kyselé, nemusí to být vaše nejlepší volba. Jednodušší způsob, jak získat stejné výhody, může být přidání jablečného octa do olivového oleje, aby se vytvořil salátový dresink. To je dobrý způsob, jak jej konzumovat, protože se jedná o standardní recept na oblékání - takže neděláte nic neobvyklého - a také získáte zdravotní vlastnosti zdravého oleje.

I když je to méně časté a možná časově náročnější, je možné použít jablečný jablečný ocet k přípravě nakládané zeleniny. Neviděl jsem to tak moc, ale protože moření vyžaduje kyselinu a sůl, může to být dobrý způsob, jak jej přidat do potravin.