Amlodipin / benazepril: vše, co potřebujete vědět

Amlodipin / benazepril: vše, co potřebujete vědět

Zřeknutí se odpovědnosti

Máte-li jakékoli zdravotní dotazy nebo obavy, obraťte se na svého poskytovatele zdravotní péče. Články o příručce pro zdraví jsou podepřeny recenzovaným výzkumem a informacemi získanými od lékařských společností a vládních agentur. Nejsou však náhradou za odbornou lékařskou pomoc, diagnostiku nebo léčbu.

co by viagra udělala se ženou

Co je kombinovaná pilulka amlodipin a benazepril a jak to funguje?

Kombinovaná pilulka amlodipin a benazepril (značka Lotrel) je lék na předpis, který slučuje dva léky do jedné tobolky. Každý lék můžete užívat individuálně a oba se často používají k léčbě vysokého krevního tlaku. Jejich kombinací však získáte oba léky s menším množstvím pilulek na spolknutí.

Životně důležité orgány

 • Varování černé skříňky od FDA: Neužívejte kombinované pilulky amlodipin / benazepril, pokud jste těhotná. Pokud během užívání otěhotníte, okamžitě vysaďte kombinovanou pilulku amlodipin / benazepril. Jakýkoli lék, který působí na renin-angiotensinový systém, může způsobit poranění nebo smrt vyvíjejícího se plodu.
 • Kombinovaná pilulka amlodipinu a benazeprilu (značka Lotrel) je lék na předpis, který spojuje dvě léčiva do jedné tobolky. Používá se k léčbě lidí, kteří nemohli dosáhnout kontroly krevního tlaku pouze s jedním lékem.
 • Amlodipin je blokátor kalciových kanálů (CCB) a benazepril je inhibitor angiotenzin konvertujícího enzymu (ACE).
 • Mezi časté nežádoucí účinky patří kašel, bolesti hlavy, závratě a otoky nohou, kotníků, chodidel a rukou.

Amlodipin i benazepril jsou antihypertenzní léky. Amlodipin je blokátor kalciových kanálů (CCB). Funguje tak, že povzbuzuje svaly (například v cévách) k uvolnění, čímž rozšiřuje nebo otevírá cévy. Blokováním vápníku amlodipin snižuje krevní tlak a snižuje zátěž srdce. CCB jsou účinným způsobem léčby vysokého krevního tlaku.

Benazepril je inhibitor enzymu konvertujícího angiotensin (ACE), který snižuje krevní tlak interferencí s renin-angiotensinovým systémem. Tento systém je komplexní interakcí sloučenin, které ovlivňují krevní cévy, srdce a ledviny a regulují krevní tlak.

Na co se kombinovaná tableta amlodipinu a benazeprilu používá?

Kombinovaná pilulka amlodipin / benazepril je Schváleno FDA léčit následující (FDA, 2011):

mohu pít pivo, když užívám prednison?
 • Vysoký krevní tlak (hypertenze) u lidí, kteří sami vyzkoušeli amlodipin a benazepril a stále nejsou dobře kontrolovaní

reklama

Více než 500 generických léků, každý 5 $ měsíčně

Přepněte na lékárnu Ro a získejte své recepty za pouhých 5 $ měsíčně (bez pojištění).

Zjistit více

Vysoký krevní tlak (hypertenze)

Vysoký krevní tlak nebo hypertenze je běžný stav, který ovlivňuje vaše krevní cévy, srdce, mozek, ledviny a další části těla. Vysoký krevní tlak zvyšuje riziko srdečního infarktu nebo cévní mozkové příhody. Léčba tohoto stavu obvykle zahrnuje změny životního stylu, jako je zdravá strava, pravidelná fyzická aktivita a odvykání kouření. To však nemusí stačit. Někteří lidé potřebují léky, které jim pomohou udržet jejich krevní tlak pod kontrolou. Pokud však jeden lék dostatečně nesnižuje krevní tlak, může být práce provedena kombinovanými pilulkami, jako je amlodipin / benazepril.

Vedlejší efekty

Kombinovaná pilulka amlodipin / benazepril má a varování černé skříňky , seriózní doporučení FDA týkající se závažných nežádoucích účinků: Neužívejte kombinované pilulky amlodipin / benazepril, pokud jste těhotná. Pokud během užívání otěhotníte, okamžitě vysaďte kombinovanou pilulku amlodipin / benazepril. Jakýkoli lék, který působí na systém renin-angiotensin, může způsobit poranění nebo smrt vyvíjejícího se plodu (DailyMed, 2020).

Běžný Mezi vedlejší účinky patří (DailyMed, 2020):

 • Kašel
 • Bolest hlavy
 • Závrať
 • Edém (otoky rukou, nohou, kotníků, chodidel)

Vážně nežádoucí účinky zahrnují (UpToDate, n.d.):

existuje test na hpv u mužů
 • Angioedém: otok obličeje, rtů, hrdla, jazyka nebo střev
 • Zhoršující se bolest na hrudi nebo infarkty (zejména u lidí se srdečním onemocněním)
 • Žloutenka (zežloutnutí kůže nebo očního bělma)
 • Problémy s játry
 • Problémy s ledvinami
 • Vysoká hladina draslíku (hyperkalemie)
 • Nízký krevní tlak
 • Závažná alergická reakce - kopřivka, kožní vyrážka, potíže s dýcháním atd.

Tento seznam nezahrnuje všechny možné vedlejší účinky a mohou nastat další. Další informace získáte od svého lékárníka nebo poskytovatele zdravotní péče.

cvičení, aby se váš peni přirozeně zvětšil

Lékové interakce

Před zahájením užívání kombinované pilulky amlodipin / benazepril nezapomeňte vyhledat lékařskou pomoc týkající se vašich dalších léků, abyste předešli možným interakcím s léky, včetně léků na předpis a volně prodejných léků, stejně jako bylinných doplňků. Možný lékové interakce zahrnout (DailyMed, 2020):

 • Léky, které blokují systém CYP3A4 : Jakýkoli lék, který interferuje se systémem CYP3A4 v játrech, který je zodpovědný za rozklad amlodipinu, může vést k vyšším než očekávaným hladinám ve vašem těle. Vyšší hladiny zvyšují riziko nízkého krevního tlaku a dalších nežádoucích účinků. Mezi léky, které blokují CYP3A4 v játrech, patří ketokonazol, itrakonazol a ritonavir.
 • Simvastatin Užívání simvastatinu s kombinovanou pilulkou amlodipin / benazepril zvyšuje hladinu simvastatinu ve vašem těle a zvyšuje pravděpodobnost nežádoucích účinků.
 • Léky, které blokují systém renin-angiotensin (RAS) : Užívání kombinované pilulky amlodipin / benazepril s jinými léky, které blokují RAS, jako jsou ACE inhibitory (např. Lisinopril, captopril), blokátory receptorů pro angiotensin (např. Losartan, valsartan) a aliskiren zvyšuje vaši šanci na rozvoj nízkého krevního tlaku, vysokého hladiny draslíku a zhoršení funkce ledvin. Neužívejte kombinovanou pilulku amlodipin / benazepril s jinými léky, které ovlivňují RAS, zejména u lidí s diabetem.
 • Léky, které zvyšují hladinu draslíku : Protože kombinovaná pilulka amlodipin / benazepril může zvyšovat hladinu draslíku, měli byste být opatrní při kombinaci s jinými léky, které také zvyšují hladinu draslíku. V opačném případě můžete ve svém těle dostat vyšší než normální množství draslíku, což může vést k nevolnosti / zvracení, bolesti na hrudi, nepravidelnému srdečnímu rytmu a slabosti. Léky, které zvyšují hladinu draslíku, zahrnují draslík šetřící diuretika (pilulky na vodu) a doplňky draslíku. Slané náhražky často doporučené jako součást stravy s nízkým obsahem soli mohou také zvýšit hladinu draslíku, protože nahrazují chlorid sodný chloridem draselným.
 • Lithium Kombinace lithia (stabilizátor nálady často používaný k léčbě bipolární poruchy) s kombinovanou pilulkou amlodipin / benazepril může vést k vyšším hladinám lithia a zvyšuje riziko toxicity lithia.
 • Nesteroidní protizánětlivé léky (NSAID) Užívání NSAID (jako ibuprofen a naproxen) s kombinovanou pilulkou amlodipin / benazepril zvyšuje riziko zhoršení funkce ledvin, včetně možného selhání ledvin. Nesteroidní protizánětlivé léky mohou také snižovat schopnost kombinace amlodipinu / benazeprilu snižovat krevní tlak.
 • Savčí cíl inhibitorů rapamycinu (mTOR) : Inhibitory mTOR používané při léčbě rakoviny zvyšují riziko vzniku angioedému, pokud jsou užívány s kombinovanou pilulkou amlodipin / benazepril. Mezi příklady patří temsirolimus, sirolimus a everolimus.
 • Inhibitor neprilysinu : Inhibitory nepriliysinu (jako sacubitril) se používají k léčbě srdečního selhání. Mohou zvýšit pravděpodobnost vzniku angioedému, pokud se užívají s kombinovanou pilulkou amlodipin / benazepril. Neužívejte kombinovanou pilulku amlodipin / benazepril s inhibitory neprilysinu.

Tento seznam nezahrnuje všechny možné lékové interakce s kombinovanou pilulkou amlodipin a benazepril a mohou existovat další. Další informace získáte u svého lékárníka nebo poskytovatele zdravotní péče.

Kdo by neměl užívat kombinovanou pilulku amlodipin a benazepril (nebo ji používat opatrně)?

Určité skupiny lidí by neměly užívat kombinovanou pilulku amlodipin a benazepril nebo je používat opatrně kvůli zvýšenému riziku nežádoucích účinků. Tyto skupiny zahrnout (DailyMed, 2020):

 • Těhotná žena : Upozornění na černou krabičku od FDA: Těhotné ženy by neměly užívat kombinovanou pilulku amlodipin a benazepril. Pokud během užívání otěhotníte, okamžitě vysaďte kombinovanou pilulku amlodipin a benazepril, protože by to mohlo způsobit zranění nebo smrt plodu.
 • Kojící matky : Minimální množství amlodipinu a benazeprilu se dostává do mateřského mléka. Neexistují žádné údaje, které by naznačovaly, že užívání kombinované tablety amlodipinu a benazeprilu během kojení má nepříznivé účinky.
 • Historie angioedému : Lidé, kteří měli v minulosti angioedém (otok obličeje, krku, rtů, jazyka nebo střev) v minulosti, ať už v reakci na lék nebo ne, by tento lék neměli užívat.
 • Starší lidé : Lidé starší 65 let mohou chtít začít s nejnižší dávkou a podle potřeby zvyšovat, aby se předešlo nežádoucím účinkům.
 • Lidé s problémy s játry: Játra se účastní rozpadu kombinované pilulky amlodipinu a benazeprilu, a proto by abnormální funkce jater mohla vést k vyšším než očekávaným hladinám. Lidé s problémy s játry se mohou rozhodnout začít s nejnižší dávkou a podle potřeby zvyšovat, aby zabránili nežádoucím účinkům.
 • Lidé s onemocněním ledvin : Lidé se závažnými problémy s ledvinami by se měli vyhnout užívání kombinované pilulky amlodipin a benazepril, protože by to mohlo zhoršit jejich onemocnění ledvin.
 • Černoši : Černoši mohou mít vyšší riziko rozvoje angioedému pomocí kombinované pilulky amlodipin a benazepril.
 • Lidé s aortální stenózou : Lidé se zúžením aorty (aortální stenóza) by měli být opatrní s kombinovanou pilulkou amlodipin a benazepril. Může snížit průtok krve do koronárních tepen a zbavit je potřebného kyslíku a živin.
 • Lidé se stenózou renální arterie : Lidé se stenózou renální arterie, zúžením tepny na ledviny, riskují zhoršení funkce ledvin kombinovanou pilulkou amlodipin a benazepril.
 • Lidé se srdečními problémy : Kombinovaná pilulka amlodipin a benazepril zvyšuje riziko nízkého krevního tlaku (hypotenze), zejména u lidí se srdečním selháním, hypertrofickou kardiomyopatií (zvětšené srdce) a aortální / mitrální stenózou. Pokud jste dehydratovaní, máte s tímto lékem také vyšší riziko nízkého krevního tlaku.

Tento seznam nezahrnuje všechny rizikové skupiny a mohou existovat další. Další informace získáte u svého poskytovatele zdravotní péče nebo lékárníka.

Dávkování

Amlodipin besylát a benazepril hydrochlorid jsou léky na předpis. Každý je k dispozici samostatně nebo společně; kombinovaná pilulka je k dispozici jak jako generický lék, tak pod značkou Lotrel. Tobolky se dodávají v následujících silách (amlodipin / benazepril): 2,5/10 mg, 5/10 mg, 5/20 mg, 5/40 mg, 10/20 mg a 10/40 mg.

Většina plánů na předpis pokrývá kombinovanou pilulku amlodipin a benazepril. Cena 30denní dodávky generických tobolek se pohybuje od 11 do 47 dolarů, v závislosti na síle (GoodRx.com).

Reference

 1. DailyMed - kapsle amlodipinu a benazeprilu. (2020) Citováno dne 21. září 2020 z https://dailymed.nlm.nih.gov/dailymed/drugInfo.cfm?setid=99ed4927-9a34-4e8d-8eea-60b63c867d46
 2. GoodRx.com - Amlodipin / Benazepril (n.d.). Citováno 21. září 2020 z https://www.goodrx.com/amlodipine-benazepril
 3. MedlinePlus - Amlodipin a Benazepril (2019). Citováno dne 21. září 2020 z https://medlineplus.gov/druginfo/meds/a601018.html
 4. UpToDate - Amlodipin a benazepril: Informace o drogách (n.d.). Citováno dne 21. září 2020 z https://www.uptodate.com/contents/amlodipine-and-benazepril-drug-information
 5. US Food and Drug Administration (FDA): Lotrel (amlodipin besylate and benazepril hydrochloride) Capsules (2011). Citováno dne 21. září 2020 z https://www.accessdata.fda.gov/drugsatfda_docs/label/2011/020364s052lbl.pdf
Vidět víc