5 způsobů, jak urychlit výsledky finasteridu

5 způsobů, jak urychlit výsledky finasteridu

Zřeknutí se odpovědnosti

Máte-li jakékoli zdravotní dotazy nebo obavy, obraťte se na svého poskytovatele zdravotní péče. Články o příručce pro zdraví jsou podepřeny recenzovaným výzkumem a informacemi získanými od lékařských společností a vládních agentur. Nejsou však náhradou za odbornou lékařskou pomoc, diagnostiku nebo léčbu.

Neexistuje žádný nedostatek krémů, lektvarů, vitamínů a doplňků, o kterých výrobci tvrdí, že způsobí, že vaše vlasy budou silnější a vaše pokožka hlavy bude méně rezervní. Ale pouze tři terapie jsou vymazány FDA - několik studií, které ukazují, že jsou účinné - k léčbě plešatosti u mužů. A jedním z nich je zlatý standard, prokazatelně účinnější než ostatní: Finasterid.

Finasterid (značka Propecia) je perorální lék známý jako inhibitor 5-alfa-reduktázy. Funguje tak, že blokuje tvorbu androgenu (nebo pohlavního hormonu) známého jako DHT, který může napadat vlasové folikuly a způsobit jejich zmenšení a tvorbu menších a tenčích chloupků. 5-alfa-reduktáza převádí testosteron na DHT; když je inhibována 5-alfa-reduktáza, je potlačena také produkce DHT a vypadávání vlasů se může zpomalit, zastavit nebo zvrátit.

Americká asociace pro vypadávání vlasů říká, že finasterid zastavil progresi vypadávání vlasů u 86% mužů, kteří užívali finasterid v klinických studiích, a 65% z nich zaznamenalo zvýšený růst vlasů. Finasteridu trvá tři až čtyři měsíce, než se projeví jakékoli výhody, a maximálních výsledků může trvat až rok. Nežádoucí účinky jsou vzácné, ale mohou se objevit.

jak dlouho trvá, než retin a funguje

Přečtěte si více o finasteridu zde.

Chcete-li získat co největší odměnu za své peníze, existuje několik věcí, které můžete udělat, když užíváte finasterid, abyste zvýšili jeho účinnost.

Životně důležité orgány

  • Finasterid, perorální lék, který blokuje tvorbu DHT, se ukázal jako nejúčinnější léčba mužské plešatosti.
  • Existují však věci, které můžete udělat v kombinaci s užíváním finasteridu, abyste maximalizovali výsledky.
  • Studie zjistily, že společné užívání finasteridu a minoxidilu je účinnější než jejich použití samostatně.
  • Některé studie zjistily, že masáž hlavy může být účinná pro zvýšení růstu vlasů.

Kombinujte finasterid s minoxidilem

Minoxidil (značka Rogaine) je pěna nebo tekutina vtíraná do pokožky hlavy dvakrát denně. Vědci se domnívají, že pomáhá zastavit nebo zpomalit vypadávání vlasů tím, že zvyšuje tok krve a živin do vlasových folikulů. Asi 40% mužů zažívá opětovný růst vlasů při používání minoxidilu a studie zjistily, že společné používání finasteridu a minoxidilu je pro ochranu vlasů účinnější než při použití jednoho z nich.

Je nutné minoxidil užívat nepřetržitě - pokud jej přerušíte, růst nových vlasů se pravděpodobně obrátí a vypadávání vlasů bude pokračovat. Mezi značkovým Rogaine a levnějším generickým minoxidilem prodávaným za pár dolarů za láhev online není žádný rozdíl v účinnosti.

rozdíl mezi allegra zyrtec a claritin

Přečtěte si více o minoxidilu zde.

reklama

1. měsíc léčby vypadávání vlasů čtvrtletně zdarma

Najděte si plán vypadávání vlasů, který vám vyhovuje

Zjistěte více

Použijte zařízení LLLT

Kromě užívání finasteridu a používání minoxidilu můžete začlenit laserovou terapii na nízké úrovni (LLLT), což je třetí metoda léčby vypadávání vlasů s FDA. Tato zařízení přicházejí v podobě hůlky, kterou míříte na pokožku hlavy nebo čepici, kterou můžete nosit. Vyzařují konstantní červené LED světlo, o kterém se předpokládá, že snižuje zánět a zvyšuje průtok krve do vlasových folikulů.

jak se zbavit erektilní dysfunkce vyvolané pornem

Podle a 2017 metaanalýza studií publikovaný v časopise Journal of the American Academy of Dermatology, bylo zjištěno, že LLLT je lepší než placebo v dorůstajících chloupcích (Adil, 2017). Vědci dospěli k závěru, že LLLT, finasterid a minoxidil jsou účinné při podpoře opětovného růstu vlasů u mužů s vypadáváním vlasů mužského typu.

Proveďte masáž hlavy

Mohla by masáž vaší pokožky hlavy skutečně zlepšit plešatost? Nedávná studie naznačuje, že by to mohlo. Podle výzkumu publikovaného v časopise Dermatological Therapies sledovalo 327 mužů s mužskou plešatostí video o standardizované masáži hlavy a vyzkoušelo si to na sobě po dobu 11 až 20 minut denně. Nakonec téměř 69 procent z nich uvedlo stabilizaci nebo opětovný růst vypadávání vlasů. V průměru trvalo více než 36 hodin celkového času masáže (anglicky, 2019).

Vyzkoušejte šampon blokující DHT

Několik druhů šamponů tvrdí, že blokuje účinky DHT na vlasové folikuly. Považují se za méně účinné než finasterid, ale někteří muži z nich vidí dobré výsledky v kombinaci. Některé z těchto šamponů obsahují minoxidil nebo ketokonazol (účinná látka v šamponu proti lupům Nizoral). Předpokládá se, že ketokonazol může v kombinaci s finasteridem narušit škodlivé účinky DHT na vlasové folikuly (Perez, 2010).

Vezměte doplněk vitaminu D.

Při výzkumu, jak se vypořádat s mužskou plešatostí a udržet si více svých vlasů, jste pravděpodobně narazili na spoustu reklam na vitamíny na vlasy a doporučení, že užíváte doplňky jako biotin, zinek a vitamin B. Ve skutečnosti existuje jen velmi málo vědeckých důkazů že vitamíny a doplňky mohou pomoci při vypadávání vlasů - až na dvě výjimky.

V přehledu studií z roku 2019 publikované v časopise Dermatology and Therapy, vědci uvedli, že není dostatek údajů k doporučení mnoha vitaminů a minerálů nabízených pro pomoc s růstem vlasů, včetně zinku, riboflavinu, kyseliny listové, vitaminu B12, vitaminu E a biotinu (Almohanna, 2019) .

Vědci však poznamenali, že doplnění vaší stravy nízkými hladinami vitaminu D může zlepšit příznaky androgenetické alopecie - a.k.a. mužská plešatost — a telogen effluvium (TE), což je dočasná ztráta vlasů způsobená stresem nebo traumatem.

jaká je maximální bezpečná dávka viagry

Vitamin D, známý jako sluneční svit, je přirozeně produkován tělem, když je pokožka vystavena slunci. Získáváme ji také prostřednictvím jídla, jako je mléko a vejce. Ale mnoho Američanů má nedostatek vitaminu D. Pokud máte řídnoucí vlasy, možná budete chtít nechat zkontrolovat hladinu vitaminu D u poskytovatele zdravotní péče. Zvýšení hladiny vitaminu D není kouzelnou kulkou pro vypadávání vlasů, ale pro zajištění dostatku máte i další výhody: Předpokládá se, že vitamin D chrání před několika formami rakoviny.

Ve studiích bylo užívání doplňků železa účinné také při vypadávání vlasů u jedinců, kteří měli málo železa.

Reference

  1. Adil, A., & Godwin, M. (2017, červenec). Účinnost léčby androgenetické alopecie: Systematický přehled a metaanalýza. Citováno z https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/28396101
  2. Almohanna, H. M., Ahmed, A. A., Tsatalis, J. P., & Tosti, A. (2019, březen). Role vitaminů a minerálů při vypadávání vlasů: recenze. Citováno z https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6380979/
  3. Americká asociace pro vypadávání vlasů. (n.d.). Citováno z https://www.americanhairloss.org/men_hair_loss/treatment.html
  4. English, R. S., & Barazesh, J. M. (2019, březen). Sebehodnocení standardizovaných masáží pokožky hlavy pro androgenní alopecii: výsledky průzkumu. Citováno z https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/30671883
  5. Hugo Perez, B. S. (2004). Ketocazol jako doplněk finasteridu v léčbě androgenetické alopecie u mužů. Citováno z https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/14729013
Vidět víc