8 stylových účesů pro muže s řídnoucími vlasy

8 stylových účesů pro muže s řídnoucími vlasy

Zřeknutí se odpovědnosti

Máte-li jakékoli zdravotní dotazy nebo obavy, obraťte se na svého poskytovatele zdravotní péče. Články o příručce pro zdraví jsou podepřeny recenzovaným výzkumem a informacemi získanými od lékařských společností a vládních agentur. Nejsou však náhradou za odbornou lékařskou pomoc, diagnostiku nebo léčbu.

První nejprodávanější kniha o mužském stylu - 1977 Vypadá dobře - měla pravdu. Plešatění není hrozná nemoc, napsal autor Charles Hix vedle rané fotografie hrdého chromového dómu Bruce Webera. Ve skutečnosti to není vůbec nemoc.

Historie nás mohla oklamat. Ohlížíme-li se za desetiletí zpětných čísel pánských časopisů, abychom tento kousek prozkoumali, viděli jsme všechny druhy bláznivých chytrostí a vlasových systémů a podvodné krémy a lektvary, které muži aplikovali - a v případě některých příčesků doslova přichytili na pokožku hlavy - aby skryli velmi přirozený vývoj, že jejich vlasy řídly. A nikdo se nedal oklamat: To byla doba, která zrodila milion vtipů. Zpráva byla, pokud jste plešatý, budeme si z vás dělat legraci; pokud se to pokusíte zakrýt, uděláme si z vás legraci také.

Problém byl v tom, že vypadávání vlasů je u mužů velmi přirozený - a velmi běžný - proces. Je to způsobeno geneticky podmíněnou citlivostí na androgenní DHT, která způsobuje, že folikuly na pokožce hlavy se miniaturizují (zmenšují) a produkují postupně tenčí vlasy a nakonec vůbec žádné.Životně důležité orgány

  • Pokud jsou vaše vlasy řídké, máte několik možností, jak je upravovat - ať už si chcete vlasy znovu vypěstovat, nebo ne.
  • Dobrý účes pro ztenčení vlasů je vysoký a těsný.
  • Několik osobností se zralými liniemi vlasů upřednostňuje variaci na to.
  • Stylingové výrobky jsou důležité - u některých mohou vypadat vlasy tenčí a je třeba se jim vyhnout; ostatní mohou zvýšit hlasitost.

Dnes mají muži naštěstí více možností. Pokud jste spokojeni s hladkým vzhledem, je tu velká skupina stylových kluků, kteří jsou tam s vámi. (A někteří z nejmódnějších mužů na světě, jako Idris Elba, vypadají, že mají plnou hlavu vlasů, ale nosí je tak blízko pokožky hlavy, jaké byste nikdy nevěděli.) Pokud vás ztenčování vlasů obtěžuje, existuje několik věcí, může zpomalit nebo zastavit vypadávání vlasů a případně vidět opětovný růst, včetně užívání finasteridu nebo užívání minoxidilu.

A bez ohledu na to, kde se právě nacházíte, nemusíte vypadat o nic méně, než je vaše nejlepší, ať už máte ustupující vlasovou linii, vidíte náhradní místo na koruně nebo celkově ztenčujete.

Klíčem číslo jedna pro zvládnutí řídnutí vlasů je, abych byl k sobě upřímný, říká Dave Bowden z Irreverent Gent. Nepokoušejte se udržovat stejný účes, jaký jste měli, když jste byli mladší, pokud již nemáte vlasy, které by je podporovaly - vaše vlasy budou vypadat jen tenčí a méně stylové. Místo toho si vyberte účesy, které vám umožní bagatelizovat vaše slabosti a přitom vypadat stylově a dát dohromady.

Zde je několik účesů, které si můžete vyžádat, spolu se stylovými tipy, díky nimž budete vypadat skvěle.

reklama

1. měsíc léčby vypadávání vlasů čtvrtletně zdarmaNajděte si plán vypadávání vlasů, který vám vyhovuje

Zjistěte více

Finasterid (značka Propecia) je perorální lék známý jako inhibitor 5-alfa-reduktázy. 5-alfa-reduktáza umožňuje plešatost: přeměňuje testosteron na DHT. Pokud je však 5-alfa-reduktáza inhibována, je potlačena také produkce DHT a vypadávání vlasů se může zastavit nebo zvrátit.

Americká asociace pro vypadávání vlasů říká, že finasterid zastavil progresi vypadávání vlasů u 86% mužů, kteří užívali drogu v klinických studiích, a 65% z nich zaznamenalo zvýšený růst vlasů. Vedlejší účinky jsou minimální, ale byly hlášeny (AHLA, n.d.).

Minoxidil (značka Rogaine) je volně prodejná tekutina nebo pěna, která se nanáší na pokožku hlavy dvakrát denně. Minoxidil nemá přímý účinek na DHT. Je známý jako periferní vazodilatátor, který pomáhá rozšiřovat a uvolňovat krevní cévy a zvyšovat průtok krve. Odborníci se domnívají, že akce může pomoci minoxidilu znovu vypěstovat vlasy.

Minoxidil nebyl prokázán jako účinný na ustupující vlasovou linii, jen na temeni (nahoře) hlavy. Rovněž má tendenci nejlépe fungovat u mladších mužů, u kterých dochází k vypadávání vlasů méně než pět let. Vedlejší účinky jsou minimální.

Studie Ukažte, že společné užívání minoxidilu a finasteridu je účinnější než použití některého z těchto přípravků samostatně pro určité druhy vypadávání vlasů (Chandrashekar, 2015). (Minoxidil bude účinný, ať už je to drahá příprava značky, Rogaine, nebo levná verze prodávaná online za pár dolarů za láhev, pokud je to legitimní.) Pamatujte, že je nutné minoxidil používat nepřetržitě - pokud jej přerušíte, jakýkoli nový růst vlasů se může obrátit a vaše vypadávání vlasů bude pochodovat dál.

Reference

  1. Americká asociace pro vypadávání vlasů. (n.d.). Ztráta vlasů u mužů: léčba. Citováno z https://www.americanhairloss.org/men_hair_loss/treatment.htmlreference
  2. Chandrashekar, B. S., Nandhini, T., Vasanth, V., Sriram, R., & Navale, S. (2015). Topický minoxidil obohacený finasteridem: Účet zachování hustoty vlasů po výměně perorálního finasteridu. Indický dermatologický online deník , 6 (1), 17–20. doi: 10.4103 / 2229-5178.148925, https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/25657911
  3. Neuctivý Gent. (n.d.). Neuctivý Gent. Citováno z https://www.irreverentgent.com/
  4. Římský. (n.d.). Finasterid: Generická Propecia. Citováno z https://www.getroman.com/drugs/finasteride/#ISI
  5. Římský. (n.d.). Minoxidil: Generický Rogaine. Citováno z https://www.getroman.com/drugs/minoxidil/
Vidět víc