Alergie nebo růžové oko? Rozdíl poznáte takto

Alergie nebo růžové oko? Rozdíl poznáte takto

Zřeknutí se odpovědnosti

Máte-li jakékoli zdravotní dotazy nebo obavy, obraťte se na svého poskytovatele zdravotní péče. Články o příručce pro zdraví jsou podepřeny recenzovaným výzkumem a informacemi získanými od lékařských společností a vládních agentur. Nejsou však náhradou za odbornou lékařskou pomoc, diagnostiku nebo léčbu.

Nejen, že je růžové oko jedním z nejvíce doslova pojmenovaných zdravotních stavů, ale může být také jedním z nejvíce otravných. Pokud jste se někdy probudili a zjistili, že vaše řasy jsou zaseknuté od výmluvného výboje, nebo v sezóně alergií se lidé ptají, proč vypadáte, jako byste vzlykali, budete vědět, co tím myslíme. Růžové oko (nebo zánět spojivek) může mít několik odlišných příčin a při léčbě je důležité určit, jaký druh máte.Životně důležité orgány

  • Růžové oko je zánět sliznice oční bulvy a víčka.
  • Může to být způsobeno bakteriemi, viry, chemikáliemi nebo alergiemi.
  • Léčba závisí na druhu růžového oka, které máte.

Růžové oko může být nepříjemný, ba dokonce mizerný zážitek. Navštivte svého poskytovatele zdravotní péče nebo oftalmologa, který může diagnostikovat, jaký druh konjunktivitidy máte, a poradit vám s léčbou.

Růžové oko způsobené bakteriemi lze vyčistit antibiotiky. Virové růžové oko nebude reagovat na antibiotika, ale oční kapky vám mohou pomoci léčit vaše příznaky.

U růžového oka způsobeného alergiemi mohou léky jako antihistaminika, kortikosteroidy a oční kapky (také umělé slzy), které jsou k dispozici na přepážce, pomoci celkově léčit růžové oko a vaše příznaky alergie.

Chcete-li zabránit bakteriálním nebo virovým růžovým očím: často si umýt ruce, vyhýbat se sdílení make-upu, pravidelně čistit kontaktní čočky a vyhýbat se ostatním lidem, kteří mají růžový oční krém (je velmi nakažlivý).

Abyste předešli příznakům alergie: vyhýbejte se alergenům, často si umyjte prostěradla a povlečení na polštáře, často doma čistěte a vysávejte, abyste odstranili dráždivé látky, jako jsou roztoči a pachy, a používejte léky na alergie.