Adidas se zavazuje vyrobit 11 milionů trenérů z recyklovaného oceánského plastu

Adidas se zavazuje vyrobit 11 milionů trenérů z recyklovaného oceánského plastu

Společnost ADIDAS se zavázala vyrobit 11 milionů párů trenérů z recyklovaného plastu v roce 2019 ve snaze vyčistit oceány.

Obdivuhodný krok od sportovního giganta není poprvé, kdy udělal takové vlny.

Adidas plánuje v roce 2019 vyrobit 11 milionů párů trenérů využívajících recyklovaný plastový odpad

Plány oznámené na začátku tohoto roku se snaží zdvojnásobit své předchozí úsilí - po roce 2018 německý výrobce vychrlil kolem pěti milionů párů ekologických tenisek.

Adidas je druhá největší značka sportovního oblečení na světě - za jediným americkým gigantem Nike.

EKOLOGICKÉ

A mít sponzorské smlouvy s některými z největších sportovních týmů planety - jako je Manchester United a Real Madrid - vyžaduje určitou míru zodpovědnosti nad rámec produkce slušného clobberu.

Nová strategie vidí partnera značky s Parley pro oceány - organizace, se kterou se budou snažit zachytit plast na plážích, než se dostane do moře.

Kromě tohoto nejnovějšího plánu má německá firma do roku 2024 širší cíl 100 % využití recyklovaného plastu ve všech svých oděvech a obuvi.

Díky tak ambiciózním cílům šetrným k životnímu prostředí společnost Adidas nedávno zajistila globální megahvězdu Beyonce do svého seznamu díky svým sladěným názorům.

Dohoda mezi těmito dvěma byla oznámena v dubnu a tehdy mluvila hvězda Crazy in Love: „Adidas dosáhl obrovského úspěchu při posouvání kreativních hranic.

'Sdílíme filozofii, která staví kreativitu, růst a sociální odpovědnost do popředí podnikání.'

To je jen začátek

Masun Denison o plánech společnosti Adidas vyrobit 11 milionů párů obuvi z recyklovaného plastu

Nejnovějším produktem z ekologické řady jsou golfové boty Adidas TOUR360 XT z limitované edice.

Tato obuv byla odhalena minulý týden a stala se vůbec první golfovou obuví vyrobenou z recyklovaného plastu zachyceného na plážích a pobřežních komunitách.

Krok, který společnost cítí, je obrovským znakem pokroku.

Globální ředitel obuvi Adidas Golf Masun Denison řekl: „Naše společnost se extrémně zaměřuje na udržitelnost a chtěli jsme tuto misi začlenit do našeho sportu.

„Jedná se o první golfovou obuv, kterou jsme kdy vyrobili a která obsahuje upcyklované materiály, a to je jen začátek.

`` Ve sportu, který se hraje venku, kde je udržitelnost často pod mikroskopem, cítíme, že je to pro tuto hru obrovský krok vpřed. '

Adidas také podepsal Chartu ochrany klimatu v módním průmyslu - zavázal se do roku 2030 snížit emise skleníkových plynů o 30 procent.

červená boule na základně penisu

A člen výkonné rady Eric Liedtke si myslí, že je to pro moderního zákazníka stejně důležité.

Řekl: `` S výrobky Adidas vyrobenými z recyklovaných plastů nabízíme našim spotřebitelům skutečnou přidanou hodnotu, která přesahuje vzhled, funkčnost a kvalitu výrobku, protože každá obuv je malým příspěvkem k ochraně našich oceánů. '

Adidas TOUR360 XT jsou vůbec první golfové boty vyrobené z recyklovaného plastového odpadu

Adidas x Parley je jedním z 11 milionů párů obuvi, které firma plánuje vyrábět s využitím recyklovaného plastového odpadu v roce 2019

Beyonce „odešla“ ze schůzky s Reebokem kvůli nedostatku rozmanitosti v týmu značky - předtím místo toho spolupracovala s Adidasem

Získejte další úspory pomocí voucherů Twnews včetně slev a kódů voucherů pro značky Adidas a podobné módní kódy voucherů.